سلول خورشیدی شفاف ساخته شداخبار,اخبار علمی,سلول خورشیدی شفاف
دانشمندان نوعی سلول خورشیدی شفاف طراحی کردند که می‌تواند تحولی در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر ایجاد کند.

به گزارش آنا، درحالی که همچنان سوخت‌های فسیلی برای تولید انرژی به طور گسترده‌ در جهان استفاده می‌شود دانشمندان ثابت کرده‌اند انرژی خورشید قابل اعتمادترین و فراوان‌ترین منبع انرژی در دنیاست. در همین راستا به تازگی گروهی از محققان نوعی سلول خورشیدی با قابلیت‌های ویژه را طراحی کردند. این سلول خورشیدی کاملاً شفاف است و می‌توان از آن در محل‌های مختلفی استفاده کرد.

 

آنچه این سلول خورشیدی را از سایر صفحه‌های خورشیدی متمایز می‌سازد امکان استفاده از آن در پنجره‌ها، نمای ساختمان و حتی نمایشگر گوشی‌های هوشمند و تبلت است. البته سلول‌های خورشیدی شفاف پیش‌تر ساخته شده بودند ولی هیچکدام از آن‌ها ویژگی‌های محصول کنونی را نداشتند.

 

محققان این نوع سلول خورشیدی را از نوعی شیشه خاص، الکترودهای اکسید فلز و نانوسیم‌های نقره ساخته‌اند. استفاده از این سلول خورشیدی علاوه بر اینکه کیفیت صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند را افزایش می‌دهد امکان ذخیره‌سازی انرژی در مدت استفاده از دستگاه را فراهم می‌کند. یعنی بعد از نصب این سلول خورشیدی روی نمایشگر گوشی می‌توان برای همیشه با اتمام شارژ باتری خداحافظی کرد.

 

بررسی‌ها نشان داده است این سلول خورشیدی در آینده کاربردهای فروانی در فناوری‌های مختلف استفاده خواهد شد و بازدهی آن در دستگاه‌های الکترونیکی متفاوت به مراتب بیشتر از باتری‌های کنونی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------