کشف بزرگترین ستاره دنباله‌دار منظومه شمسیستاره دنباله‌دار منظومه شمسی،اخبار علمی،خبرهای علمی
در اوایل سال جاری دو ستاره‌شناس هنگام بررسی داده‌های جمع‌آوری شده، بزرگترین دنباله‌داری که تا به حال در منظومه شمسی دیده شده است را کشف کردند که این دنباله‌دار بزرگتر از بزرگترین قمر مریخ است.

به گزارش تسنیم، ستاره دنباله‌دار هیولا که به "C/2014 UN271" معروف است به سمت زمین حرکت کرده و قرار است در سال‌های آینده با نزدیک شدن به زمین، روشن‌تر شود.

 

در اوایل سال جاری دو ستاره‌شناس هنگام بررسی داده‌های جمع‌آوری شده، بزرگترین دنباله‌داری که تا به حال در منظومه شمسی دیده شده است را کشف کردند.

 

این دانشمندان مطالعه جدیدی درباره این دنباله‌‌دار آغاز کردند و این هیولای سنگین در اعماق فضا را "گاو تقریباً کروی دنباله‌دارها" توصیف کردند.

 

این دنباله‌دار به عنوان دنباله‌دار C/2014 UN271 فهرست‌بندی شده است و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد این دنباله‌دار دارای عرض 200 مایل (200 کیلومتر) است اما مطالعات نشان می‌دهد قطر احتمالی تا 93 مایل کاهش پیدا کند که این اندازه هنوز دلالت بر جرم 10 برابری دنباله‌دار Hale-Bopp دارد که به دنباله‌دار بزرگ 1997 معروف شد.

 

یک ستاره‌شناس مجموعه‌ای از تصاویر دیگر اجرام منظومه شمسی را جمع‌آوری کرد تا مقیاسی برای اندازه واقعی این گلوله برفی فوق‌العاده فضایی را ارائه دهد؛ برخی از مردم ممکن است از اینکه بدانند این دنباله‌دار بزرگتر از بزرگترین قمر مریخ است، بسیار شگفت زده شوند؛ این دنباله‌دار بزرگ هیچ‌گونه تهدیدی برای برخورد با زمین و فرستادن ما به دنیای دایناسورها ندارد! اما در حال حاضر به منظومه شمسی هدایت می‌شود و نزدیکترین عبور خود را از خورشید در سال 2031 انجام خواهد داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022