دستگاهی که داده‌ها را با نوک انگشتان از درون بدن به محیط بیرون منتقل می‌کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,اثر انگشت
محققان دانشگاه پوردو برای نخستین بار دستگاهی ابداع کرده اند که مانند یک مچ بند است و قادر به دریافت داده های درون بدن و انتقال آنها به خارج از نوک انگشتان است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، باز کردن قفل گوشی ها و رایانه ها با استفاده از لمس اثر انگشت پدیده تازه ای نیست. اما یک وسیله جدید می تواند با لمس اثر انگشت کارهای بیشتری انجام دهد که از جمله آنها می توان به پرداخت هزینه خرید کالا و خدمات، ورود کلمات عبور و حتی ارسال عکس با یک لمس ساده اشاره کرد.

 

این فناوری نسبت به دیگر فناوری های سنتی انتقال داده مانند بلوتوث امنیت بیشتری دارد و کم و بیش مشابه با آنهاست. اما عملکرد آن مبتنی بر استفاده از میدان الکترومغناطیسی کم قدرت برای انتقال داده ها از درون بدن است. این فناوری امنیت بسیار بالایی دارد و هکرها به سختی می توانند سیگنال های آن را سرقت کنند. همچنین فناوری های یادشده قابلیت های جدید و منحصر به فردی نیز دارد.

 

به عنوان مثال با این فناوری می توان داده ها را از فردی به فرد دیگر منتقل کرد و بدین منظور تنها احتیاج به مچ بندی است که به دور بازو بسته می شود تا دست انسان را به یک رسانه مبدل کند. همین مچ بند کار یک رمزگشای منتقل کننده داده را نیز بازی می کند.

 

با استفاده از این مچ بند، زمانی که نوک انگشت فرد در تماس فیزیکی با گیرنده دیگر قرار بگیرد، ارتباط لازم برای انتقال داده ها برقرار می شود و آنها از بدن یک فرد به بدن فرد دیگر یا یک وسیله ثالث انتقال می یابند. از این فناوری می توان برای تبدیل نوک انگشت به کلید و قفل گشا استفاده کرد. اما کاربرد فناوری یادشده مبتنی بر استفاده از علائم دیجیتال و نه ویژگی های بیومتریک افراد است.

 

محققان هم اکنون در تلاش برای تولید یک نرم افزار سازگار با این ابزار هستند که برای انتقال داده های کارت های اعتباری، عکس و غیره کاربرد خواهد داشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------