واکنش سخنگوی شهرداری به دریافت عوارض قبر: شایعه است| چمران: عوارض نیست، بهای خدمات است!عوارض قبر،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وزارت کشور این بها را برای کل کشور اعلام کرده و شورا مواردی که صلاح بداند را تصویب می‌کند.

به گزارش آفتاب‌‌نیوز، در پی انتشار اخبار و گزارش هایی در خصوص دریافت عوارض قبر از سوی شهرداری تهران که موجی از واکنش ها و انتقادها را در پی داشته است، حالا برخی مسئولان شهرداری و شورای شهر تهران نسبت به این اخبار توضحیاتی ارائه کرده اند.

 

در حالی که سخنگوی شهرداری تهران در واکنش به خبر دریافت عوارض برای قبور در بهشت زهرا (س)، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است: "هزینه‌ای با عنوان نگهداری قبور دریافت نخواهد شد." مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران گفته است که "عوارض نیست و بهای خدمات است."

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وزارت کشور این بها را برای کل کشور اعلام کرده و شورا مواردی که صلاح بداند را تصویب می‌کند.

 

مهدی چمران در حاشیه یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز دستور جلسه خلاصه و البته موضوعات طولانی است، گفت: بهای خدمات امروز مطرح می‌شود و اگر به اتمام نرسد، در جلسه بعدازظهر بررسی خواهد شد؛ اگر فرصتی باشد ۲ گزارش حسابرسی نیز بررسی می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آنچه در خصوص بهشت زهرا (س) مطرح شده عوارض نیست و بهای خدمات است، یادآور شد: وزارت کشور این بها را برای کل کشور اعلام کرده و بهشت زهرا (س) یکی از مواردی است که بهای خدمات دریافت می‌کند و موقع دفن افراد این بها دریافت می‌شود.

 

وی تاکید کرد: این مبلغ عوارض نیست و مربوط به پیش از دفن است و پس از آن به این بستگی دارد که خدمات بخواهند یا خیر؟ ممکن است کسی بخواهد گل‌کاری انجام داده یا مواردی از این قبیل انجام دهد. آنچه آمده فهرست وزارت کشور است و در بین آنها، شورا مواردی که صلاح بداند تصویب خواهد کرد. چیزی برای نگهداشت نداشتیم و نداریم.

 

سخنگوی شهرداری تهران: دریافت عوارض هزینه قبور شایعه است

عبدالمطهر محمدخانی نیز ضمن تکذیب دریافت هزینه نگهداری قبور، از مخالفت شهردار تهران با تحمیل هرگونه هزینه جدید به مردم گفت.

 

محمدخانی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در پی اجرای دستور العمل وزارت کشور برای شفافیت بهای خدمات شهرداری ها، جدول هزینه‌های سازمان بهشت زهرا (س) در قالب یک لایحه به شورا ارسال شد. شهردار تهران با تحمیل هرگونه هزینه جدید به مردم مخالف است و هزینه‌ای با عنوان نگهداری قبور دریافت نخواهد شد. مردم را بی جهت نگران نکنید.

 

گفتنی است که در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها از پیشنهاد علیرضا زاکانی، شهرداری تهران برای اخذ عوارض از قبرهای تهران در سال ۱۴۰۲ خبر داده بودند. گفته شده که در لایحه ارسال شده بهای خدمات آرامستان‌ها در سال ۱۴۰۲ هزینه‌ای نیز برای نگهداشت سالیانه قبور برای هر پلاک قبر درنظر گرفته شده که رقم پیشنهادی ۱۶۴ هزار تومان است که درصورت تصویب این طرح، هزینه نگهداشت سالیانه قبور برای هرپلاک قبر گرفته می شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023