«ابوالفضل جغتایی» نوجوان ۱۴ ساله از ورود به مناطق حفاظت شده محیط زیست محروم شدابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
«ابوالفضل جغتایی» نوجوان ۱۴ ساله از ورود به مناطق حفاظت شده محیط زیست محروم شد.

به گزارش روزیاتو، ابوالفضل جغتایی فعال محیط‌ زیست ۱۴ ساله در ویدیویی احساسی از ممنوعیت ورودش به مناطق حفاظت‌ شده خبر داد. او ادعا می‌کند که برای پیگیری علت این ممنوعیت با رئیس یگان حفاظت محیط زیست تماس گرفته اما پاسخ روشنی دریافت نکرده است.

 

ابوالفضل جغتایی در اینستاگرام خود که در آن ۱۰۰ هزار دنبال کننده دارد درباره چند و چون ماجرا این‌طور توضیح داد که ابتدا از یکی از دوستان محیطبان پیامی دریافت کرد که به او گفته شد این پیام به فرماندهان تمام استان‌ها و محیطبانان ابلاغ شده است.

 

در این پیام آمده است:

با سلام خدمت فرماندهان عزیز، خدا قوت

لطفا توجه فرمایید

 

طی تصمیمات متخذه ورود ابوالفضل جغتایی، نوجوانی که در هکس ملاحظه می‌فرمایید به کلیه مناطق تحت حفاظت سازمان ممنوع می‌باشد. لذا فرماندهان عزیز بصورت محرمانه به کلیه همکاران یگان حفاظت ابلاغ فرمایید.

 

این نوجوان ۱۴ ساله سپس توضیح داد که مادرش برای پیگیری موضوع با سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، تماس گرفته و متوجه شده که ایشان دستور را صادر کرده‌اند. او ادعا می‌کند که این جواب را شنیده است: «اینجا خاک ماست و اجازه ورود رو به هر کسی نمیدیم.»

 

ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

ابوالفضل جغتایی که ۱۴ سال دارد و در اینستاگرام با عنوان «پسر سبز طبیعت» فعالیت می‌کند، در ویدیویی با چشمان اشکبار می‌گوید که تاوان فعالیتش در حوزه محیط زیست، رسیدن به جایی است که ورودش را به قسمتی از خاک ایران محروم کنند.

 

این در حالی است که قانون اساسی ایران حفاظت از محیط زیست را وظیفه تمام شهروندان ذکر کرده است. همچنین بنابر مقررات ناظر بر مناطق چهارگانه حفاظت‌شده سازمان محیط زیست، ورود و عبور باید تابع دستورالعمل این نهاد باشد. اما ورود و بازدید از آن به طور کلی ممنوع نیست.

 

پست اینستاگرامی ابوالفضل جغتایی با حمایت گسترده کاربران شبکه های اجتماعی و دیگر کنشگران محیط زیست روبه‌رو شده است.

 

ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

ابوالفضل جغتایی کیست؟

ابوالفضل جغتایی متولد ۱۳۸۷ در مشهد است. او ۱۴ سال دارد و فعالیت محیط زیستی خود را از ۱۰ سالگی آغاز کرده است.

 

ابوالفضل جغتایی از کودکی در حوزه حفاظت از محیط زیست و آشنا کردن مخاطبانش با گونه‌های جانوری و گیاهی فعالیت می‌کند و پیش‌تر مهمان برنامه‌های تلویزیونی نیز بوده است.

 

این فعال محیط زیست نوجوان در جریان اعتراضات سال گذشته در کشور اعلام کرد که به نشانه اعتراض اعتصاب کرده و به مدرسه نمی‌رود.

 

ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
ابوالفضل جغتایی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعیکالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------