سد طالقان در البرز سرریز کرد/ افزایش دبی برخی رودخانه‌های قزویناخبار,اخبار اجتماعی

سرپرست فرمانداری قزوین از سرریز شدن سد طالقان خبر داد و گفت: دبی رودخانه‌های و مسیل‌های حوزه این سد افزایش یافته و باید اقدامات احتیاطی توسط مردم انجام شود.

محمد شفیعی عصر جمعه در گفتگو با ایرنا گفت: به همین دلیل شورای مدیریت دو بخش الموت شرقی و غربی تشکیل و هشدار لازم به دهیاران داده شده است.

 

وی اظهار داشت: اطلاع رسانی لازم نیز انجام شده تا مردم دو بخش‌های الموت شرقی و غربی از اطراق در حاشیه رودخانه خروشان شاهرود و آوردن احشام به حاشیه این رودخانه خودداری کنند.

 

وی از مسافران نیز خواست به هیچ وجه در حاشیه رودخانه شاهرود و مسیل‌ها اطراق نکنند، زیرا آب این رودخانه هر لحظه در حال افزایش است.

 

شفیعی اظهار داشت: تمامی دستگا‌های شهرستان به ویژه در بخش‌های الموت شرقی و غربی در حال آماده باش هستند و وضعیت منطقه هر لحظه رصد شده و تحت کنترل است.

 

وی با بیان اینکه دبی رودخانه شاهرود تا فرد اروند افزایشی دارد، گفت: در صورت لزوم نسبت به تخلیه منازلی که در خطر باشند اقدام خواهد شدو لی در حال حاضر چنین ضرورتی وجود ندارد.

 

حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین اواخر فروردین با اشاره به افزایش حجم خروجی آب سد طالقان به سمت دشت قزوین، گفته بود: روزانه شاهد انتقال ۲ میلیون متر مکعب آب از این سد به اراضی و کشتزار‌های استان هستیم که این رقم با توجه به سر ریز سد اکنون افزایش یافته است.

 

سد طالقان واقع در استان البرز با توانایی ذخیره سازی ۶۰ میلیون متر مکعب آب در سال ۸۵ به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی انتقال آب آن به قزوین نیز از سال گذشته به طور جدی آغاز شده است.

 

با تخصیص ۷۰ درصد از آب سد طالقان به استان قزوین، آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای قزوین تامین خواهد شد.

 

سیلاب روز‌های ۱۱ تا ۱۳ فروردین به برخی تاسیسات استان قزوین از جمله راه ها، واحد‌های کشاورزی و منازل مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------