قصاص عامل قتل مامور ناجا در اصفهان صادر شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: حکم قصاص متهم ردیف نخست پرونده قتل عمد ستوان دوم محمود رفیعی مامور نیروی انتظامی اصفهان صادر شد.

روابط عمومی دادگستری استان اصفهان روز دوشنبه به نقل از محمدرضا حبیبی اعلام کرد: پس از تکمیل تحقیقات نهایی و تشکیل جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان قتل ستوان دوم شهید محمود رفیعی، قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در زمان قانونی احکام متهمان این پرونده را صادر کردند.

 

وی افزود: بر این اساس متهم ردیف اول این پرونده به اتهام مباشرت در قتل عمد ستوان دوم محمود رفیعی در ماه غیر حرام از طریق شلیک گلوله با سلاح شکاری " وینچستر" به قصاص نفس در ملأ عام محکوم شد.

 

رئیس کل دادگستری استان گفت: این متهم برای اتهام مساعدت در فراری دادن متهمان (مواد مخدر) به ۱۸ ماه حبس، برای اتهام تمرد نسبت به مأموران دولت با حمله به آنها به چهار سال و شش ماه حبس و برای اتهام تخریب عمدی خودروی پلیس مبارزه با مواد مخدر به تحمل چهار سال و شش ماه حبس تعزیری نیز محکوم شد.

 

وی بیان کرد: برای سایر متهمان این پرونده نیز با توجه به میزان جرایم ارتکابی آنها، احکام طولانی مدت از یک تا ۳۷ سال حبس به اتهام معاونت در قتل عمد و مساعدت در فراری دادن متهمان، تمرد نسبت به مأموران دولت و استفاده از سلاح گرم و سرد صادر شد.

 

حبیبی تصریح کرد: این احکام قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و پس از طی تشریفات قانونی آن به اجرا درخواهد آمد.

 

وی با هشدار به هنجارشکنان و مُتعرضان به امنیت جامعه اضافه کرد: دستگاه قضائی اشد مجازات قانونی را برای اخلالگران در نظم و امنیت جامعه و مُتعرضان به جان، مال و ناموس مردم، تعیین و اعمال می‌کند.

 

۲ متهم مواد مخدر به جرمی که مجازات آن اعدام بود، آبان سال گذشته توسط مأموران انتظامی در حال انتقال از دادگاه به زندان مرکزی اصفهان بودند که پنج نفر از اشرار به قصد فراری دادن آنان، با سد کردن راه خودروی پلیس در نزدیک زندان با مأموران درگیر شدند و با استفاده از سلاح شکاری ضمن فراری دادن متهمان مواد مخدر، یکی از افسران ناجا به نام محمود رفیعی را به شهادت رساندند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------