فخرفروشی یک نماینده با چک ۶.۵ میلیاردی/ من آشغال‌جمع‌کن هستماخبار,اخبار اجتماعی,محمد قانبیلی

نماینده مردم استان تهران در شورای عالی استان‌ها معتقد است که نمی‌تواند همانند مردم از وسایل نقلیه عمومی برای شرکت در جلسات استفاده کند چرا که وی باید از خودروهای سریع برای رسیدن به موقع در جلسات استفاده کند.

به گزارش تسنیم،  بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها به ریاست مرتضی الویری برگزار شد و در ابتدا این اجلاس محمد  قانبیلی نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور نسبت به برخی از موضوعات در این نهاد اعتراض کرد و در ادامه تنشی بین قانبیلی و برخی اعضاء صورت گرفت.

 

مرتضی الویری  رئیس شورای عالی استان‌ها  نیز درباره تنش ایجاد شده امروز در جلسه شورای عالی استان‌ها در ارتباط با اخذ حق الجلسه شرکت اعضای این شورا در مجامع و جلسات مختلف گفت: تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تمایل به شرکت در مجامع و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دارند که ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آنها را معرفی می‌کنیم. قطعاً برای شرکت در این جلسات باید حق الجلسه دریافت کنند و به دلیل اینکه عضویت در شوراها شغل محسوب نمی‌شود، گرفتن این حق الجلسه بلامانع است ولی با توجه به اینکه منابع مالی ما محدود است نمی‌توانیم مبلغی را در این خصوص پرداخت کنیم. اما حضور در مجامع یا تشکل‌هایی که نماینده شورای عالی استان‌ها در آنها حق رأی دارد حق الجلسه آن پرداخت می‌شود. در حقیقت اگر نماینده ما از استانی برای شرکت در چنین جلساتی در تهران حضور پیدا کند موظف هستیم حق الجلسه آن را پرداخت کنیم که این جلسات حدود سه یا چهار جلسه است که حق الجلسه به آن تعلق می‌گیرد که در هیئت‌های مختلف این جلسات برگزار می‌شود. یکی از اعضا ( قانبیلی) یک سال بود که در مجامع مختلف شرکت کرده بود و مبلغ 18 میلیون تومان دریافت کرده بود که ما در این جلسه تصویب کردیم که از این پس فقط با توجه به محدودیت منابع مالی، جلساتی که حق رأی وجود دارد برای آن حق الجلسه پرداخت شود.

 

پس از صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها، قانبیلی به میان خبرنگاران آمد و نسبت به صحبت‌های الویری واکنش نشان داد و گفت: بنده به عنوان نماینده شورا در هیئت نظارت کشور که در وزارت کشور برگزار می‌شود با حق رأی حضور داشته‌ام. بنده مجموعاً در طول سال 97 در 57 جلسه حضور پیدا کردم که حدود 10 جلسه آن در مجلس بود و مبلغ 18 میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب! دریافت کرده بودم. بنده از پردیس برای شرکت در این جلسات به تهران می‌آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، لذا به این ترتیب بنده بابت حق الجلسات از شورای عالی استان‌ها طلبکار هستم و علاوه بر مبلغ 18 میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات نیز پرداخت شود و رقم  اشاره بابت هزینه ایاب و ذهاب بنده برای شرکت در جلسات مجمع شورای عالی استانها است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما نمی‌توانستید با هزینه کمتری و یا از طریق ناوگان عمومی در این جلسات حضور پیدا کنید، گفت: خبرنگاران می‌توانند هرگونه تفسیری کنند.

 

قانبیلی با کنایه ادامه داد: شما خبرنگاران می‌توانید در هیئت رئیسه شورای عالی استانها قرار بگیرید و این رقم را کاهش دهید!

 

نماینده مردم استان تهران در شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه پرداخت هزینه ایاب و ذهاب برای شرکت در مجامع مصوبه هیئت رئیسه شورای عالی استانها را دارد، افزود: ما نماینده مردم هستیم و در واقع نمی‌توانیم مثل مردم در جلسات شرکت کنیم و مجبورم از  یک وسیله سریعتری استفاده کنم تا در جلسات حضور به موقع را داشته باشم.  البته بنده امروز که خواستم در جلسه شورای عالی استانها شرکت کنم از مترو استفاده کردم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که شما در نطق پیش از دستور خود عنوان کردید که شوراها پول را دریافت نمی‌کنند و در واقع نان و ماست می‌خورند این صحبت‌هایتان با دریافت مبلغ 18 میلیون تومان تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب همخوانی ندارد گفت: قطعاً حرفهایم به هم ربط دارد و مبلغی که بنده دریافت کردم بابت یک سال است و بنده بابت 57 جلسه مجمع مبلغ 18 میلیون تومان دریافت کردم که برای هر رفت و آمدی و شرکت در مجمع مبلغ 315 هزار تومان به عنوان هزینه ایاب و ذهاب پرداخت کردم.

 

قامبیلی در ادامه در واکنش به سوالات مکرر خبرنگاران در ارتباط با دریافت هزینه میلیونی بابت رفت و آمد گفت: چرا شماها می‌خواهید مرا محکوم کنید.

 

نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌‌ها در ادامه در پاسخ به این پرسش که صحبت‌های شما در ارتباط با دریافت مبلغ میلیونی بابت تردد برای 57 جلسه مغایر با صحبت‌های الویری رئیس شورای عالی استانهاست، گفت: ایشان بیاید ثابت کند وآقای الویری اشتباه می‌کند و در این خصوص اطلاعاتی ندارد و بیاید بگوید که آیا ریالی بابت حضور بنده در جلسات مجمع داده است یا خیر و اگر ریالی داده است بنده دو زار به وی پرداخت می‌کنم و تمام پولهایی که ایشان داده است بابت ایاب و ذهاب بوده است و ایشان متأسفانه اطلاعات دقیقی ندارند و ما و شما خبرنگاران را به چالش می‌کشانند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که در سالجاری در چند مجمع شرکت کرده‌اید گفت: ما عموما در ماه 4 یا 5 مجمع شرکت می‌کنیم، در فروردین‌ماه 2 مجمع، اردیبهشت‌ماه 5 مجمع، خرداد 4 و تیرماه تا الان 3 مجمع شرکت کرده‌ام.

 

قانبیلی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که شورا دیگر مبلغی تحت عنوان هزینه‌ ایاب و ذهاب پرداخت نکند آیا شما باز هم در این مجامع شرکت خواهید کرد یا خیر، گفت: مگر بنده برای دریافت پول این مجامع می‌روم، الحمدلله بنده آنقدر دارم که با 10 تا 15 میلیون زندگی نکنم!

 

وی در ادامه عکسی در ارتباط  با چکی به مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان در گوشی موبایل خود به خبرنگاران نشان داد و گفت: این چک بابت مبایعه‌نامه یک ملک بوده است.

 

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه کارتان چیست گفت: کار ما آشغال است و آشغال جمع می‌کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------