مسئول بیمه حج: حجاج حداکثر تا سقف سه‌میلیون تومان خسارت اموال در ایران می‌گیرنداخبار,اخبار اجتماعی
مسئول بیمه حج تمتع 98 از پرداخت خسارت اموال حجاج ایران توسط شرکت بیمه گر پس از بازگشت آنان به کشور حداکثر تا سقف سه میلیون تومان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدحسن اناری گفت: بیمه مسئولیت بار حجاج شامل مفقود شدن، سرقت، آتش‌سوزی، آسیب‌دیدگی جدی و از بین رفتن بار در مسیر‌های تردد یا در زمان حضور در کشور عربستان است که با ارایه گزارشی که به تایید مسئولان کاروان‌ها رسیده باشد، در سقف تعهدات به‌صورت ریال ایران به خسارت‌دیدگان پرداخت خواهد شد.

 

وی افزود: اموال هر یک از زائران زمان رفت تا سقف ده میلیون ریال(یک میلیون تومان) و زمان برگشت تا سقف مبلغ 30 میلیون ریال (سه میلیون تومان) تحت پوشش بیمه قرار دارد.

 

به گفته اناری، خسارت دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری پس از کسر ۲۵ درصد استهلاک تا سقف ۱۰ میلیون ریال (یک‌میلیون تومان) از سوی بیمه‌گر پرداخت خواهد شد اما برای گوشی تلفن‌همراه هیچ غرامتی پرداخت نمی‌شود. علاوه بر تلفن‌همراه، وجوه نقد، طلا، جواهرات، اوراق بهادار، سمعک، عینک، ساعت مچی، کالسکه بچه، دارو و مواد غذایی، عطر و ادوکلن و هر آنچه که ماهیت بار ندارد، از تعهدات بیمه گر خارج است و جبران خسارت نخواهد شد.

 

به گفته مسئول بیمه حج 98، بار همراه بیمه شده حجاج شامل ساک و سایر متعلقات تحت مالکیت زائر که از نظر عرفی بار محسوب می شود و نیز، دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری است.

 

وی افزود: محاسبه خسارت بار بر اساس قیمت روز اجناس در بازار ایران و پس از کسر ۲۵ درصد استهلاک تا سقف تعهدات است.

 

اناری خاطرنشان کرد: محدوده زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه‌گر در مسیر رفت از زمان تحویل بار هریک از بیمه‌شدگان به مدیر کاروان و یا شرکت هواپیمایی تا هنگام ورود به کشور عربستان است . محدودیت زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه‌گر در مدت اقامت و مسیر برگشت از زمان ورود به کشور عربستان و مدت اقامت تا زمان تحویل به بیمه شده در کشور ایران خواهد بود.

 

به گفته مسئول بیمه حج 98، مدت زمان اعتبار بیمه ها تا 72 ساعت پس از ورود زائران به کشور تعیین شده است.

 

بازگشت حجاج ایرانی از فردا جمعه به کشور آغاز می‌شود و تا 17 شهریور ادامه خواهد یافت. بیش از 86 هزار و 500 حاجی ایرانی قرار است در این مدت با پروازهای شرکت هواپیمایی هما به کشور منتقل شوند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------