آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سفر

۷۰ توصیه سفر را با دلیل بخوانید/ارجحیت چادر به اقامتگاه غیرمجاز

وزارت میراث فرهنگی آموزش‌های عمومی سفر در شرایط کرونا را در قالب ۷۰ توصیه منتشر کرده در این دستورالعمل آمده اقامت در چادر به…


ماجرای کیسه‌های قرمز در اصفهان چه بود؟اخبار,اخبار اجتماعی,کیسه‌های قرمز در اصفهان
رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان از توزیع کیسه‌های زباله مخصوص و مشخص برای خانوارهای دارای بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان خبر داد.

غلامرضا ساکتی روز جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهارداشت: خانواده‌های دارای بیمار مبتلا به کرونا در شهر اصفهان، با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند و از شهرداری بخواهند تا کیسه زباله‌های مشخص شده با رنگ قرمز در اختیار آنان قرار دهند.

 

وی افزود: این خانوارها زباله‌های آلوده به ویروس را باید در این کیسه‌های مخصوص قرار دهند تا پاکبانان هنگام جمع‌آوری زباله از در منازل، از وجود زباله‌های آلوده مطلع شوند.

 

رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ پاکبان در ۱۵ منطقه شهرداری وظیفه جمع‌آوری زباله‌ها را به‌صورت منظم در مناطق پانزده‌گانه بر عهده دارند.

 

وی ادامه داد: تنفس پاکبانان به‌دلیل تحرک زیاد و فعالیت بدنی، در زیر ماسک سخت است به همین دلیل حین انجام کار مُدام با دست‌های آلوده، ماسک خود را جابه‌جا می‌کنند که موجب آلودگی آن می‌شود.

 

رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: به همین دلیل در بسیاری از موارد دیده می‌شود که این افراد از ماسک استفاده نمی‌کنند اما برای حفظ سلامت کارگران بخش‌های خدماتی شهر، با افرادی که از این اقلام بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده نکنند، برخورد خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: روزانه یک‌هزار تُن پسماند خانگی از درب منازل ۶۰۰ هزار خانوار در شهر اصفهان جمع‌آوری می‌شود. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------