آخرین اخبار جامعه

تعطیلی یزد و خوزستان،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

ادارات خوزستان، سیستان و بلوچستان و یزد فردا (14 تیر 1401) تعطیل شدند

دبیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان گفت: همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان به دلیل تشدید پدیده گرد و غبار در…

درخواست جبهه متحد فرهنگیان/ معلمان زندانی را آزاد کنیدمعلمان بازداشتی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
جبهه متحد فرهنگیان خواستار آزادی معلمان بازداشتی در کشور شد.

به گزارش مهر، جبهه متحد فرهنگیان از قوه قضائیه درخواست کرد تا دستور آزادی معلمین دربند را بدهد زیرا اولاً پاسخ بیان و اعتراض مدنی حبس نیست بلکه پاسخ بیان و اعتراض، عمل به قانون است.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«جبهه متحد فرهنگیان هفته معلم را به معلمین ایران تبریک و تهنیت عرض نموده جهت تنویر افکار عمومی موارد زیر را متذکر می‌گردد:

 

۱. از قوه قضائیه انتظار و استدعا دارد دستور آزادی معلمین دربند را بدهد زیرا اولاً پاسخ بیان و اعتراض مدنی حبس نیست بلکه پاسخ بیان و اعتراض، عمل به قانون است. معلمین و بازنشستگان سالهاست برای حقوق قانونی که مجلس مصوب کرده است تذکر داده اند و عدم اجرای قانون از طرف حاکمان بوده است که آنان را به کف خیابان آورده است.

 

ثانیاً اجرای قانون مناسب سازی برای بازنشستگان و دیگر موارد وظیفه شرعی و قانونی دولت بوده است که هر ساله آن را به تعویق انداخته است به جا بود که قوه قضائیه کسانی که از وظیفه قانونی خود تخطی کرده اند مجازات و محکوم می‌کرد نه کسانی که صاحب حق بوده اند و برای احقاق حق خود فریاد علیه ظلم زده اند

 

۲. ضمن تشکر و تقدیر از کانون همبستگی فرهنگیان ایران (کهفا) به جهت تحقیق و بررسی نسبت به زیرساخت‌های نظری مثل طرح رتبه بندی معلمین، طرح نظام معلمین و غیره و همچنین افشاگری میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان لازم است در این رابطه متذکر شویم که محکومین در دادگاه «نظام معلمی» هر چه سریع‌تر هزینه طرح نظام معلمی را به کهفا پرداخت نموده و زمینه اجرای آن را فراهم کنند و بدانند زمانی که کهفا در سنوات قبل در مطبوعات «نظام معلمی» را منتشر کرد بزرگترین خدمت را در طول تاریخ آموزش و پرورش ایران نمود در حالی که قاطبه معلمین اطلاع داشتند که طرح از آن کهفا است ولی آموزش و پرورش ناجوانمردانه درصدد برآمد که به نام خود نشر دهد که اطلاع حاصل شد. موضوع به محکمه کشیده شده شایان ذکر است حدود ۲۰۰ سال آموزش و پرورش داشته ایم و آموزش و پرورش طرحی درخور برای معلمین نداده است و طرح کهفا را جعل کرد و شورای عالی آموزش و پرورش را به آن اضافه کرد و این به جهت کج فهمی و کم سوادی شورای به اصطلاح آموزش و پرورش بوده است زیرا هر کس اطلاعات کمی داشته باشد متوجه می‌شود که نام «نظام معلمی» مشخص کننده این است که نظام معلمی مربوط به معلمین است و در ساختار نظام معلمی دولت هیچ گونه دخالتی ندارد فقط در آئین نامه اجرایی آن قلمداد می‌شود که دولت به نمایندگی آموزش و پرورش انتخابات نظام معلمی را فقط برگزار می‌کند و نظام معلمی در امور مربوط به معلمین نمایندگی خواهد کرد و در همین راستای «نظام معلمی» بعضی گروه‌های خود فروخته و نادان حیاط خلوت وزارت آموزش و پرورش شده اند و چنانچه این حرکت زشتی که اخیراً یک گروه شروع کرد و با آن مقابله شد در صورت تکرار نام کامل آن (س-م) برای عموم منتشر خواهد شد.

 

۳. چنانچه دولت به شاخص‌های ۱۵ گانه رتبه بندی معلمین که در سنوات گذشته در طرح اولیه کهفا به آن توجه داشته است همان شاخص‌ها رعایت شود اعتراضی باقی نمی‌ماند.

 

۴. جبهه متحد فرهنگیان از مجلس شورای اسلامی انتظار دارد که یک بار دیگر نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان تفحص نموده تا نگرانی معلمین مرتفع گردد.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------