آموزش جامع کسب درآمد دلاری از یوتیوب (به صورت رایگان)



کسب درآمد دلاری در اوضاع اقتصادی حال حاضر، خواسته ی تعداد زیادی است. هیچ کسی نیست که بگوید از این که در ایران به دلار درآمد داشته باشد و به تومان خرج کند، بدش می آید.

 

راه های مختلفی برای درآمد دلاری وجود دارد. یکی از این راه ها کسب درآمد از یوتیوب است. کسب درآمد از یوتیوب در ایران با چالش های مختلفی همراه است، اما غیر ممکن نیست و امکان پذیر است. اگر به کسب درآمد دلاری علاقه دارید و می توانید برای آن زمان بگذارید، فقط کافی است که برای این کار آموزش ببینید و مهارت لازم را بدست بیاورید.

 

آغاز یوتیوب

در سال 2005 که برای اولین بار از یوتیوب رونمایی شد، هیچکس فکرش را نمیکرد که شانزده سال بعد، یوتیوب به دومین وب سایت پربازدید بعد از گوگل تبدیل شود و بیش از دو میلیارد کاربر فعال از آن استفاده کنند. هیچکس نمی تواند منکر این شود که امروزه یوتیوب، به عنوان یک رسانه ی اجتماعی، حرف اول در بین پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو می زند.

 

این وبسایت، دومین سایت پربازدید بعد از گوگل و حتی بعد از فیسبوک محبوب ترین شبکه ی اجتماعی است. وبسایتی که حتی بزرگترین و رسمی ترین رسانه های جهان نیز، ویدیو های خود را در آن بارگذاری می کنند.

 

یوتیوب فارسی

یوتیوب به 5  زبان زنده ی دنیا، در دسترس است. که زبان فارسی جزو این زبان ها نیست. اما جایی برای نگرانی نیست، برای ترجمه ویدئوهای یوتیوب با استفاده از خدمت یوتیوب فارسی ویدابیا  می توانید تمام محتواهایی که برای دسترسی در یوتیوب وجود دارند را به زبان فارسی ببینید. این سرویس توسط پلتفرم ویدابیا برای دسترسی راحت تر فارسی زبانان، به محتوای موجود در یوتیوب طراحی شده است.

 

کسب درآمد دلاری از یوتیوب,کسب درآمد دلاری از یوتیوب به صورت رایگان,کسب درآمد دلاری در این اوضاع اقتصادی

یوتیوب فارسی

 

یوتیوب چگونه کار میکند؟

یوتیوب، فضایی برای اشتراک گذاری ویدیو است. به گونه ای که افراد با ایجاد حساب در این پلتفرم و تولید محتواهای جذاب و مفید ویدیویی برای کاربر، به مرور زمان مخاطبان بسیاری جذب می کنند. هر چقدر که تعداد کاربران و بازدید هایی که از طریق آن ها بدست می آورند، بیشتر باشد، موفق تر خواهند بود. و یوتیوب تبلیغات بیشتری را از طریق ویدیوهای آن ها پخش خواهد کرد.

 

یوتیوب و تبلیغات

روش اصلی کسب درآمد از یوتیوب به واسطه ی تبلیغات است. خود یوتیوب نیز از همین طریق درآمد دارد و با قرارداد های بسیار بزرگی که با موسسات، شرکت ها، مدیا ها و … میبندد، با پخش تبلیغ های آن ها در قبل، هنگام پخش یا انتهای ویدیوهای موجود در یوتیوب، درآمد زایی میکند. درصد ناچیزی از این قرارداد ها به تولید کنندگان محتوا در یوتیوب میرسد.

 

هرچه بازدید بیشتر باشد، تولید کننده ی محتوا یا به اصطلاح یوتیوبر (youtuber) تبلیغ های بیشتری می گیرد و درآمد بیشتری کسب میکند.

 

بیشترین درآمد از یوتیوب را چه کسی دارد؟

دختر بچه ای ۹ ساله به نام رایان کاجی با درآمد سالی حدود ۲۴ میلیون دلار  بیشترین درآمد را از یوتیوب دارد. با تبلیغات جانبی این مبلغ به 160 میلیون دلار میرسد. 

 

بیشترین درآمد از یوتیوب در ایران

کانال های یوتیوب زیادی به زبان فارسی ایجاد شده اند که دنبال کنندگان بسیاری دارند. آمار دقیقی از میزان کسب درآمد یوتیوبر های ایرانی در دسترس نیست؛ اما با توجه به تعداد دنبال کنندگان آن ها می توان به ARIA KEOXER و MIA PLAYS اشاره کرد. هر دوی آن ها با ویدیو هایی در زمینه ی بازی (GAME) و به عنوان گیمر(GAMER) فعالیت خود را در یوتیوب آغاز کردند. اما در حال حاضر در زمینه های دیگری مانند ولاگ و ویدیو های فان و سرگرمی تولید محتوا می کنند.  

 

درآمد گیمرها از یوتیوب

درآمد گیمرها از یوتیوب بسیار زیاد است و بخش زیادی از تولید کنندگان محتوا در یوتیوب را آن ها تشکیل داده اند. علاوه بر تبلیغات، گیمر ها از طریق لایو استریم هایی که انجام می دهند و لینک هایی که به اصطلاح برای (DONATE) کردن در طول لایو قرار میدهند، کسب درآمد میکنند.

 

تولید محتوای ویدیویی و بالا بردن دنبال کنندگان در یوتیوب، تنها راه کسب درآمد از یوتیوب نیست. با افزایش دنبال کنندگان یوتیوب، افراد بیشتری شما را خواهند شناخت و به یک برند خاص تبدیل می شوید. افراد بیشتری به غیر از یوتیوب برای تبلیغات به سراغ شما خواهند آمد.می توانید فقط محدود به یوتیوب نباشید و از طریق رسانه های دیگر نیز کسب درآمد کنید.

 

یوتیوب چگونه پول پرداخت میکند؟

صرفا فقط با آپلود ویدیو در یوتیوب نمیتوان به درآمد رسید و یوتیوب باید کانال شما را به رسمیت بشناسد. برای این که در لیست کانال های به اصطلاح 8888 یوتیوب قرار بگیرید، ابتدا باید تعداد دنبال کنندگان کانال شما به عدد هزار و مجموع بازدید های حاصل از یوتیوب به 4000 ساعت برسد. 

 

بعد از رسیدن به این اعداد شما درخواست خود را برای کسب درآمد از طریق کانالتان به یوتیوب ارسال میکنید. یوتیوب این بازدید ها را در 12 ماه اخیر فعالیت کانال شما بررسی می کند. بعد از تایید یوتیوب، تبلیغاتی از طریق کانال شما پخش خواهند شد که یوتیوب بر اساس میزان بازدید این تبلیغات، توسط کانال شما، مبلغی را به حساب google adsense شما واریز می کند.

 

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید ویدیو بین یک تا دو دلار به تولید کننده ویدیو میپردازد. توجه کنید که یوتیوب این مبلغ را بر اساس تبلیغاتی که قبل و بعد یا مابین ویدیوها پخش میشود، پرداخت می کند.ممکن است که در ویدیو شما تبلیغات بیشتری قرار بگیرد و بر این اساس هزینه بیشتری پرداخت می شود. باید به این نکته توجه کنید که بازدید این تبلیغ ها در صورتی حساب می شود که بیننده آن را کامل ببیند و رد نکند. همچنین برخی از بلاک کننده های تبلیغ یا اکانت پریمیوم یوتیوب استفاده می کنند که بازدید آن ها حساب نمی شود.

 

چالش های کسب درآمد از یوتیوب در ایران

کسب درآمد از یوتیوب ایران به دلیل تحریم هایی که وجود دارد، کمی سخت تر از کشورهای دیگر میباشد اما غیرممکن نیست. در واقع برای اینکه کانال شما به تایید یوتیوب برسد به اکانت google adsense احتیاج خواهید داشت. با لوکیشن ایران امکان ایجاد این اکانت وجود ندارد، زیرا باید حساب بانکی و آدرس خود را وارد کنید. اگر این آدرس لوکیشن ایران باشد، گوگل آن را تایید نخواهد کرد.

 

این مطلب را بخوانید: آموزش ساخت اکانت گوگل ادسنس برای یوتیوب

 

در دوره ی جامع کسب درآمد دلاری از یوتیوب، که آن نیز، توسط تیم ویدابیا برای راحتی کاربران ایرانی در استفاده از یوتیوب، تهیه شده است؛ تمامی این نکات به شما آموزش داده خواهد شد.

 

آموزش کسب درآمد دلاری از یوتیوب

ویدابیا تنها پلتفرم آنلاین ترجمه و دوبله ویدیو است که برای اولین بار دوره ی رایگان کسب درآمد از یوتیوب را طراحی و تهیه کرده است. این پلتفرم، بدون هیچ چشم داشتی این دوره ی آموزش صفر تا صد کسب درآمد از یوتیوب در وبسایت خود بارگذاری کرده است. در این دوره ی آموزش تصویری کسب درآمد از یوتیوب، به نکاتی از قبیل یوتیوبر شدن در ایران، تولید فیلم برای یوتیوب ، قوانین یوتیوب در ایران و … پرداخته شده است.

 

در آمد از یوتیوب,یوتیوب فارسی,یوتیوب چگونه کار میکند

آموزش کسب درامد دلاری از یوتیوب

 

روش های کسب درآمد از یوتیوب

از چه طریقی میتوان از طریق یوتیوب کسب درآمد کرد؟ چه روش هایی برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران وجود دارد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت، راه هایی که از طریق آن ها می توانید در یوتیوب به کسب درآمد برسید؛ عبارت اند از:

 

– درآمد مستقیم از طریق یوتیوب

– تبلیغات برای اسپانسر ها و برند های مختلف

– درآمد زایی از طریق برند خود

– درآمد از طریق بخش اعضای ویژه یوتیوب

– کسب درآمد از طریق افراد دارای اکانت پریمیوم یوتیوب (premium) 

– کسب درآمد از طریق دوبله و ترجمه ویدیو

کسب درآمد از طریق دوبله و ترجمه ی ویدیو در یوتیوب

از راه های کسب درآمد از یوتیوب، می توان به تولید محتوای ویدیویی یونیک برای آن نام برد. چگونگی تولید این محتوا می تواند به روش های مختلف باشد. شما می توانید خودتان از صفر تا صد ویدیو ها را تولید کنید یا می توانید بعد از تهیه ی ویدیو از منابع مختلف آن را ترجمه کنید و در پلتفرم یوتیوب قرار دهید.

 

تولید محتوا در یوتیوب به زبان انگلیسی

 یوتیوب پلتفرمی بین المللی است؛ میتوانید بازار هدف بزرگ تری را در نظر بگیرید و محتوای خود را به زبان انگلیسی منتشر کنید. در این صورت باید به این نکته توجه کنید که هر چقدر تعداد افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در بین کاربران یوتیوب زیاد است، به همان نسبت نیز تعداد افرادی که به این زبان ویدیو تولید می کنند هم فراوانی دارد  و شما رقبای بسیاری خواهید داشت.

 

تولید محتوا در یوتیوب به زبان فارسی

به دلیل اینکه هنور یوتیوب در بین ایرانیان به صورت کامل شناخته شده نیست. کانال های زیادی به زبان فارسی وجود ندارد و رقیب کمتر است، اما به همان میزان مخاطبین هدف کمتری خواهید داشت.

 

اما در انتها برای در نظر گرفتن هر دو قشر مخاطبین، می توانید با استفاده از خدمات ترجمه فیلم و ویدیو، دوبله و زیرنویس ویدابیا، ویدیوهایی که قصد انتشار آن ها در یوتیوب را دارید، شخصی سازی کنید و به هر زبانی که میخواهید برای آن ها زیرنویس یا صوت دوبله بگذارید.

 

کسب درآمد از طریق دوبله و ترجمه ی ویدیو در یوتیوب,تولید محتوا در یوتیوب به زبان انگلیسی,تولید محتوا در یوتیوب به زبان فارسی

یوتیوب

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------