نحوه فعال سازی Remote Desktop در ویندوز 10 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

 فعال کردن Remote Desktop

 

Remote Desktop به شما امکان می دهد حتی وقتی در مقابل رایانه خود نیستید ، روی دسک تاپ خود کار کنید. برای کسانی که می خواهند در خانه و همچنین در دفتر کار کنند بسیار عالی است. همچنین امکان دسترسی به کلیه منابعی را که در دفتر کار دارید از محیط های تلفن همراه بیشتر به شما می دهد. اگر مدرس دانشگاه هستید و می خواهید از کلیه منابع دانشگاه در یک محیط استفاده کنید ، Remote Desktop یک منبع عالی است.

 

با استفاده از هر دستگاه Android ، Windows یا iOS می توانید به رایانه فعال شده از راه دور دسترسی پیدا کنید ، اما اتصال به هر دو روش کار نخواهد کرد. همچنین نمی توانید Remote Desktop را در رایانه نسخه اصلی Windows 10 فعال کنید زیرا این ویژگی برای همیشه غیرفعال است. شما هنوز هم می توانید از رایانه Windows Home خود برای دسترسی به رایانه دیگری با نسخه Ultimate، Pro یا Enterprise ویندوز استفاده کنید تا زمانی که Remote Desktop را در رایانه ای که به آن دسترسی دارید فعال کنید.

 

هنگام فعال کردن Remote Desktop ، چه اقدامات احتیاطی باید انجام دهید؟

اگرچه بسیاری از آسیب پذیری های Remote Desktop برطرف شده بودند ، اما در صورت استفاده از آن باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که نرم افزار شما به روز شده است.

از نرم افزارهای دسترسی از راه دور شخص ثالث یا ابزارهای مدیریت استفاده نکنید.

همه حسابهای دسترسی به Remote Desktop باید با رمزهای عبور قوی و تأیید هویت دو عاملی محافظت شوند.

هم از فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری و هم از VPN استفاده کنید.

 

تعداد کاربرانی که می توانند از Remote Desktop استفاده کنند را محدود کرده و حساب های سرپرست خود را از استفاده از آن محدود کنید.

 

1.فعال کردن Remote Desktop:

این کار باید از طریق رایانه ای با نسخه Windows انجام شود که با اجرای Remote Access سازگار است.

 

منوی Start را باز کرده و روی نماد Settings کلیک کنید (یا تنظیمات را در نوار جستجو تایپ کرده و روی آن گزینه کلیک کنید) ،

 

 

روی "System" کلیک کنید

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

فعال سازی remote desktop از را دور

 

اکنون در سمت چپ پنجره پیمایش کنید تا "Remote Desktop" را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید. سپس سوئیچ را به “On” در زیر “Enable Remote Desktop”  در سمت راست منتقل کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که “Keep my PC awake for connections when it is plugged in is selected ” یا باید تنظیمات گزینه های power خود را تنظیم کنید. شما نمی توانید به رایانه ای که در حالت Sleep یا Hibernate است دسترسی داشته باشید. همچنین باید نام PC را بنویسید (در زیر “How to connect to this PC” پیدا خواهید کرد).

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

فعال سازی remote desktop windows 10

 

از شما خواسته می شود تا انتخاب خود را تأیید کنید.“Confirm ” را کلیک کنید. اگر بعداً می خواهید Remote Desktop را در این رایانه غیرفعال کنید ، دستورالعمل های بالا را دنبال کرده و سوئیچ را به “Off” در زیر “Enable Remote Desktop.” منتقل کنید.

 

روش جایگزین:

روش فوق بهتر است زیرا می توانید نام رایانه را یادداشت کنید. برای اتصال به این نام شما نیاز دارید. با این وجود ، در صورتی که نیاز دارید تنظیمات برق خود را به صورت خودکار تنظیم کنید ، روش فوق به شما نخواهد گفت. این روش به شما اطلاع می دهد که آیا تنظیمات برق شما با Remote Desktop سازگار نیست.

 

sysdm.cpl را در منوی شروع تایپ کنید و “sysdm.cpl Control panel item.” را انتخاب کنید.

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

کنترل کامپیوتر از راه دور

 

روی زبانه "Remote" کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که علامتی در کنار “Allow Remote Assistance connections to this computer.” وجود دارد. سپس روی  “Apply” و "OK" کلیک کنید. ممکن است شما نیاز به تغییر تنظیمات خواب خود داشته باشید، بنابراین کامپیوتر شما هرگز نمی خوابد. اگر اینگونه باشد ، کادر محاوره ای باز می شود که به شما می گوید به گزینه های Power بروید و آن تنظیم را تغییر دهید.

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

نرم افزار کنترل از راه دور کامپیوتر در ویندوز 10

 

هنگامی که Remote Desktop را در رایانه ای که می خواهید به آن متصل شوید فعال کنید ، می توانید دستگاه های خود را به آن متصل کنید تا بتوانید در هر کجا که هستید کار کنید.

 

2. با دستگاه های خود در ارتباط باشید

بسته به دستگاه شما دو روش مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای اتصال استفاده کنید.

 

برای ارتباط با رایانه Windows 10:

حتی نسخه Windows Home 10 نرم افزاری را از قبل بارگذاری کرده است که آن را قادر می سازد با رایانه ای که Remote Desktop را فعال کرده است وصل شود.

 

"Remote Desktop Connection" را در منوی Start تایپ کنید و آن گزینه را انتخاب کنید.

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

فعال کردن Remote Desktop

 

در پنجره ظاهر شده ، نام PC را که هنگام فعال کردن Remote Desktop با استفاده از اولین روش فوق ، تایپ کرده اید ، تایپ کنید. سپس “Connect.” را انتخاب کنید.

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

 نحوه فعال سازی Remote Desktop در ویندوز 10

 

برای ارتباط با یک دستگاه Windows ، iOS یا Andriod:

اگر می خواهید با هر وسیله دیگری ارتباط برقرار کنید ، باید این مراحل را دنبال کنید:

 

برنامه Remote Desktop را به صورت رایگان از فروشگاه مایکروسافت ، Google Play یا فروشگاه App Mac یا iOS بارگیری کنید. بر روی برنامه کلیک کنید تا پس از نصب آن را باز کنید. شاید با تایپ کردن "Remote" در ویژگی جستجوی دستگاه خود ، آن را جستجو کنید.

 

بسته به دستگاه شما ممکن است هر یک از برنامه ها کمی متفاوت به نظر برسند. همه آنها باید یک دکمه "+" داشته باشند که می توانید در بالا کلیک کنید تا بتوانید یک اتصال اضافه کنید. روی آن کلیک کنید

 

 

 remote desktop در ویندوز 10, کنترل کامپیوتر از راه دور

 کنترل کامپیوتر از راه دور

 

برای اضافه کردن Remote Desktop ، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات و گزینه های زیادی در دسترس است. تنها مواردی که باید آنها را پر کنید نام PC (نام شما در هنگام فعال کردن Remote Desktop) در نام “How to connect to this PC” ، نام کاربری خود (نام مورد نیاز برای دسترسی به Remote Desktop) پیدا کردید. تمام اطلاعات دیگر مفید اما اختیاری است.

 

 

پس از پایان تنظیم اتصال در برنامه ، صفحه تنظیمات را ببندید (دکمه قرمز در بالای صفحه در مثال بالا این کار را انجام می دهد). به محض بسته شدن ، Remote Desktop را در صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. روی اتصال دوبار کلیک کنید. در برخی موارد ، ممکن است اخطاری درباره گواهینامه مشاهده کنید. برای دسترسی به دسک تاپ ، باید “Continue ” یا می توانید “Show Certificate” را انتخاب کرده و هنگام اتصال به یک سرور قابل اعتماد ، “Always trust”  را انتخاب کنید.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------