سانترال چیست و مزایای استفاده از دستگاه سانترال چیست؟تلفن سانترال چیست, خدمات سانترال, سیستم سانترال

خدمات سانترال

 

سیستم سانترال چیست و چگونه کار میکند؟

در عصر دیجیتال و مدرن یکی از اساسی ترین مجموعه های کاری ، سیستم سانترال می باشد. در صورت نبود سیستم سانترال ارتباطات تلفنی با مشتریان، دچار مشکلات زیادی می شوند. سانترال یک شبکه مخابرات محلی است و به خطوط تلفن مجموعه، نظم می دهد. در این مطلب از بیتوته شما را با سیستم سانترال آشنا می کنیم.

سیستم تلفن سانترال (PBX) چیست؟

شاید شما هم با شرکت هایی تماس گرفته باشید و از شما خواسته می شود که داخلی مورد نظر خود را بگیرید این عمل توسط دستگاه سانترال انجام می شود.

دستگاه سانترال به عنوان هسته اصلی یک مرکز تلفن عمل می‌کند. خطوط شهری ، وارد این دستگاه می شوند و سپس تبدیل به داخلی‌ برای کارمندان و بخش‌های دیگر می‌شوند.

 

با استفاده از دستگاه سانترال شما می توانید به جای استفاده از تلفنهای متعدد ، فقط یک دستگاه تلفن داشته باشید و بقیه خطوط را مدیریت نمایید. با کمک دستگاه سانترال خطوط داخلی نیز به راحتی و بدون صرف هزینه و وقت با هم ارتباط هستند.

 

تلفن سانترال چیست, خدمات سانترال, سیستم سانترال

سیستم سانترال چیست

 

تاریخچه سانترال ها

از زمان های بسیار قدیم و در شکلی متفاوت سانترال وجود داشته است. در زمان های قدیم کار مرکز مخابراتی را یک یا چندین نفر برعهده داشتند و به این صورت بود که هنگام تماس با  اداره یا مکان دیگر ابتدا به اپراتورها وصل می شدید و بعد از اینکه داخلی مورد نظر خود را انتخاب کردید ، شما را به داخلی مربوطه متصل می کردند.

 

بعد از پیشرفت علم دستگاههای سانترال وظیفه افراد را به عهده گرفتند و زمانیکه شما با اداره ای تماس می گیرید با کمک سانترال شماره ی داخلی خود را وارد می کنید و سانترال شما را به داخلی مورد نظر متصل می کند.

 

خدمات سانترال, سیستم سانترال, اموزش نصب سانترال

تاریخچه سانترال

 

مزایای سیستم سانترال چیست؟

مجموعه ای ساده از افزونه های اداری ممکن است نیازهای اساسی یک کسب و کار کوچک را پوشش دهد. ویژگی های اصلی ممکن است شامل پست صوتی و انتقال تماس باشد. اینها می توانند خدمات بهتر به مشتری و کار کارآمدتر را امکان پذیر کنند.

 

• صرفه جویی در هزینه : در حالی که سیستم‌های تلفن قدیمی‌تر دارای ویژگی‌های کمتری هستند، هزینه بیشتری هم در نگهداری و هم در قبض تلفن ماهانه دارند.

 

• نگهداری آسان تر : سیم کشی و سخت افزار اختصاصی نیاز به خدمات تخصصی دارد. از آنجا که یک سیستم تلفن مدرن از اتصال اینترنت استفاده می کند، می تواند از زیرساخت LAN موجود استفاده کند. تعمیر و نگهداری سیستم بیشتر از طریق یک رابط کامپیوتری انجام می شود. کاربران می توانند برای مثال در عرض چند دقیقه یک خط تلفن دوم اضافه کنند.

 

• اتصال از طریق اینترنت : علاوه بر نگهداری آسان تر، استفاده از اتصال به اینترنت به این معنی است که مشاغل می توانند از هر کجا به سیستم تلفن خود دسترسی داشته باشند. این باعث می شود ارتباط چندین دفتر آسان تر شود.

 

• سیستم‌های مدرن به سرپرستان اجازه می‌دهند تا تماس‌ها را ضبط کنند، به تماس‌ها گوش دهند یا آموزش و خدمات بهتر به مشتریان را بر عهده بگیرند.

 

سانترال چیست, نصب سانترال, آموزش سانترال

مزایای استفاده از سیستم سانترال

 

انواع دستگاه سانترال چیست؟

دستگاه های سانترال را می توان از لحاظ ظرفیت به دو دسته ی کم ظرفیت و پر ظرفیت و از لحاظ کارایی نیز به دو دسته سیستم تحت شبکه و خارج از شبکه تقسیم نمود با انتخاب دسته ی مناسب به شرکت های کوچک و بزرگ امکان انتخاب سانترال متناسب با ظرفیت و بودجه داده می شود.

 

دستگاه های سانترال از لحاظ نوع ظرفیت

• سانترال کم ظرفیت:

برای شرکت های کوچک سانترال هایی با ظرفیت کم جوابگو می باشد. این نوع دستگاه ها همچنین به دو دسته ی کلی دیگر نیز تقسیم می شود. دسته ی اول امکان اتصال ۳ خط شهری و دسته ی دوم ۶ خط شهری را دارد. همچنین به ترتیب تا ۸ و ۱۶ خط داخلی را پشتیبانی می کنند. 

 

• سانترال پرظرفیت:

دسته ی دوم سانترال پرظرفیت است که در شرکت های بزرگ و ادارات دولتی پرکاربرد است. این دستگاه امکان پشت خط ماندن حداقل ۹۶ و حداکثر آن ۶۴۰ است.

دیگر امکانات سانترال پر ظرفیت قابلیت نصب کارت های VOIP است. دیگر قابلیت این دستگاه سانترال این است که قابلیت نصب خطوط شهری دیجیتال و آنالوگ را همزمان دارد.

 

دستگاه های سانترال از لحاظ نوع کارایی

• سیستم تحت شبکه:

تلفن‌هایی می‌توانند به سیستم سانترال تحت شبکه متصل شوند که ارتباط آن‌ها از طریق یک IP انجام می‌گیرد.

 

• سیستم خارج از شبکه:

تلفن‌هایی که به سیستم سانترال خارج از شبکه متصل می‌شوند قابلیت پشتیبانی از سه خط تلفن مانند: خطوط هایبرید، آنالوگ و خطوط داخلی دیجیتال را دارند.

  

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,تبلت و کتابخوان ، لپ تاپ ،کامپیوتر، لوازم جانبی(کامپیوتر - لپ تاپ - تبلت)

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024