حمله خونین به 9نمازگزار در مسجدی در شیراز ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
تحقیقات از مردی که در یکی از مساجد شیراز با چاقو به شهروندان یورش برده و 9نفر از آنها را مجروح کرده بود برای روشن شدن انگیزه اصلی او ادامه دارد. 

به‌گزارش همشهری، حوالی ساعت۹ صبح جمعه ۲۵شهریورماه۱۴۰۱ فردی در مسجد حاج عباس شیراز واقع در خیابان حافظ به شهروندانی که برای قرائت دعای ندبه در مسجد حاضر بودند حمله کرد. او که چاقو به‌دست داشت 9نفر از مردم را مجروح کرد و سرانجام دستگیر شد.

 

یکی از شاهدان این حادثه در این‌باره گفت: در میانه دعای ندبه فردی تنومند ایستاد و با صدایی بلند گفت که برای هدایت مردم آمده است. زمانی‌که دعای ندبه تمام شد، او چاقویی را از آبدارخانه مسجد برداشت و شهروندان حاضر را مجروح کرد و پس از بازداشت گفت که به من الهام شده بود که به مردم حمله کنم.

 

در همین حال روابط‌عمومی دادگستری کل استان فارس نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پس از برگزاری دعای ندبه در مسجد حاج عباس شیراز یکی از حاضران در مسجد با استفاده از کارد موجود در آبدارخانه مسجد اقدام به حمله و مصدومیت ۹نفر از نمازگزاران کرد. درپی وقوع حمله فردی به نمازگزاران مسجد حاج عباس شیراز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس نیز از تشکیل تیم مشترک انتظامی و امنیتی تحت نظارت سرپرست دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز در راستای بررسی ابعاد این حادثه خبر داد.

 

سید مصطفی بحرینی با بیان اینکه از لحظه وقوع حادثه یکی از معاونین دادستان مرکز استان در مسجد حاضر شد، گفت: فرد ضارب دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده و ارجاع به بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی ‌و جرائم امنیتی شیراز جهت تحقیقات به تیم مشترک پلیس اطلاعات و آگاهی استان تحویل شده است. وی افزود: پس از حضور مقام قضایی در بیمارستان و بررسی وضعیت مصدومان حادثه مسئولان بیمارستان از مساعد بودن حال هر ۹مصدوم حادثه خبر دادند.

 

این مقام قضایی تصریح کرد: هویت ضارب مشخص شده است و تحقیقات درخصوص انگیزه ارتکاب این اقدام مجرمانه توسط متهم در حال بررسی است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز نیز پیش از این آمار مصدومان را 8نفر ذکر کرده و گفته بود: فردی که صبح جمعه ۲۵شهریور۱۴۰۱، 8 شهروند را در مسجد حاج عباس در خیابان حافظ شیراز به وسیله چاقو مجروح کرده بود، دستگیر شد.

 

سرهنگ فرج شجاعی در تشریح جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۹صبح جمعه به‌دنبال تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر مجروح شدن چند نفر شهروند شیرازی توسط یک فرد در یکی از مساجد شیراز، مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

 

این مقام انتظامی افزود: متهم با تلاش مأموران کلانتری۳۴ جام جم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شد و مصدومان نیز توسط 4دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شدند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: براساس استعلام صورت گرفته، وضعیت مصدومان رضایت‌بخش است و تحقیقات از متهم درخصوص علت و انگیزه ارتکاب این جرم در دست بررسی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022