آخرین اخبار جامعه


هوم پلاس، شروع داستان پاکیزگی

دنیای چندکاره‌های باارزش!

در دنیای فانتزی داستان‌ها، آدم‌ها و شخصیت‌هایی زیادی وجود دارند که با قدرتهای شگفت‌انگیز خود قادرند کارهایی را به راحتی آب…


‌جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در جاده‌ها اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, نیوجرسی
مدیرکل راهداری جاده‌ای استان قم گفت: دررا بطه با ایمن سازی جاده ای بحث جایگزینی نیوجرسی بجای گاردریل را داریم که از ۶۸ کیلومترحوزه استحفاضی قم در اتوبان قم –تهران کیلومتر ۳۵ کیلومتر آماده بهره برداری است. 

ابوالفضل جمالی در گفت و گو با ایسنا، در حاشیه حضور در نمایشگاه شکوه چهل ساله انقلاب اسلامی در قم عنوان کرد: یکی از اهداف سازمان راهداری جاده‌ای بحث ایمنی در جاده‌ها است که درخصوص آن به تعهدات بسیاری عمل شده است؛ از جمله نصب ۲۵۰ سامانه هوشمند نظیر دوربین‌های کنترل سرعت، ترددشمار و… که برای برنامه ریزی بهتر دراختیار مسئولین قرار می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: در گذشته راه‌های آسفالتی روستایی نزدیک به ۵۰ کیلومتر بوده است اما اکنون همه روستاهایی که بالای ۵۰ خانوار جمعیت دارند؛ آسفالت شده و۹۰ درصد روستاهایی که بالای ۲۵ خانوارجمعیت دارند نیز آسفالت هستند.

 

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۳۲۰ کیلومتر آزاد راه و در مجموع هزار و۸۰۰ کیلومتر بزرگراه داریم.

 

جمالی بیان کرد: درگذشته قم یکی از شهرهای استان تهران بود که اداره‌ای با ۷ کارمند در آن بود اما بعد از انقلاب با تبدیل شدن قم به استان، قم دارای دو اداره کل راهداری وشهر سازی و اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و بیش از ۵۰۰ کارمند دارد.

 

وی ادامه داد: اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در حال حاضر ۸ راهدارخانه در سطح استان ایجاد کرده است و ۱۳۰ ناوگان سنگین نظیر کامیون خریداری کرده است.

 

مدیرکل راه داری جاده‌ای استان قم باتاکید به رتبه دوم استان قم در دارا بودن مجتمع‌های خدمات رفاهی فعال گفت: در گذشته ۳ یا ۴ کاروانسرا در بین راه‌ها قرار داشت که به مسافرین خدمت ارائه می‌داد اما اکنون ۲۰ مجتمع خدمات رفاهی داریم.

 

وی در پایان افزود: دررا بطه با ایمن سازی جاده‌ای بحث جایگزینی نیوجرسی بجای گاردریل را داریم که از ۶۸ کیلومترحوزه استحفاضی قم دراتوبان قم –تهران کیلومتر ۳۵ کیلومتر آماده بهره بردار است که ۱۵ کیلومتر ودر کمربندی قم سلفجگان ۶ کیلومتر از ۱۲ کیلومتر را شروع کرده ایم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------