بارش سنگین برف در شمال غرب و غرب کشور از امشب اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش سنگین برف برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محورهای کوهستانی می‌شود. 

فریبا گودرزی صبح روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: از بعدازظهر امروز یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که باعث می‌شود ابتدا در شمال غرب و به تدریج در غرب کشور بارش برف آغاز شود.

 

وی افزود: از اواخر وقت امروز یکشنبه با شمالی شدن جریان در غرب دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما را برای اردبیل و گیلان پیش بینی می‌کنیم؛ دوشنبه این سامانه تقویت می‌شود و علاوه بر این مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد و اواخر وقت دوشنبه این سامانه از کشور خارج می‌شود. 

 

به گفته گودرزی، سه‌شنبه در پاره‌ای از نقاط شمال شرق، شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌های پراکنده وجود دارد؛ چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود.

 

بارش برف سنگین در غرب کشور از امشب

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش برف سنگین برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محورهای کوهستانی، همچنین مه آلود بودن، کاهش دید و لغزندگی در این مسیرها می‌شود. احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای در این محورها توصیه می‌شود؛ همچنین به افرادی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه می شود تجهیزات زمستانی همراه خود داشته باشند.

 

گودرزی در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان امروز تهران کمی ابری و گاهی با وزش باد همراه است. از اواخر امشب با نفوذ این سامانه بارشی به استان تهران، آسمان به تدریج ابری می‌شود و تهران فردا در برخی ساعات بارش باران دارد؛ کمینه دمای هوای تهران امروز ۱ درجه سانتی گراد بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

 

وی همچنین در مورد سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد امروز با دمای منفی ۹ درجه سانتی گراد سردترین و بندرعباس با ۲۷ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور بودند. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------