جزییات شهریه مهدهای کودک در تعطیلات کرونایی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,مهدهای کودک
رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیر دار سازمان بهزیستی ضمن اعلام جزییات شهریه مهدهای کودک گفت: براساس قرار داد مهدهای کودک، حتی اگر یک روز کودک به مهد برود شهریه باید کامل پرداخت شود. 

محمد نفریه در گفتگو با مهر گفت: در تبصره ۱ قرارداد مهدهای کودک ذکر شده که هزینه استفاده از خدمات به صورت کمتر از یک ماه معادل یک ماه حساب می‌شود.

 

وی افزود: بر این اساس حتی اگر کودک یک و یا دو روز فقط به مهد رفته باشد باز هم باید شهریه کامل پرداخت شود. این قرارداد میان والدین و مهدکودک به امضا رسیده و با توافق انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی یک ماهه مهدهای کودک شده است گفت: طی این مدت باید شهریه پایه اخذ شود البته دریافت این شهریه شامل خدمات مازاد شامل ساعات اضافه خدمت، صبحانه، میان وعده، ناهار و همچنین فوق برنامه و با برگزاری جشن نیست.

 

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیر دار سازمان بهزیستی گفت: همچنین تبصره دیگری نیز وجود دارد و آن این است که هرگونه عدم استفاده از مهدکودک در ایام آلودگی هوا و سردی و غیره مشمول کسر شهریه نمی‌گردد و رقمی کسر و برگردانده نخواهد شد.

 

به گفته وی، این قرارداد ممکن است هر ماه و یا ۶ ماه یا فصلی میان مهد کودک و والدین به امضا برسد.

 

نفریه به شرایط مهدهای کودک نیز اشاره کرد و گفت: تعطیلی بسیاری از مهدهای کودک در سراسر کشور به ضرر آنها تمام شده به طوری که مهدهای کودک که توسط بخش غیر دولتی اداره می‌شوند در صورت تعطیلی یک ماه و دوماهه، باید حقوق و عیدی سنوات و… مجموعه خود را پرداخت کنند و دچار مشکلات زیادی خواهند شد.

 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از تشکیل کار گروهی برای جبران ضرر و زیان تعطیلی مهدهای کودک افزود: در این کمیته که در دولت تشکیل شده خواستار این شدیم که مهدها از مالیات معاف و تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود تا ضررهای اقتصادی آنها رفع شود.

 

نفریه همچنین در خصوص شهریه فروردین‌ماه مهدهای کودک نیز گفت: خانواده‌ها برای پرداخت شهریه فروردین ماه بهتر است بعد از مشخص شدن تکلیف کرونا و تعطیلات آن اقدام کنند تا دچار ضرر و مشکل نشوند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------