آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, زالی

آخرین وضعیت کرونا در تهران از زبان زالی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری…


محسن هاشمی: اگر فاصله گذاری در مترو اجرا نشود باید متوقف شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محسن هاشمی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در داخل واگن های مترو باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تأکید کرد: اگر نتوانند این فاصله گذاری را عمل کنند باید فعالیت آن متوقف شود. 

به گزارش ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه پیش از آغاز دویست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا سیستم مترو می تواند باعث افزایش ابتلا به ویروس کرونا شود، گفت: هوادهی داخل قطارها از طریق کولرهای گازی انجام می شود که رطوبت داخل واگن ها را کنترل میکند و دمای داخل داخل واگن را خنک نگه می دارد .

 

وی گفت: این کولر ها هم از داخل واگن و هم از بیرون مترو، هوا میگیرند.

 

هاشمی ادامه داد: کولرها هوای داخل مترو را به هم می زند که در این صورت خطرناک است و می تواند ویروس را جابجا کند.

 

تنها نیمی از درآمدهای شهرداری تهران در سال ۹۹ محقق می شود

وی با اشا ره به جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر اعلام کرد: تنها نیمی  از درآمدهای شهرداری در سال ۹۹ به دلیل فضای کرونایی محقق خواهد شد.

 

هاشمی گفت: جلسه کمیسیون تلفیق با موضوع قانون بودجه ۹۹ و فضای کرونایی برگزار شد تا بدانیم چقدر امکان تحقق بودجه وجود دارد.

 

وی گفت: شهرداری تهران ماهانه ۲ هزار میلیارد تومان بودجه نقد لازم دارند و ۲۰ درصد هم غیر نقد و پیش‌بینی شده است که بتوانیم تنها نصف آن را محقق کنیم.

 

هاشمی افزود: در این جلسه هم فکری کردیم که ببینیم چه کمک هایی از دولت می توانیم بگیریم و چگونه این کسری را جبران کنیم.

 

وی تاکید کرد: این جلسه به جمع بندی نرسیده و شورای شهر در روزهای آتی این جلسه را ادامه می‌دهد.

 

وی ادامه داد همچنین جلسه ستاد کرونای شورا به ریاست «زهرا صدراعظم نوری» رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورا در حال برگزاری است.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این جلسه که با حضور مدیران شهرداری برگزار می شود عملکرد شهرداری بررسی و پیشنهاداتی به شهرداری ارائه می‌شود.

 

به گزارش ایرنا پیش از این «پیروز حناچی» شهردار تهران طی ارائه گزارش عملکرد شهرداری تهران در صحن شورای شهر از کمبود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی درآمد شهرداری به دلیل ایجاد فضای کرونایی در شهر خبر داده بود.

 

با طرح رزرو اتوبوس موافق نبودم

 

 رئیس شورای شهر تهران درباره طرح رزرو اتوبوس های دربستی نیز با بیان اینکه در این خصوص اطلاعات کاملی ندارم و باید کمیسیون حمل و نقل صحبت کند، اظهار داشت: این طرح از قدیم بوده و گویا می خواهند به طور آزمایشی آن را اجرا کنند.

 

 هاشمی تاکید کرد؛ قرار است از اتوبوس های خارج از شبکه حمل و نقل عمومی استفاده کنند .

 

وی گفت: این طرح همانند اسنپ اتوبوسی خواهد بود هرچند من با آن خیلی موافق نبودم.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------