X

آخرین اخبار جامعه


وضعیت آب تهران،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

آبفای تهران: از اول خرداد ‌ماه به مشترکان پرمصرف اخطار داده می‌شود

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از اول خرداد ‌ماه به تمامی مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال…

هاشمی: دلایل اعتراض شورا به طرح توسعه مجلس/حرف هایی زدیم که راحت شویم اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, هاشمی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران دلایل اعتراض به طرح توسعه مجلس و جزئیات جلسه شورای عالی شهرسازی در این رابطه را تشریح کرد. 

به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: شورای شهر نسبت به مساله باغات حساس بوده و لایحه برج باغ‌ها را به خانه باغ تبدیل کرد و خود به خود تعداد پرونده‌های اعتراضی مربوط به باغات زیاد به شورای شهر می‌آید و مجبوریم جلسات فوق‌العاده بگذاریم.

 

وی با اشاره به مصوبه توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق مقامات امنیتی برخی از مکان‌ها به عنوان مکان امنیتی تشخیص داده می‌شود و شرایط ویژه‌ای برای آنها منظور می‌شود، ‌مانند منطقه پاستور. مجلس نیز از جمله مکان‌هایی است که از سال‌ها پیش به عنوان یک منطقه ویژه امنیتی تشخیص داده شده،‌ اما اینکه تکلیف اطراف آن چگونه باشد روشن نبوده است.

 

رئیس شورای شهر تهران افزود: در شورای عالی شهرسازی لازم بود به این مساله پرداخته شود. اتفاقاتی نیز در گذشته رخ داد و در خیابان مردم، ساخت و سازهایی انجام شد که ارتفاع بسیار بلندی هم به رغم آنکه اکنون اجازه بلندمرتبه سازی داده نمی‌شود، وجود دارد.

 

هاشمی با بیان اینکه در گذشته زمین‌ها را می‌خریدند تا ساختمان‌های مسکونی نمایندگان در آنجا ساخته شود گفت: اصلا قرار نبود ساختمان‌های بلند در آنجا ساخته شود و بعد مقرر شد به ساختمان‌های اداری مجلس تبدیل شود و به یکباره دیدیم که دو طرف خیابان مردم را بستند و حصار زشتی هم کشیدند و ما را هم راه ندادند، در صورتی که متعلق به شهرداری بود و اسم آن نیز خیابان مردم است.

 

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: متوجه شدیم این اقدام را به شورای عالی شهرسازی بردند و این حرکات را قانونی می‌کنند و به نظر می آید مشورتی با شهرداری و شورای شهر نشده و اصلا در جریان اتفاقات نیستیم و اقدام اصولی نیست و بیشتر رابطه‌ای کارها شکل می‌گیرد.

 

هاشمی افزود: در جلسه که حضور پیدا کردم تعجب کردم چرا که شهردار نبود و تنها شهردار منطقه حضور  پیدا کرد. وی (شهردار منطقه) نه دفاع کرد و نه مخالفت؛ فقط توضیحاتی ارائه داد و من درخواست دادم که آن را از دستور خارج کنند تا به آن رسیدگی کنیم.

 

وی افزود: دو خیابان دیگر را نیز به طرح خود وارد می‌کنند و البته مدعی بودند که می‌خواهند تکلیف مردم را مشخص کنند. البته یادم است که منافقین پاستور را هم با خمپاره زدند؛ امنیت با این‌گونه موانع ایجاد نمی‌شود و بیشتر باعث اذیت شدن مردم می‌شود.

 

رئیس شورای شهر با بیان اینکه با این طرح مخالفت نکردیم گفت: در جلسه خواستیم فعلا آن را تصویب نکنند و بررسی بیشتری داشته باشیم اما متاسفانه آن را تصویب کردند و برای همین ما سوختیم و اینجا چیزهایی گفتیم که راحت شویم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------