دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور موقت کاهش می‌یابد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
روزهای پنجشنبه و جمعه در نوار شمالی کشور کاهش موقتی دما بین ۶ تا ۱۰ درجه رخ می‌دهد و بیشینه بارش روز پنج شنبه برای استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود. 

به گزارش مهر، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز در بعضی مناطق شمال غرب استان‌های گیلان و مازندران رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی برخی از استان‌های هرمزگان به ویژه غرب و شرق فارس با رشد ابر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید مواجه خواهیم بود.

 

از اواخر وقت امروز و روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی بر روی دریای خزر ضمن تشریح بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر برای اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی نیز رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 

در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب پنجشنبه نیز برای شمال غرب دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان ارتفاعات زاگرس مرکزی و برخی نقاط استان هرمزگان نیز شاهد رشد ابر رگبار و پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت هستیم.

 

بیشینه بارش روز پنج شنبه برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود. جمعه نیز بارش در سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و در ارتفاعات البرز ادامه داشته و برای استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران شمال سمنان نیز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

 

روزهای پنجشنبه و جمعه در نوار شمالی کشور کاهش موقتی دما بین ۶ تا ۱۰ درجه می‌دهد، همچنین دریای خزر از اواخر وقت چهارشنبه تا روز جمعه مواجه است.

 

روز شنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی نقاط استان هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

 

روز یکشنبه در ساعات بعد از ظهر برای سواحل دریای خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان با رشد ابر و بارش پراکنده مواجه خواهیم بود. طی پنج روز آینده نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل است و وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک را خواهد داد. روز جمعه ضمن تشدید وزش باد در منطقه، احتمال رخداد طوفان گرد و خاک وجود دارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی