آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,ئیس شورای اسلامی شهر

محسن هاشمی: زیست شبانه در تهران تصویب شد/ شورای شهر: زیست شبانه برای کل تهران نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تصویب لایحه تحقق شهر بیدار گفت: این طرح قرار است در چند نقطه از پایتخت که دچار شب…

چالش ۹۹/۹/۹ اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, ثبت احوال
مدیرکل ثبت احوال البرز گفت: ثبت احوال نمی‌تواند هیچ دخل و تصرفی در تاریخ تولد افراد داشته باشد به همین دلیل والدین نباید انتظار داشته باشند تاریخ تولد فرزندشان در شناسنامه مغایر با تاریخ گواهی شده از سوی بیمارستان به ثبت برسد. 

محمد علی رفیع پور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بسیاری از والدین علاقه دارند تاریخ تولد فرزندشان رند باشد، اظهار کرد: تاریخ تولد نوزاد بر اساس گواهی بیمارستان صادر می‌شود و امکان تغییر آن وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: مثلا کسی که  پنجم آذر متولد شده امکان اینکه تاریخ تولدش درشناسنامه ۹/۹/۹۹ ثبت شود وجود ندارد ولی این امکان وجود دارد نوزادانی که از اول تا پانزدهم این ماه به دنیا آمده‌اند تاریخ ثبت و صدور شناسنامه شان رند شود.

 

وی افزود: ثبت احوال نمی‌تواند هیچ دخل و تصرفی در تاریخ تولد افراد داشته باشد به همین دلیل والدین نباید انتظار داشته باشند تاریخ تولد فرزندشان در شناسنامه مغایر با تاریخ گواهی شده از سوی بیمارستان به ثبت برسد.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط اعمال محدودیت‌های کرونایی اغلب خدمات ادارات ثبت احوال از راه دور و به صورت اینترنتی است، گفت: در همین راستا از مردم در خواست می‌شود به جز موارد ثبت تولد و وفات به ثبت احوال مراجعه نکنند.

 

رفیع پور در پاسخ به آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی توضیح داد: کارت‌های ملی متقاضیان در تهران صادر و به البرز منتقل می‌شود و اگر کسی کارت ملی درخواستیش حاضر باشد از طریق پیامک مطلع می‌شود و می‌تواند برای دریافت آن اقدام کند.

 

مدیرکل ثبت احوال البرز گفت: در حال حاضر دو درصد متقاضیان البرزی دریافت کارت ملی هوشمند در انتظار صدور این کارت هستند و مابقی طی سنوات گذشته کارت خود را دریافت کرده‌اند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------