X

بیماران قلبی و ریوی پایتخت در خانه بمانند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,کیفیت هوای تهران
کیفیت هوای پایتخت امروز - سی ام آذر- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار ، کودکان وسالمندان است. 

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۳۴ در شرایط ناسالم بود.

 

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲، ازن با شاخص ۹ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۹ بوده است.

 

ایستگاه شهرک چشمه منطقه ۲۲ صدرنشین هوای پاک  

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۴۰ ، دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۶۰ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۶۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند. 

 

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ آلوده‌ترین منطقه

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۶۰، پارک شکوفه منطقه ۱۴ و فرمانداری شهرز ری منطقه ۲۰ هر دو با شاخص ۱۵۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۷۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------