دریافت پول در مدارس دولتی فقط برای بیمه و کتاب مجاز استمدارس دولتی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش البرز گفت: دریافت وجه در زمان ثبت نام در مدارس دولتی صرفاً برای انجام بیمه و خرید کتب درسی صورت می‌گیرد و جز این والدین نباید هزینه دیگری پرداخت کنند. 

یونس جاوید نسب در گفت‎ و گو با ایسنا با اشاره به اینکه ثبت نام کلاس اولی‌ها از اول خرداد شروع شده، اظهار کرد: والدین باید با مراجعه به سامانه pada.medu.ir، نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود را پیدا کرده و اقدامات لازم برای سنجش و ثبت نام فرزند خود را انجام دهند.

 

وی توضیح داد: کودکان متولد نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نیمه اول سال ۱۳۹۴ با حداقل سن شش سال تمام واجد ورود به پایه اول هستند،  بنابراین در مدارس ابتدایی ثبت نام کودکان کمتر از شش سال تمام مجاز نیست.

 

جاویدنسب با بیان اینکه ثبت‌نام نهایی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی منوط به ارائه تاییدیه از پایگاه سنجش است، افزود: ثبت نام دانش آموزان بدون سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ممنوع است.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز در پاسخ به اینکه آیا مدارس دولتی در قبال ثبت نام کلاس اولی‌ها مجاز به دریافت وجه هستند، گفت: دریافت وجه در زمان ثبت نام در مدارس دولتی صرفاً برای انجام بیمه و خرید کتب درسی صورت می‌گیرد و جز این والدین نباید هزینه دیگری پرداخت کنند.

 

وی تاکید کرد: با پیش بینی‌های صورت گرفته انتظار داریم برای سال تحصیلی پیش رو ۴۶ هزار کلاس اولی به جمعیت دانش آموزان استان اضافه شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه ثبت نام نوآموزان دوره پیش‌دبستان هم از اول خرداد ماه به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه سیدا و درگاه پادا آغاز شده ، افزود: پیش بینی می‌شود حدود ۲۰ هزار نفر در مراکز پیش دبستانی استان ثبت نام کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------