پیش‌بینی باران‌های ناگهانی و با شدت زیاد برای جنوب کشور/ سفر به شمال تا چه زمانی ممنوع است؟هواشناسی ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
کارشناس سازمان هواشناسی، بارش‌های ناگهانی برای جنوب کشور پیش‌بینی کرد که به دلیل شدت زیاد منجر به بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و ایجاد روان‌آب خواهد شد. 

 «کبری رفیعی» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور گفت: امروز در برخی نقاط استان‌های قزوین، سمنان، قم، مرکزی و تهران وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم داشت و روز پنجشنبه در استان خوزستان و طی پنج روز آینده در منطقه زابل خیزش گردوخاک پیش‌بینی می شود.

 

وی افزود: در سه روز آینده در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز، تهران، قزوین و سمنان، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌داد: در پنج روز آینده در نیمه جنوبی فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت و روزهای پنجشنبه و جمعه یزد و شرق اصفهان این شرایط را خواهند داشت.

 

وی بیان‌داشت: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری و در بعدازظهر با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. حداکثر دما امروز در پایتخت ۳۷ درجه بالای صفر است که نسبت به دیروز یک درجه خنک‌تر است.

 

رفیعی گفت: به‌دلیل بارندگی در جنوب کشور به دلیل رشد ابرهای همرفتی، بر اثر بارش‌های ناگهانی احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی وجود دارد، به همین دلیل هم‌وطنان از توقف در حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند زیرا بارش‌ها به صورت ناگهانی و با شدت زیادی خواهد بود.

 

 سفر به شمال تا چه زمانی ممنوع است؟

سرپرست پلیس راه مازندران در مورد ممنوع بودن ورود خودرو‌های غیربومی به مازندران توضیحاتی را ارائه داد. 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عبادی سرپرست پلیس راه مازندران، با بیان اینکه ۱۳ شهرستان مازندران بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند، گفت: ملاک اعمال محدودیت‌ها مصوبات ستاد ملی کرونا است و پلیس نیز مجری این مصوبات خواهد بود.

 

هواشناسی ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

او افزود: براساس مصوبات ستاد کرونا به منظور جلوگیری از انتشار و گسترش ویروس کرونا ورود از هر مبدا با هر رنگ بندی به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است.

 

سرپرست پلیس راه مازندران با بیان اینکه ممنوعیت سفر به مازندران با توجه به وضعیت شیوع کرونا از مدت‌ها قبل در رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی شده است، ادامه داد: برخی مسافران همچنان بدون توجه به این محدودیت‌ها می‌خواهند به استان سفر کنند، اما ماموران پلیس راه بنا به وظیفه مجبور به اعمال قانون هستند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------