افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور/ افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت هواشناسی ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا ‌پایان هفته جاری از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در منطقه زابل طی دو روز آینده خبر داد. 

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه امروز و فردا (۸ و ۹ شهریور) در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات هرمزگان  بارش ‌پراکنده و خفیف ‌رخ خواهد داد، اظهار کرد: این شرایط روز چهارشنبه (۱۰ شهریور) نیز در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی ‌پیش‌بینی می‌شود.

 

به گفته وی، طی دو روز آینده در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک در منطقه زابل مورد انتظار است همچنین تا روز جمعه (۱۲ شهریور) افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور ‌پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از بعدازظهر جمعه (۱۲ شهریور) با نفوذ جریانات شمالی و گذر امواج تراز میانی، در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما رخ خواهد داد.

 

وی افزود: دریای خزر از بعدازظهر جمعه (۱۲ شهریور) مواج ‌خواهد بود.

 

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۰ شهریور) نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و کرمان با بیشینه دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

 

احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات تهران/افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت

افزایش ابر در ارتفاعات و احتمال بارش ‌پراکنده در ارتفاعات استان تهران و افزایش آلاینده‌های ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (۸ شهریورماه) پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، در ساعات بعدازظهر امروز (۸ شهریورماه) افزایش ابر در ارتفاعات و احتمال بارش ‌پراکنده در ارتفاعات استان تهران دور از انتظار نیست همچنین روند افزایش نسبی از امروز ‌پیش‌بینی می‌شود.

 

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح امروز(۸ شهریورماه) با آغاز ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد همچنین با توجه به افزایش دما تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی نواحی را به‌دنبال خواهد داشت.

 

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همزمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

 

صبح روز سه‌شنبه (۹ شهریورماه) آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر باعث افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده‌ها در مناطق پرتردد خواهد شد و انتظار می‌رود کیفیت هوا در این نواحی در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا می‌کند.

 

حاکمیت جو نسبتاً آرام تا اواخر وقت سه‌شنبه همراه با افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده بنابراین برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود، بااین حال احتمال افزایش تندی باد و پراکندگی آلاینده‌ها در ساعات پایانی سه‌شنبه نیز دور از انتظار نخواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------