آخرین اخبار ورزشی

محمد موسوی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

انتقادات تند محمد موسوی به اوضاع والیبال‌ ایران/ کاپیتان تیم ملی به سیم آخر زد!

سید محمد موسوی با یک استوری جنجالی به اوضاع والیبال‌ ایران واکنش نشان داد. به گزارش ورزش سه، امروز رسما فدراسیون جهانی…

پرسپولیس به سرنوشت سپاهان دچار می‌شود؟/ استقلال بازنده بزرگ رای کمیته انضباطیباشگاه پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارگروه ناظر بر قراردادهای ورزشی امروز جلسه ای تشکیل داد.

به گزارش فارس، سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: کارگروه ناظر بر قراردادها از ساعت ۱۰ صبح امروز در سازمان لیگ فوتبال نسبت به راستی آزمایی و بررسی قراردادهای بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس  تشکیل جلسه داد.

 

با توجه به تخطی این باشگاه از دستور العمل ناظر بر قراردادها موارد تخطی صورتجلسه و طی نامه ای رسمی جهت رسیدگی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع گردید.

 

مشخص‌شدن تخلف باشگاه پرسپولیس؛ مالیات یک بازیکن گریبان سرخپوشان را گرفت
کارگروه نظارت بر قراردادها امروز اعلام کرد باشگاه پرسپولیس از دستورالعمل‌های ناظر بر قراردادها تخطی داشته است و به همین جهت پرونده این باشگاه به کمیته انضباطی ارجاع شده است.

 

پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد موضوع تخلف باشگاه پرسپولیس مربوط به قرارداد گئورگی گولسیانی است و سرخپوشان در قرارداد این بازیکن مالیات او را به‌عهده گرفته‌اند که این موضوع خلاف دستورالعمل کارگروه نظارت بر قراردادها است.

 

در بند هشتم از دستورالعمل ناظر بر قراردادها آمده است: «درج مبالغ ارزی در قراردادهای اتباع داخلی مطلقاً ممنوع است، به‌علاوه، پرداخت مالیات و کسورات قانونی به‌عهده مؤدی است و باشگاه‌ها مجاز به ضمانت یا برعهده گرفتن مالیات بازیکن یا کادر فنی یا سایر عوامل نیستند».

 

***

 

استقلال بازنده بزرگ رای کمیته انضباطی!

هواداران استقلال در فضای مجازی اعتقاد دارند این تیم بزرگترین بازنده رای کمیته انضباطی است.

 

باشگاه استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

به گزارش برنا، رای کمیته انضباطی در خصوص قراردادهای باشگاه سپاهان صادر شد و بر اساس رای، سپاهانی‌ها علاوه بر کسر ۴ امتیاز باید چهارصد میلیارد ریال جریمه پرداخت کنند.

 

این رای به سرعت مورد انتقاد هواداران استقلال قرار گرفته چون در حقیقت آنها اعتقاد دارند بیشترین ضرر را میان شکایت‌گنندکان داشته‌اند و پرسپولیس بیشترین سود را. با این رای استقلال به صدر جدول نزدیک‌تر شده اما پرسپولیس به عنوان یکی از رقبای نزدیک استقلال، از این کسر امتیاز سود کرده و این در حالی است که استقلالی‌ها اعتقاد دارند اگر تخلفی از سپاهان سر زده، طبق قوانین باید بازی‌ها ۳ بر صفر شود و در صورت رخ دادن این مساله، استقلال با ۱۲ امتیاز از ۴ بازی صدرنشین می‌شود.

 

از سوی دیگر علی خطیر، مدیر استقلال در مصاحبه خود اعلام کرد به هیچ وجه زیر بار امضای قرارداد غیرقانونی و بالاتر از سقف بودجه نمی‌رود و استقلال تنها باشگاهی است که قراردادهای خود را شفاف و صحیح امضا کرده. به همین دلیل هواداران استقلال اعتقاد دارند این باشگاه باید از دیگر باشگاه‌های مشکوک به تخلف شکایت کند که این اتفاق تا این لحظه رخ نداده است.

 

در نهایت طبق جدولی که تا این لحظه (با توجه به حکم کمیته انضباطی و تا قبل از مساله بررسی در استیناف) منتشر شده پرسپولیس با ۱۰ امتیاز صدرنشین است، استقلال با ۹ امتیاز دوم و سپاهان با ۸ امتیاز سوم.

 

***

 

کارشناس حقوقی: کسر 4 امتیاز از سپاهان مبنای حقوقی ندارد

کارشناس حقوقی فوتبال گفت: رای صادر شده علیه سپاهان جامع و شامل نیست.

 

باشگاه سپاهان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

رضا شاه منصوری در گفتگو با فارس، در مورد حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال علیه باشگاه سپاهان اظهار داشت: این موضوع 2 راه و 2 حالت بیشتر ندارد. اگر جذب بازیکن مازاد بر سقف مجاز بوده که باید بر اساس موازین قانونی و آیین‌نامه مصوب 1397 آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در زمره بازیکنان غیرمجاز تلقی کرد که متعاقب آن برای هر مسابقه رای نتیجه 3 بر صفر اعلام می‌شود.

 

وی افزود: اگر از این قاعده و اصول تبعیت نمی‌کنید، باید اعمال تنبیه‌تان بر اساس اصل قانونی بودن جرایم و مجازات‌ها باشد، به همین دلیل باید پرسید چرا به جای 4 امتیاز، 3 یا 5 امتیاز کم نشد. از نظر من کسر 4 امتیاز مأمن قانونی ندارد. یا باید از همان حالت اول تبعیت می‌کردند، یا می‌توانستند برای سپاهان مانند سایر بخش‌های این حکم مثل جزای نقدی 40 میلیاردی یا تأکید بر اصلاح قرارداد برخی بازیکنان، محرومیت نقل و انتقالاتی در نظر بگیرند. سایر بخش‌های این حکم بیشتر مطابق موازین قانونی است تا کسر 4 امتیاز. مشخص نیست کسر این امتیازها بر چه مبنای قانونی کسر شده است.

 

کارشناس حقوقی فوتبال در پاسخ به این موضوع که  کمیته انضباطی برای صدور این احکام به مواد 51 و 117 مقررات انضباطی مصوب سال 97 استناد کرده، توضیح داد: بحث تعدد تخلفات و اعمال مجازات‌ و تنبیهات مکرر باید بر اساس موازین قانونی باشد. ضمن اینکه باید برای صدور رای عدالت و جانب انصاف را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم رعایت کنید. وقتی جریمه 40 میلیاردی در نظر می‌گیرید یا اصلاح قرارداد بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید، از آن طرف صدور رای کسر 4 امتیاز فاقد وجاهت قانونی است.

 

شاه‌منصوری ادامه داد: از طرفی همین سیاق و روال در پرونده شکایت باشگاه سایپا از شمس آذر قزوین نیز تکرار شد. الان نیز شاکیان پرونده یعنیتراکتور، پیکان، استقلال و پرسپولیس باید حقوق‌شان از این پرونده تامین شود. جزای نقدی سپاهان که به حساب فدراسیون فوتبال می‌رود و به جیب باشگاه‌های متشاکی نمی‌رود. رای باید جامع بوده و شمولیت داشته باشد. در این رای حکمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاهد هستیم که این گونه به نظر می‌رسد حقوق شاکیان تامین نشده است.

 

فرصت سپاهان برای برگشت امتیازات، جدول لیگ را تغییر ندهید!

باشگاه سپاهان فرصت تجدید نظرخواهی برای رای کمیته انضباطی را دارد.

 

شب گذشته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را در خصوص مساله تخلف باشگاه سپاهان از قوانین نقل و انتقالاتی و سقف بودجه اعلام کرد.

 

این رای در واقع بر اساس شکایت کارگروه ناظر بر قراردادهای ورزشی صادر شده و با توجه به رد شکایت 4 باشگاه لیگ برتری ارتباطی با آن‌ها ندارد.

 

نکته قابل توجه در این رای جمله آخر آن است: "رای صادره صرفاً در خصوص جریمه تعیینی غیر قابل اجرا بوده و تماماً ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی نزد کمیته استیناف خواهد بود."

 

براساس پیگیری‌ها مشخص شد،  منظور از "جریمه تعیینی" مقدار جریمه نقدی باشگاه سپاهان است. براین اساس تا زمان قطعی شدن حکم، دریافت مبلغ 40میلیارد تومان از باشگاه سپاهان مجاز نیست.

 

علاوه براین، در قسمت دوم این جمله از کلمه تمام استفاده شده است که منظور آن تمام رای است. بنابراین باشگاه سپاهان می‌تواند هم به مقدار کسر امتیاز و هم به مقدار جریمه پولی در کمیته استیناف شکایت کند.

 

به این ترتیب تا مشخص شدن حکم کمیته استیناف، این رای قطعی نیست و باید منتظر تجدید نظرخواهی در این کمیته ماند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------