مجیدی: مستحق برد بودیم/ فکری: استقلال باید بهتر از این باشد!فرهاد مجیدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تیم ما چند روز پیش بازی سختی مقابل پرسپولیس داشت و 120 دقیقه بازی کرد به همین دلیل به برخی بازیکنانمان استراحت دادیم اما در کل مستحق برد بودیم.

به گزارش فارس، فرهاد مجیدی در نشست خبری بعد از بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: بازی نسبتا خوبی داشتیم، تیم ما چند روز پیش بازی سختی مقابل پرسپولیس داشت و 120 دقیقه بازی کرد به همین دلیل به برخی بازیکنانمان استراحت دادیم اما در کل مستحق برد بودیم.

 

وی در خصوص نیمکت نشینی غفوری و اینکه  آیا این موضوع فنی بود یا خیر گفت: من توضیح دادم که ترجیح دادیم به برخی بازیکنان استراحت بدهیم. به جز غفوری به مطهری و ریگی هم استراحت دادیم.

 

خبرنگاری سوال کرد سبحان خاقانی در دور رفت مسابقات شم گلزنی خوبی داشت و گل 3 امتیازی هم برای این تیم به ثمر رساند و آیا بهتر نبود از این بازیکن در این هفته بیشتر استفاده می کردید گفت: این یک بحث کارشناسی و فنی است که فکر نمی کنم به خبرنگار یا کسی ربطی داشته باشد.خاقانی در بازی با سایپا هم بازی کرده و در بازی های گذشته هم از او استفاده کردیم. او جوان آینده داری است که در بازی های آینده هم از او استفاده خواهیم کرد.

 

وی در خصوص غیبت دیاباته در لیست استقلال گفت:  این تصمیم فنی است.

 

سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سوال که ظاهرا صحبت های اعضای این تیم در تمرین دو روز پیش تبعاتی در پی داشته و آیا وی این موضوع را تائید می کند گفت:این کنفرانس مربوط به بازی است و اگر سوالی در مورد بازی دارید جواب می دهم.

 

مجیدی در خصوص اینکه قرار است پاداش 20 میلیاردی به بازیکنان پرداخت شود گفت: این سوال هم به این کنفرانس مربوط نمی شود.

 

سرمربی تیم استقلال در  واکنش به سوالی در مورد سبک بازی استقلال و اینکه موسوی در برخی صحنه ها جا می ماند عنوان کرد: کدام صحنه را می گویید؟ من با شما موافق نیستم.موسوی خیلی عالی بازی کرد و ما حتی یک توپ هم از پشت مدافعانمان نخوردیم. موسوی حتی در امر هجومی خوب کار کرد و حتی در 6 قدم حریف فرصت گل هم داشت و ما 7-8 بازی است که 3-4-3 بازی و خوب هم این سیستم را اجرا می کنیم.روز به روز بهتر شده ایم و تنها چیزی که من را بیشتر خوشحال می کند گل نخوردن تیم است.

 

وی تاکید کرد: تیم من در 9 بازی گذشته 8 برد و یک تساوی کسب کرده است، یعنی در 810 دقیقه تنها 2 گل خورده است.ارزش تیم های بزرگ در گل نخوردن مشخص می شود و تیمی که در 9 بازی 2 گل می خورد یعنی این تیم قابل ستایش است. من از بازیکنانم ممنون هستم چون چیزی که می خواستم را کم کم به آن رسیده ام.از اینکه تیمم گل نمی خورد بیشتر خوشحال می شوم. پاداشی هم که برای برد می گذاریم 2 برابر برای گل نخوردن در نظر می گیرم چون معتقدم استقلال نباید به راحتی گل بخورد. فکر نمی کنم تیمی در لیگ این آمار را داشته باشد که در 9 بازی 2 گل بخورد هر چند در آن مسابقه ای که مساوی کردیم گل سالم ما را نادیده گرفتند. حق ما برد بود. در کل از کل تیم راضی هستم و امیدوارم همین روند را دامه بدهند.

 

مجیدی در خصوص وضعیت نادری که دچار مصدومیت شد عنوان کرد: امروز در جلسه هم به بازیکنانم گفتم باید بگویم کار کردن با برخی بازیکنان لذت دارد. نادری به جز مسائل فنی از نظر اخلاقی بسیار با شخصیت است و کیف می کنم که با ما کار می کنم.از نظر فنی هم او در پست غیر تخصصی بازی کرد و حتی یک فرصت هم به حریف نداد و دچار اشتباه نشد. من از او ممنون هستم. امروزز یک ضربه به سر او خورد اما حال عمومی نادری خوب است.

 

فکری: استقلال برای موفقیت در آسیا باید خیلی بهتر از این باشد

محمود فکری در نشست خبری پس از دیدار استقلال و نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: به استقلال و هوادارانش تبریک می گویم. بازی خوبی انجام گرفت به جز آن 5-6 دقیقه ابتدایی که بازیکنان ما ترسیده بودند و جو استادیوم خالی آنها را گرفته بود در بقیه دقایقی بازی خوب کار کردیم.

 

وی افزود: ما اجازه ندادیم استقلال موقعیت های آنچنانی ایجاد کند و بازیکنان ما بعد از گل با اعتماد به نفس بهتری بازی کردند. حتی یک ضربه کاشته به تیر دروازه زدیم. در مجموع بازی مردانه ای انجام شد و فکر می کردم استقلال خطرناک تر باشد و بیشتر از این ما را اذیت کند و به همین دلیل با توجه به مشکلاتی که داریم بازیکنانم با غیرت و مردانه بازی کردند. ما باید سریع تر برای بازی با گل گهر آماده شویم تا تیم را در لیگ حفظ کنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال نفت در خصوص اعتراض نیمکت تیمش به داوری عنوان کرد: ما اعتراض داشتیم ولی مورد خاصی در نتیجه بازی رخ نداد. بیشترین اعتراض به خاطر وقت اضافه بود چون نیمه اول 3 دقیقه وقت اضافه گرفتند و در نیمه دوم 4 دقیقه. در بازی هایی که مساوی بودیم 7-8 دقیقه وقت اضافه می گرفتند. امروز استقلالی ها هم بدشان نمی آمد که بازی بخوابد اما در مجموع تیم داوری خوب کار کرد و من از آنها تشکر می کنم.

 

وی در خصوص اینکه تیمش بعد از دریافت گل موقعیتی به استقلال نداد عنوان کرد: برای ما مهم بود که از استقلال امتیاز بگیریم چون با توجه به شرایط جدول نیاز بود گل های زیادی دریافت نکنیم. ممکن است در روز آخر گل های خورده کمتر به ما کمک کند و مهم بود که نظم تیمی داشته باشیم، ما حتی می توانستیم گل بزنیم و به تیر دروازه زدیم شما می بینید در مسابقات خیلی ها حتی بدون موقعیت به گل می رسند و امروز ما فرصت گلزنی هم داشتیم و به حریف زیاد فرصت ندادیم.

 

فکری در خصصوص بگو ومگویی که در جریان بازی با سیاوش یزدانی داشت گفت: چرا نمی گویید سیاوش یزدانی با لفظ بدی با بازیکن تیم ما صحبت کرد؟ یزدانی حرفی به بازیکن ما زد که داور اصطلاحی که او به کار برد را شنید ولی گفت در این مورد به او کارت نمی دهم. اگر ما این کلمه را می گفتیم فوری کارت می گرفتیم ولی این اتفاق مقابل استقلال افتاد و جای دوری هم نرفت که بازیکن حریف کارت نگرفت.

 

وی تاکید کرد: در مجموع ما باید کمک کنیم تا داوران با آرامش بیشتری سوت بزنند.مطمئنا ما اگر به داوران کمک کنیم آنها بهتر سوت خواهند زد تا کسی از شیوه داوری ها ناراضی نباشد.

 

سرمربی نفت مسجد سلیمان در خصوص وضعیت استقلال بعد از جدایی وی گفت: فوتبال حرفه ای است. من چندین سال در استقلال بازی کردم، بعد به عنوان دستیار و سپس سرمربی این تیم شدم. قبلا هم گفته ام خیلی مواقع مهم است که اخلاق را حفظ کنیم. چه در استقلال باشم یا نباشم احترام خیلی مهم است اما تاکید می کنم فکر می کردم استقلال خیلی بهتر مقابل ما بازی کند ولی به غیر از چند دقیقه اول که بازیکنان ما استرس داشتند در بقیه بازی  ترسشان ریخت و فوتبال خوبی بازی کردند.من امشب چیز خاصی از استقلال ندیدم و اگر این تیم می خواهد قهرمان حذفی و در آسیا موفق شود باید خیلی بهتر از این باشد.

 

وی ادامه داد: شاید نباید این سوال را جواب می دادم چون همین حرف ها برای من دعای خیر دارد! متاسفانه فضایی که در استقلال ایجاد شده به شکلی است که اگر هر کسی انتقاد کند برای او دعای خیر می کنند ولی همین ها را هم روی سرم می گذارم (باخنده).

 

خبرنگاری گفت شما از سبحان خاقانی که مقابل  پدیده گل زد استفاده می کردید و امروز او در ابتدای نیمه دوم تعویض شد که فکری پاسخ داد: شما بازی را دیدید و بهتر است من را وارد حواشی نکنید. کیفیت نفت مسجد سلیمان و استقلال را دیدید، بهتر است من زیاد وارد این داستان ها نشوم و برای استقلال در ادامه راه آرزوی موفقیت می کنم.

 

***

 

دیدار پرسپولیس - ماشین سازی

مطهری: شروع فوق العاده ای داشتیم

حمید مطهری در نشست خبری پس از برتری پنج بر صفر مقابل ماشین‌سازی در نشست خبری اظهار داشت: شروع فوق‌العاده ای داشتیم و هدف مان این بود در ابتدای بازی قوی کارمان را شروع کرده و استارت بزنیم. سعی کردیم دفاع وسط های خود را بازتر کنیم.

 

دفاع وسط خود را بازتر کنیم و دفاع‌های کناری را بالاتر ببریم. سعی کردیم نیم دایره‌ای عقب زمین تشکیل داده و عرض حمله خود را بیشتر و پرتر کنیم تا بتوانیم به تیم ماشین‌سازی ضربه بزنیم.

 

وی افزود: مقابل ماشین‌سازی در بخش حمله تنوع تاکتیکی داشتیم. گل‌های ما را دیدید که از روی ارسال، دور زدن مدافعان کناری حریف و عمق به دست آمد نتیجه خیلی خوبی گرفتیم به بچه‌های‌مان خسته‌نباشید می‌گویم زیرا فوق‌العاده زحمت کشیدند.

 

مربی پرسپولیس تصریح کرد:‌ فصل فرسایشی شده و  اگر تیمی بتواند بالانس باشد و در این فصل بازی کند دلیلش چیزی نیست جز اینکه بچه‌ها با نهایت صداقت تلاش خود را می‌کنند، از بازیکنان‌مان خیلی تشکر می‌کنم. این تیم باید از طرف باشگاه و هواداران‌مان حمایت شود تا ان‌شاءالله در ادامه مسیر و دو بازی فوق‌العاده سخت خودمان را مهیا کنیم.

 

مطهری اضافه کرد: باز هم به هواداران‌مان تبریک می‌گویم و امیدوارم دیدار آینده را هم بتوانیم با موفقیت به اتمام برسانیم.

 

وی درباره اینکه آیا دلیل نتیجه بازی مقابل ماشین‌سازی انگیزه‌ پرسپولیسی‌ها برای جبران نتیجه دربی بوده یا از همان ابتدا در خارج از خانه دنبال برتری با تفاضل گل بالا بوده‌اند، توضیح داد: من نمی‌خواستم درباره شهرآورد صحبت کنم اما همیشه سعی کرده‌ایم از شکست‌های‌مان درس بگیریم هرچند مقابل استقلال در ضربات پنالتی بازی را واگذار کردیم اما سعی کردیم از آن درس بگیریم. شکست نقطه مقابل کامیابی و موفقیت نیست و اگر بتوانید از آن درس بگیرید می‌تواند شما را به موفقیت برساند. 

 

مربی پرسپولیس افزود: پس از بازی دربی سعی کردیم خیلی سریع خود را ریکاوری کنیم و بازسازی ذهنی و فیزیکی انجام دادیم. به تبریز آمدیم تا خیلی قوی کارمان را انجام دهیم و نتیجه‌ای خوب با تفاضل گل خوب کسب کنیم. به تیم ماشین‌سازی احترام می‌گذاریم زیرا نهایت تلاشش را کرد و دیدم با تمام وجود کار کار کردند. بازی خیلی خوبی بود و استارت کار ما هم روی این موضوع بود که این مسابقه را با نتیجه خیلی خوب ببریم که این اتفاق هم افتاد. 

 

اکبرپور: از هواداران ماشین سازی عذرخواهی می کنم

علیرضا اکبرپور پس از شکست 5 بر صفر ماشین‌سازی مقابل پرسپولیس در نشست خبری اظهار داشت: از مردم خوب و فوتبالدوستان آذربایحان و به ویژه هواداران ماشین‌سازی عذرخواهی می‌کنم.

 

وی درباره دلیل شکست ماشین‌سازی توضیح داد:‌ خیلی مسائل است که اکنون نمی خواهم حرف بزنم و وقتش نیست. درست نیست الان حرف بزنم. بماند برای بعد تا این دو بازی تمام شود. درباره دیدار با پرسپولیس باید بگویم که با تیمی بازی داشتیم که صدر جدول و یکی از بهترین تیم‌های کشور و لیگ برتر است. دیدار مقابل چنین تیمی به مراتب برای تیمی مثل ماشین‌سازی که بیشتر بازیکنانش یا جوان هستند یا تجربه کافی ندارند، سخت است.

 

مربی ماشین‌سازی اضافه کرد: از ابتدای بازی دیدید که موقعیت‌هایی داشتیم و در نیمه اول سه موقعیت به دست آوردیم. اگر همان لحظات ابتدای بازی فرصت‌هایمان به گل تبدیل می‌شد شرایط خیلی فرق می‌کرد و خیلی چیزها پیش می‌آمد. اما وقتی گل نشد طبیعی است اگر گل نزنید گل می‌خورید. واقعیت این است اخراج منصور باقری با سخت‌گیری داور انجام شد. در کارت زرد اول بازیکن پرسپولیس پس از رد شدن از بازیکن ما جوری خودش را پرت کرد که داور احساس کرد باقری روی وی خطا کرده است. باید فیلم را ببینیم مشخص شود واقعاً آن خطا کارت زرد داشت یا خیر.

 

اکبرپور گفت:‌ در کارت زرد دوم بازیکن ما  اصلاً مدافع پرسپولیس را ندید اما کارت زرد گرفت و اخراج شد. پس از آن شیرازه تیم ما به هم ریخت. می‌دانید تیمی که چنین شرایطی دارد با 10 نفره شدن در شرایطی که 2 گل هم عقب است وضعیتش سخت‌‌تر می‌شود. همه سعی کردیم جابه‌جایی‌هایی انجام دهیم تا هم گل نخوریم تا هم اگر موقعیت به دست آوردیم گل بزنیم. اما واقعاً بازی برای بازیکنانم سخت شد. حدود 70 دقیقه و شاید هم بیشتر 10 نفره بازی کردیم. ماشین‌سازی بازیکن کم دارد و برای تعویض هم نفراتی داشتیم که همگی بازیکنان امید بودند. دست ما خالی بود اما ن می‌خواهم بهانه بیاورم.

 

سرمربی ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: فوتبال همین است و برد و باخت دارد. یک روز خوب است و یک روز بد؛ اما امروز برای ماشین‌سازی روز بد فوتبال را دیدیم. اگر گل‌مان به ثمر می‌رسید شاید شرایط خیلی فرق می‌کرد اما نشد. به هیچکس انگ نمی‌زنم و نه می‌گویم کسی کم‌کاری کرده به داور هم کاری نداریم اما ان‌شاءالله کارت‌هایی که داد و سوت‌هایی که زد درست باشد. اما داور کنار توپ‌هایی که مقابل من بیرون می‌رفت اصلاً‌ نمی‌دید یا وقتی گردن بهمن سالاری را گرفته و روی هوا چرخاندند کمک‌داور دید اما پرچم نزد و به داور وسط کمک نکرد.

 

اکبرپور ادامه داد: این مسائل گذشت اما نتیجه بدی گرفتیم باز هم از فوتبال‌دوستان تبریز و هواداران‌ ماشین‌سازی عذرخواهی می‌کنم. گفتم شرایطی هست که اکنون نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم شاید خیلی ها می‌دانند اما الان درباره آن صحبت کردن درست نیست.

 

***

 

دیدار سپاهان - پدیده

نویدکیا: خوشبختانه 3 امتیاز را گرفتیم

محرم نوید‌کیا پس از پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال سپاهان مقابل پدیده در هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت:  فکر می‌کنم 10 دقیقه ابتدایی را از دست دادیم و تیم حریف خیلی خوب بازی کرد، اما رفته رفته به بازی مسلط شدیم. شرایط خوبی داشتیم و فرصت‌های خوبی ایجاد کردیم و به گل رسیدیم. این شانس را داشتیم که گل‌های بیشتری بزنیم. در نیمه دوم پدیده می‌خواست از ضدحملات استفاده کند، اما مسلط بودیم و بازی را اداره کردیم. در نیمه دوم فوق‌العاده بودیم و فرصت‌های زیادی داشتیم، اما متاسفانه از فرصت‌ها استفاده نکردیم و در آخر این امکان را داشتیم که روی یک اوت بلند یا کرنر بازی را از دست بدهیم، اما خوشبختانه 3ا امتیاز را گرفتیم.

 

وی افزود: از بچه‌ها راضی هستم و خوب بودند. به آنها حق می‌دهم، چون می‌دانستند که آن طرف بازی پر گل شده و دلشان می‌خواست گل‌های بیشتری بزنند. فرصت‌های زیادی را از دست دادیم. تیم پدیده هم بازی خوبی انجام نداد، اما تمام تلاشش را کرد. اگر جای رحمتی بودم و این همه بازیکن از دست می‌دادم شاید جرات اداره کردن تیم را نداشتم. به رحمتی و همکارانش تبریک می‌گویم که این تیم را نگه داشتند و هر هفته بهتر شدند. امیدوارم در ادامه راه موفق باشند.

 

وی در مورد شرایط تیم‌ها در دو هفته پایانی و شانس قهرمانی پرسپولیس و سپاهان خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم در مورد این موضوع اظهارنظر کنم، چون ممکن است باز هم عده‌ای ناراحت شوند. واقع‌بینانه این است که شانس آنها بهتر و بیشتر از ما است، اما ما راه خود را می‌رویم و تا انتها می‌جنگیم. اتفاقات فوتبال همیشه هست و باید دید که در نهایت چه خواهد شد. ما در دو هفته پایانی باید برنده باشیم و منتظر بمانیم که شانس هم خودش را به ما نشان دهد. مهم این است که تا روز آخر تلاش کنیم و برنده مسابقات باشیم و به آینده امیدوار بمانیم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درخصوص غیبت سروش رفیعی و عملکرد نه چندان خوب حاج‌صفی در بازی امروز گفت: رفیعی به دلیل 3 اخطاره بودن برای این مسابقه محروم بود. او همیشه به عنوان یک لیدر به ما کمک می‌کرد، اما خوشبختانه امروز بازیکن جایگزینش به خوبی جای خالی وی را پر کرد.

 

نویدکیا، افزود: حاج‌صفی از وقتی به سپاهان برگشته تمام تلاشش را کرده، اما وقتی بازیکنان نتیجه بازی‌های دیگر را متوجه می‌شوند می‌بینند که تیم حریف گل‌های زیادی به ثمر رسانده و شانس‌شان کم شده، از حالت منطقی خارج می‌شوند و کیفیت همیشگی خود را از دست می‌دهند. احسان امروز تمام تلاشش را کرد و این موضوع برای من از همه چیز مهمتر است.

 

***

 

دیدار گل گهر - سایپا

قلعه‌نویی: بدترین بازی‌مان را مقابل سایپا انجام دادیم

امیر قلعه‌نویی  بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل سایپا در نشست خبری اظهار داشت: عید قربان را خدمت همه عزیزان تبریک می‌گویم و خدا را شاکرم که عیدی گرفتیم. در این فصل بدترین بازی‌مان را مقابل سایپا انجام دادیم. زیرا در جام حذفی تخلیه شده بودیم بازی پرفشاری مقابل آلومینیوم داشتیم. به سایپا هم تبریک می‌گویم بازی منطقی انجام دادند و لیاقت آنها برای برد بیشتر از ما بود. دو فینال دیگر در لیگ داریم ببینیم خدا چه می‌خواهد از بازیکنانم تشکر می‌کنم که با تعویض‌هایی که انجام دادیم هجومی تر شد و به گل هم رسیدیم.

 

وی در مورد اینکه برخی بازیکنان تیم خوب نبودند گفت: طبیعی است که یک تیم نمی‌تواند 30 مدل بازی کند. البته زکی پور پنالتی را گرفت. مدافع چپ ما در قیقه 92 پنالتی گرفت پس کم لطف نباشید. امروز کلا خوب نبودیم. سایپا 9 روز استراحت داشت و ما فقط 4-5 روز بازی نکرده بودیم. بازی پرفشاری بود. خدا را شکر در روزی که خوب نبودیم بردیم.

 

سرمربی گل گهر در مورد تعویض های تیمش گفت: نوید یکی از بازیکنان خوب ماست و امروز با تعویض‌هایی که انجام دادیم مثل بازی قبلی،  ریتم بازی را به دست گرفتیم. اصلا خوب نبودیم اما با تعویض‌هایی که کردیم بهتر شدیم و یکی دو موقعیت گلزنی هم قبل از پنالتی داشتیم. یکی را بهنام برزای زد که توپ خط دروازه را طی کرد و دیگری را هم سعید زد. تعویض‌های ما خوب جواب داد.

 

قلعه‌نویی در مورد درخشش دروازه‌بان تیمش گفت: از بشاگردی تشکر می‌کنم به نوعی این سه امتیاز را او به ما برگرداند شاید اگر پنالتی حریف گل می شد شرایط تیم ما از نظر روحی  و روانی تغییر می کرد اما خسته هم بودیم.

 

اخباری: در برابر تیم میلیاردی گل گهر همه دیدند چه بازی کردیم/ برای بازیکنانم ناراحتم

سعید اخباری سرمربی سایپا در نشست خبری بعد از شکست مقابل گل گهر سیرجان اظهار داشت: امروز مسابقه‌ای داشتیم که از نظر جدولی برای ما حساس بود. همه دیدند مقابل تیم میلیاردی و پر از ستاره گل گهر چطور بازی کردیم. به غیرت  و شرف بازیکنان تیم سایپا درود می فرستم.  بازیکنانی که با وجود تحمل فشارهای روحی با تمام وجود بازی کردند. دوست دارم تمامی نفرات تیمم را نام ببرم. از درون دروازه تا مجید علیاری، حسین ماهینی همه بازیکنان هرچه از نظر تاکتیکی خواستیم در زمین اجرا کردند. حتی یک موقعیت نصفه و نیمه به حریف ندادیم. آن هم تیمی که همه حریفان را تحت فشار قرار می‌دهد. مزد برتری مان را با پنالتی گرفتیم. متاسفانه فوتبال است و پنالتی را از دست دادیم.

 

وی افزود: از تیم داوری و نظارتی گلایه مند هستم. اقای اکرمی قضاوت خوبی داشت اما لحظه‌ای که تیم ما بخاطر مصدومیت 10 نفره شد و تعویض ما لب خط  اماده بود حاضر نشدند 5حتی  ثانیه بازی را متوقف کنند که تعویض کنیم. شناخت کاملی از گل گهر سیرجان داشتم. افتخار همکاری با این باشگاه داشتم و با مدیریت فوق العاده که دارند امکانات سخت افزاری عالی ایجاد کردند. بخاطر بازیکنانم ناراحتم.بخاطر اشک هایی که ریختند. مسئولیت این باخت را برعهده می‌گیرم. با این بازی که امروز بازیکنانم انجام دادند، اصلا جایگاه سایپا اینجا نیست ولی گاهی چرخ بازی نمی‌چرخد امروز هم یکی از این روزها بود قول می‌دهم با غیرتی که از بازیکنان دیدم در دو بازی آینده سربلند بیرون بیاییم و ان شالله سهمیه سایپا را حفظ کنیم.

 

اخباری در مورد اینکه چند درصد شانس بقا دارید، گفت: موقعیتی نیسستم که بخواهیم درصد بندی کنیم شانس مان را، فوتبال است و به امید زنده هستیم. برای بازیکنانم ناراحت هستم.  در این چند روز  چه مصاحبه‌هایی انجام شد بازیکنانم فوق العده و بی نظیر هستند، با غیرتی که از بازیکنانم دیدم امیدمان بقا در لیگ برتر است. امروز کمترین حق مان  سه امتیاز بود.  تمام موقعیت های گل گهر را بلاک کردیم و این تیم با این همه ستاره حتی نتوانستند موقعیت ایجاد کنند شروع به ارسال توپ های بلند کردند. بعد از پنالتی که داور گرفت تحت تاثیر نیمکت گل گهر که شروع به داد و بیداد کرد قرار گرفت. گلایه مندم ازشان. 5 ثانیه حاضر به توقف بازی نشدند این گلایه من از داوری است. ناظران و داوران نسبت به تیم‌ها عدالت را رعایت کنند زحمات شهرها و کارخانه‌ها ممکن است از بین برود. انتظارمان حفظ عدالت است و تا لحظه یازده به یازده بودیم برابر بازی کردیم این اتفاق زمانی رخ داد که یک بازیکن کمتر داشتیم.

 

سرمربی تیم سایپا در مورد گفت: یکی از دلایلی که در این شرایط  سرمربیگری سایپا را قبول کردم با 9  بازیکن این تیم سابقه همکاری داشتم در استقلال خوزستان، فولاد و تیم های دیگر، برخی اوقات تفکرات مربی با  سلیقه تیم جور در نمیاد اما از نظر من این بازیکنان فقظ مشکل روحی داشتند. امروز دیدید که چه فوتبال جسورانه‌ای بازی کردیم با توپ با یک سبک بازی کردیم و  لحظه ای که توپ نداشتیم هم سبک خوبی بازی کردیم ناراحتم این اتفاق برای بازیکنان رخ داد. بازیکن شاخص نداریم اما تمام یازده بازیکن خوب و فوق العاده بودند.  مطمئنا در دو بازی آینده انرژی و تلاش بیشتری به خرج خواهند داد.

 

***

 

اتهام جنجالی مربی آلومینیوم اراک: چطور گل گهر سیرجان در هفته‌های آخر با پنالتی برنده می‌شود؟

حسین عبدی مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک که به دلیل اخراج علیرضا منصوریان در نشست خبری پس از دیدار مقابل تراکتور تبریز شرکت کرده بود، اظهار داشت: برای پیروزی در این بازی آمده بودیم و تمام تلاش‌مان را کردیم در خانه خودمان پیروز شویم. با توجه به مصدومانی که در طول هفته داشتیم، با سه چهار تغییر به این بازی آمدیم و چند بازیکن اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم.

 

وی افزود: برخلاف جریان بازی و روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم و اشتباه فردی باعث شد گل دوم را دریافت کنیم. نیمه دوم کار را متفاوت آغاز کردیم و با طراحی تاکتیکی جدید برای بازیکنان، سعی داشتیم نتیجه را جبران کنیم و تا حدودی هم موفق بودیم. با وجود وقفه‌هایی که در بازی ایجاد شد، اما روند هجومی‌مان را حفظ کردیم. تراکتور هم در ضدحملات موقعیت‌هایی را به ندرت به دست می‌آورد. می‌توانستیم گل‌های خورده را جبران کنیم و یک بار هم این کار را انجام دادیم، اما گل سوم تراکتور کار ما را خراب کرد.

 

مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک گفت: به تیم تراکتور هم تبریک می‌گویم و آنها هم زحمت کشیدند که سه امتیاز بازی را کسب کردند. با این حال فکر می‌کنم ما استحقاق گرفتن امتیاز از این بازی را داشتیم، اما متأسفانه برخلاف جریان بازی و موقعیت‌هایی که خلق کردیم، بازنده بازی بودیم.

 

عبدی در خصوص عملکرد داوری، اظهار داشت: دوست ندارم درباره داوری صحبت کنم، اما با توجه به شرایطی که در چند بازی اخیر ما پیش آمده مجبورم چند جمله‌ای در این باره صحبت کنم. در بازی جام حذفی و لیگ مقابل گل‌گهر سیرجان و همینطور این بازی، شاهد اشتباه داوری بودیم. در این بازی قبل از گل دوم تراکتور پنالتی مسلم روی سیدمهدی حسینی صورت گرفت. گل دوم آنها هم از زاویه‌ای که ما روی نیمکت بودیم، مهاجم تراکتور یکی دو متری در آفساید بود و گل را به ثمر رساند. دقیقه 45 - 44 هم یک اوت دستی انداختیم که توپ به دست مدافع تراکتور برخورد کرد که پنالتی بود، اما داور خطایی نگرفت. چه بسا اگر نیمه اول توانسته بودیم بازی را مساوی کنیم یا به گل برسیم، روند بازی به این شکل پیش نمی‌رفت و می‌توانستیم برنده بازی باشیم.

 

وی با اشاره به اتفاقات داوری اضافه کرد: با روندی که پیش می‌رود، تیم آلومینیوم در این مسیر ضربه می‌خورد. برای من جای سؤال است که چرا در این هفته‌های آخر با تیم ما به این شکل برخورد می‌شود. نمی‌گویم عمدی است و احتمالاً این اشتباهات سهوی باشد، اما تا زمانی که کسی روی تیم ما حساب باز نمی‌کرد که بتواند سهمیه بگیرد یا در رتبه خوبی قرار بگیرد، همه چیز درست بود، اما در این هفته‌ها که نتایج مهم شده و شاید ما بتوانیم سهمیه بگیریم، داوری‌ها و این مسائل پیش آمد. کمیته انضباطی به این مسائل رسیدگی کند و من شنیدم بازهم گل‌گهر در وقت‌های اضافه پنالتی به دست آورده و به پیروزی رسیده است. من به درستی یا غلطی آن کار ندارم، اما سلسله این اتفاقات جای سؤال است که چطور یک تیم سه چهار هفته متوالی با پنالتی به پیروزی می‌رسد، اما چطور ما نمی‌توانیم حق‌مان را به دست بیاوریم؟

 

مربی تیم آلومینیوم گفت: در بازی با گل‌گهر، در بازی جام حذفی مقابل گل‌گهر و در همین بازی در شهر خودمان می‌شد این اتفاق (پنالتی گرفتن برای آلومینیوم) برای ما هم بیافتد. کمیته انضباطی هفته پیش بلافاصله از سرمربی تیم ما و دروازه‌بان‌مان خواسته اظهارات خودشان را بفرستند، اما دو هفته پیش آن اتفاقات در بازی با گل‌گهر رخ داد و آقای کرمانشاهی گزارش کرد که به او فحاشی شده است، اما هیچ اتفاقی برای مربیان آنها رخ نداد. امروز هم داور خیلی راحت منصوریان را اخراج کرد، اما توهین ابتدا از روی نیمکت تراکتور به آقای منصوریان شد که او هم واکنش نشان داد و طبیعتاً این مسائل باعث شد داور سرمربی تیم ما را در شرایطی که حمله می‌کردیم، اخراج کرد. این مسائل شبهه برانگیز است و امیدوارم بالاخره یک جایی به ما تیم‌های شهرستانی که تازه به لیگ برتر آمدیم، اجحاف نشود.

 

عبدی خاطرنشان کرد: ما هم دنبال این هستیم خودمان را در لیگ ثابت کنیم و از حق تیم شهرمان دفاع کنیم. مردم اراک هیچ دلخوشی ندارند و دلخوشی آنها همین تیم فوتبال است. چه کسی جواب مردم این شهر را می‌دهد که دلخوش به کسب سهمیه آسیایی بودند؟ حالا نه سهیمه، اما حداقل مردم دلخوش بودند که تیم جایگاه خوبی در جدول داشته باشد، اما وقتی این اتفاقات رخ می‌دهد، مردم و ما را ناامید می‌کند. منصوریان وقتی به رختکن آمد گفت از همه عذرخواهی می‌کنم و شما با داوران چنین رفتاری نداشته باشید. با این حال این رویه درست نیست و وقتی مربیان دیگر هم درباره داور صحبت می‌کنند، بدم می‌آید، اما واقعاً ما هم ربات نیستیم و انسان هستیم که باید یک جایی احساس‌مان را نشان بدهیم. خواهشی که از فدراسیون، کمیته انضباطی و کمیته داوران دارم، رسیدگی بیشتر به مسائل داوری است. من از داوری سررشته ندارم، اما کسانی که سررشته دارند، داوری این بازی را آنالیز کنند.

 

وی تصریح کرد: در برنامه‌های تلویزیونی کارشناسان می‌آیند و این را قاطعانه می‌گویم که یک سری صحنه‌ها با روابط می‌گویند درست است یا غلط. مثلاً آقای جهانبازی و موعود بنیادی‌فر هر دو شهر کردی هستند، همه کارشناسان یک صحنه را می‌گویند خطا بوده یا پنالتی است، اما آقای جهانبازی ندیده می‌گوید خطا نیست یا پنالتی نبوده! باید به این مسائل توجه شود و حداقل در اظهارات‌مان عدل و عدالت وجود داشته باشد. همه از این فوتبال ارتزاق می‌کنیم و امیدوارم حق به حق‌دار برسد و روزی به جایگاهی برسیم که هیچکس از جمله امثال من درباره داوری صحبت نکنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------