نظر کارشناسان داوری و واکنش عضو کمیته انضباطی؛ نتیجه بازی تراکتور-پرسپولیس چه می‌شود؟



دیدار پرسپولیس و تراکتور،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارشناس داوری تصمیم سیدرضا مهدوی داور دیدار تراکتور تبریز و پرسپولیس مبنی بر نیمه‌تمام اعلام کردن این مسابقه را تأیید کرد.

نوید مظفری در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وقفه‌های چند باره در دیدار تراکتور و پرسپولیس و تصمیم داور برای نیمه‌تمام این دیدار در دقیقه 72 اظهار داشت: روال اینگونه است که ابتدا چند مرحله در زمین و از طریق بلندگو‌ها هواداران را به آرامش دعوت می‌کنند ولی اگر روند بی‌نظمی‌ها ادامه داشته باشد، داور می‌تواند تیم‌ها را به رختکن بفرستد تا آرامش در ورزشگاه برقرار شود.

 

وی اضافه کرد: اگر امکان ادامه بازی وجود داشته باشد، همه تلاش‌ها برای به تمام رساندن بازی در وقت قانونی صورت می‌گیرد و تیم‌ها دوباره به زمین بازخواهند گشت ولی حتماً بعد از گذشت نیم ساعت این شرایط حکمفرما نشد و در نهایت تصمیم بر نیمه تمام ماندن بازی گرفته شد که به نظر می‌رسد تصمیم درستی است.

 

مظفری گفت: تصمیم‌گیرنده نهایی داور است ولی در این شرایط فقط داور نمی‌تواند تصمیم‌گیرنده باشد و دیگر عوامل هم باید نظر بدهند. باید دید نیروی انتظامی و دیگر عوامل چه نظری دارند.

 

این کارشناس داوری درباره اینکه چه مدت زمانی به عنوان مهلت برای ایجاد آرامش در ورزشگاه و بازگشت تیم‌ها به زمین وجود دارد، یادآور شد: طبیعتا 3 ساعت کسی صبر نمی‌کند و اگر شرایط به نحوی باشد که بتوان بازی را ادامه داد این تصمیم گرفته می‌شود.

 

مظفری درباره صحنه‌ای که امید عالیشاه سنگ‌ها را به سمت سکو‌ها پرتاب‌ می‌کرد، عنوان کرد: اگر عالیشاه در این صحنه سنگ‌ها را به سمت هواداران پرتاب می‌کرد، باید با کارت قرمز جریمه می‌شد ولی شاید او قصد داشته سنگ‌ها را از زمین خارج کند. نیت عالیشاه در پرتاب سنگ‌ها حداقل در تصاویر تلویزیونی مشخص نبود.

 

وی درباره اینکه بعد از نیمه تمام ماندن بازی، چه تصمیمی گرفته شود، گفت: کمیته انضباطی براساس گزارش‌ نماینده فدراسیون و داور تصمیم خواهد گرفت.

 

همچنین حسین زرگر کارشناس داوری کشورمان در خصوص اینکه قانون درباره این بازی و اتفاقات رخ‌داده آن چه می‌گوید، اظهار داشت: در چنین شرایطی اگر بازی به صورت قطعی نیمه‌کاره بماند همه چیز بستگی به گزارش داور بازی خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: پرونده این بازی به کمیته انضباطی خواهد رفت اما تصمیم‌گیری درباره آن به گزارش داور بازی و گزارش ناظر بازی بستگی دارد. گزارش عوامل اجرایی که تصمیم‌گیرنده هستند، وضعیت این بازی را روشن خواهد کرد.

 

واکنش عضو کمیته انضباطی به اتفاقات دیدار نیمه تمام تراکتور - پرسپولیس

عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از بررسی دقیق اتفاقات دیدار تراکتور تبریز و پرسپولیس برای صدور رأی نهایی خبر داد.

 

حسین عبداللهی درباره اتفاقات دیدار تراکتور و پرسپولیس و ناتمام ماندن این مسابقه به دلیل پرتاب سنگ و اشیا از سوی تماشاگران به تسنیم گفت: نمی‌توانم الان به جزئیات چیزی بگویم تا هفته آینده که گزارش داور و نماینده بازی به دست‌مان برسد. در این مسابقه ناظر ویژه انضباطی هم داشتیم. به همه مدارک از جمله تصاویر تلویزیونی، گزارش ناظران، گزارش داوری استناد خواهیم کرد. همه این مدارک را جمع‌بندی و در نهایت تصمیم‌گیری می‌کنیم.

 

وی درباره اینکه نتیجه دیدار چه خواهد شد؟ گفت: در این مورد بعد از دریافت گزارش‌ها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

 

« آیا درباره درگیری بازیکنان دو تیم در جریان این بازی و همچنین عکس‌العمل برخی بازیکنان به پرتاب سنگ از سوی تماشاگران نیز رسیدگی خواهد شد؟» عضو کمیته انضباطی در واکنش به طرح این سوال گفت: در کمیته انضباطی پنج نفر هستیم و تمام جزئیات را بررسی و تصمیم‌گیری می‌کنیم. به تخلفات بازیکنان دو تیم به هر میزان نیز که باشد رسیدگی خواهد شد. فیلم بازی را هم چند بار خواهیم دید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------