بانوی کاراته ایران طلایی شد/ بهمنیار این بار در مسکو درخشید/«علیپور» دومین طلای زنان ایران را ضرب کرداخبار,اخبارورزشی ونتایج مسابقات,سارابهمنیار
سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در فینال ششمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان به مدال طلا دست یافت.

 به گزارش فارس، امروز(یکشنبه)در روز پایانی ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو سارابهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در فینال این رقابت‌ها برای کسب مدال طلا به مصاف سارا هوبریش از آلمان رفت و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود بهمنیار تمام شد و بانوی کاراته ایران طلایی شد.

در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو، امروز سارا بهمنیار کاراته کای وزن ۵۰- کشورمان با برتری برابر لی رانران از چین توانست به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی جواز حضور در رقابت های فینال را بدست آورد.

بهمنیار در نخستین رقابت به مصاف کارمن کلمنت از مجارستان رفت و ۶ بر صفر پیروز شد. او سپس یمانه طالب از الجزایر را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد.  بهمنیار در دور سوم یی تینگ تانگ از هنگ کنگ را ۲ برصفر شکست داد. او در دور چهارم با نتیجه ۳ بر یک از سد نادیا مورالس گومز از اسپانیا گذشت تا به نیمه نهایی برسد. بهمنیار در نیمه نهایی نیز با نتیجه ۳ – ۳ (برنده با قانون سنشو) برابر حریف چینی به برتری رسید تا جواز حضور در فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو را بدست آورد.

بهمنیار در پنجمین مرحله رقابت های لیگ جهانی کاراته وان در ژاپن موفق به کسب مدال طلا شده بود.

لازم به یادآوری است، امروز بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته مردان در رده بندی ششمین مرحله مسابقات لیگ جهانی روسیه با شکست نماینده اسپانیا به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت. خاکسار نماینده وزن ۵۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در رده بندی ششمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان روسیه به مصاف شیوری ناکامورا از ژاپن رفت و این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود نماینده ژاپن به پایان رسید و خاکسار از رسیده به مدال بازماند.

حمیده عباسعلی نماینده وزن ۶۸+ کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در رده بندی ششمین مرحله مسابقات لیگ جهانی روسیه بازی را با نتیجه ۲ بر سه به نماینده اسپانیا واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند.

«علیپور» دومین طلای زنان ایران را ضرب کرد
«رزیتا علیپور» با اقتدار، دومین مدال طلای تیم کاراته زنان ایران در کاراته‌وان روسیه را ضرب کرد.

ششمین مرحله لیگ برتر کاراته‌وان در سال ۲۰۱۹ از روز جمعه با حضور ۶۴۲ کاراته کا از ۸۵ کشور در مسکو روسیه آغاز شده و امروز با شناخت نفرات و تیم‌های برتر به اتمام می‌رسد.

این مسابقات دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی در راستای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. تیم ایران در ۲ بخش کاتا و کومیته مردان و زنان در این مسابقات شرکت کرده است.

در جریان مبارزات فینال که هم اکنون در حال برگزاری، «رزیتا علیپور» در دیدار پایانی وزن منهای ۶۱ کیلوگرم زنان برابر «هانا جوما» از کانادا با ارائه مبارزه‌ای حساب شده به برتری یک بر صفر رسید تا ضمن کسب مدال طلا، شرایط خود را در رنکینگ المپیکی بهبود بخشد.

در این وزن نمایندگان چین و صربستان به مدال برنز مشترک رسیدند.

بانوی کاراته ایران برای رسیدن به فینال از سد نمایندگان سوئیس، صربستان، فرانسه، مراکش و مصر گذشت.

پیش از این «سارا بهنمیار» به مدال طلای وزن منهای ۵۰ کیلوگرم زنان و   «بهمن عسگری» به مدال برنز وزن منهای ۷۵ کیلوگرم دست یافتند.

از دقایقی دیگر، «ذبیح‌الله پورشیب» و «سجاد گنج زاده» در فینال اوزان منهای ۸۴ و به اضافه ۸۴ مردان برای کسب مدال طلا، روی تاتامی می‌روند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------