واکنش عجیب معاون وزیر به ماجراهای پرسپولیسپرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
بعد از امتناع تامین اجتماعی از گرفتن مالکیت پرسپولیس، معاون قهرمانی وزارت ورزش مسئولیت این موضوع را متوجه سازمان خصوصی سازی کرد.

به گزارش ورزش سه، در حالی که وزیر ورزش هفته گذشته اعلام کرده بود که تا دو روز دیگر مسئله مالکیت پرسپولیس حل خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد.

 

اشاره وزیر به احتمال انتقال مالکیت به سازمان تامین اجتماعی بود اما شب گذشته مدیرعامل این سازمان اعلام کرد که آنها مالکیت پرسپولیس را قبول نخواهند کرد و اساسا دولت به جای بدهی قصد دارد پرسپولیس را به آنها بدهد.

 

حالا شروین اسبقیان بدون توضیح در مورد ادعای وزیر درباره حل مشکل مالکیت پرسپولیس، توضیح در این مورد را متوجه سازمان خصوصی سازی کرده است.

 

معاون قهرمانی وزارت گفت: این را دوستان خصوصی‌سازی اطلاعات کافی دارند اما وزیر ورزش در حال پیگیری است که وزارت ورزش دنبال تیم‌داری نباشد و این جزء وظایف وزارت ورزش و جوانان هم نیست. این وزارتخانه نهاد ناظر بر عملکرد باشگاه است و انشالله این اتفاق رخ خواهد داد.

 

او ادامه داد: امیدواریم تکلیف این دو باشگاه محبوب روشن شود و این دغدغه‌ای که هواداران عزیز و مسئولان کشور و ورزش دارند، برطرف شود.

 

یک مقام تامین اجتماعی: اصلاً مسئله خرید پرسپولیس مطرح نیست

مدیرکل نظارت بر امور مشترک شرکت‌های تأمین اجتماعی واگذاری باشگاه پرسپولیس به این سازمان را غیرقانونی خواند و گفت که فارغ از این موضوع چنین انتقالی از چاله به چاه افتادن است.

 

 جمشید محرابی مدیرکل نظارت بر امور مشترک شرکت‌های تأمین اجتماعی گفت: ما مالک ۵۶ درصد سهام ذوب‌آهن اصفهان هستیم و اکنون مالکیت این باشگاه را در اختیار داریم.

 

وی ادامه داد: ماده L۳ مقررات صدور مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا امکان ارائه مجوز حرفه‌ای برای مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم بیش از یک باشگاه را نمی‌دهد. در واقع اساسأ از ریشه مشکل داریم که بخواهیم مالکیت پرسپولیس را در اختیار بگیریم و بار دیگر بحث مالکیت مشترک پرسپولیس پیش می‌آید و مشکل این باشگاه را حل نخواهد کرد.

 

محرابی تصریح کرد: نکته بعدی این است که سازمان تأمین اجتماعی به ۴۷ میلیون بیمه شده تعلق دارد و حق بیمه‌ای را که دریافت می‌کند، باید به جایی ببرد که سوددهی بالاتری داشته باشد. همه می‌دانیم باشگاهداری در ایران خیلی بازده بالایی ندارد و اگر هم داشته باشد حوزه‌های دیگری هستند که می‌توانند سوددهی بیشتری داشته باشند که ما بتوانیم حقوق ماهیانه بازنشسته‌ها و کارگران را پرداخت کنیم.

 

مدیرکل نظارت بر امور مشترک شرکت‌های تأمین اجتماعی با یادآوری اینکه «نگرانی‌های جدی در این زمینه وجود دارد.»، افزود: مصوبه‌ای را از هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی داریم که رسماً اعلام کرده است به چهار دلیل در اختیار گرفتن مالکیت پرسپولیس به صلاح و صرفه نیست.

 

محرابی خاطر نشان کرد: نکته دیگر اینکه ذینفعان اصلی سازمان که بازنشستگان هستند از طریق کانون بازنشستگان بار‌ها و بار‌ها مخالفت و نگرانی خود را بابت این انتقال اعلام کرده‌اند. نمایندگان مجلس نیز مخالفت این موضوع هستند.

 

وی اظهار داشت: بنده هم به‌عنوان فردی مسئول در سازمان تأمین اجتماعی و هم فردی که پرسپولیسی است و علاقه و عشق شدیدی به این تیم دارد می‌گویم فارغ از مسائل قانونی، واگذاری پرسپولیس به تأمین اجتماعی از چاله به چاه افتادن است.

 

مدیرکل نظارت بر امور شرکت‌های سازمان تأمین اجتماعی در خاتمه یادآور شد: اصلاً مسئله خرید باشگاه پرسپولیس توسط سازمان تأمین اجتماعی مطرح نیست، بلکه پیشنهاد شده که به‌جای بخشی از بدهی سنگین دولت به سازمان تأمین اجتماعی، باشگاه پرسپولیس منتقل شود! ما درخواستی برای خرید باشگاه پرسپولیس ندادیم و این پیشنهاد احتمالاً از سوی خود دولت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------