فولاد سیرجان قهرمان لیگ برتر والیبال شدتیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم والیبال فولاد سیرجان ایرانیان با کسب دومین پیروزی مقابل شهداب یزد به عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران در سال ۱۴۰۳ رسید.

به گزارش ایسنا، تیم‌های والیبال شهداب یزد و فولاد سیرجان ایرانیان در دومین فینال لیگ برتر والیبال از ساعت ۱۹ به مصاف هم رفتند که در نهایت با برتری ۳ بر ۲ شاگردان بهروز عطایی در فولاد سیرجان به پایان رسید تا قهرمان لیگ برتر والیبال شود.

 

ترکیب تیم شهداب: ایلشن داوودی‌پور، رادوسلاو پاراوانوو، مسعود غلامی، محمد ولی‌زاده، میثم صالحی، سعید جواهری‌توانای و محمدرضا حضرت‌پور

سرمربی: محمدرضا تندروان

 

ترکیب تیم فولاد سیرجان ایرانیان: محمدطاهر وادی، امین علوی، محمد فلاح، سید محمد موسوی، پوریا حسین‌خانزاده، شهروز هماینوفرمنش و مهدی مرندی

سرمربی: بهروز عطایی

 

ست اول: ۲۵ بر ۱۸ شهداب

تندروان در این بازی رادو  پشت‌خط‌زن بلغاری  و همچنین ایلشن داوودی‌پور پاسور جوان خود را در ترکیب قرار داده بود تا از این ترکیب برای برتری مقابل  فولاد استفاده کند. ترکیبی که بارها در این ست توانست امتیاز کسب کند و دفاع فولاد نتوانست مقابل ضربات رادو بایستد. دریافت‌های فولاد در این ست خوب نبود. در نهایت هم شهداب ۲۵ بر ۱۸ ست را برنده شد.

 

ست دوم: ۳۰ - ۲۸ فولاد سیرجان

رقابت در ست دوم نزدیک بود و دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند.  محمد موسوی با دفاع خود  فولاد را ۱۴ بر ۱۳ جلو انداخت. اشتباهات فردی دوتیم در این ست هم زیاد بود و بازی در امتیاز ۱۶ برابر دنبال می‌شد. ضربه سرعتی مسعود غلامی و امتیاز سرویس مستقیم سعید جواهری شهداب را ۲۲ بر ۲۰ جلو انداخت. موسوی ستاره فولاد بود و با دفاع میثم صالحی بازی را در امتیاز ۲۳ به تساوی کشاند. صالحی سرویس خود را به تور زد تا بازی در امتیاز ۲۴ مساوی شود. این ماراتن در نهایت با برتری ۳۰ بر ۲۸ فولاد به پایان رسید.

 

ست سوم: ۲۵-۱۵ فولاد سیرجان

در شروع این ست عارف مرادی پشت خط‌زن جوان فولاد ستاره میدان بود و چندین امتیاز برای تیم خود گرفت تا بازی ۸ بر ۴ به سود فولاد شود. در این ست همه بازیکنان فولاد  عملکرد بی‌نقصی از خود ارائه دادند و در مقابل شهداب نتوانست در دفاع روی تور، دریافت، اسپک روی تور وحمله عملکرد خوبی داشته باشد. اختلاف امتیاز بیشتر شد و در نهایت فولاد ابن ست را با اختلاف امتیاز بالا ۲۵ بر ۱۵ برنده شد.

 

ست چهارم: ۲۵ بر ۲۲ شهداب

رقابت در ست چهارم نزدیک و پایاپای بود. هرچند شهداب جلو بود اما نتوانست از توپ برگشتی به خوبی استفاده کند و میثم صالحی اسپک خود را بیرون زد تا بازی در امتیاز ۱۲ برابر شود. در حالی فولاد قصد داشت کار را تمام کند و جشن قهرمانی بگیرد اما شهداب قصد تسلیم شدن نداشت و ست چهارم را ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد.

 

ست پنجم: ۱۵-۱۲ فولاد سیرجان 

دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند. عارف مرادی سرویس خود را به تور زد تا بازی برای شهداب در امتیاز ۴ به تساوی کشیده شود. میثم صالحی اسپک خود را تبدیل به امتیاز کرد تا شهداب ۷ بر ۶ جلو بیفتد. در ادامه هم همایونفرمنش اسپک خود را بیرون زد تا شهداب ۸ بر ۶ تیم برتر باشد. شهداب دو دریافت بد انجام داد تا بازی در امتیاز ۱۰ برابر شود. اما در نهایت این فولاد سیرجان بود که ۱۵ بر ۱۲ به پیروزی رسید تا قهرمان لیگ برتر ایران شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------