هاشمی‌نسب: بخاطر رنگ پیراهنمان آن گل را نگرفتند/ توضیحات نویدکیا درباره صحبت‌های درگوشی نکونامهاشمی نسب،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مربی استقلال می‌گوید که ترجیح می‌دهد تیمش به سبک همیشگی بازی کند ولی برنده از زمین خارج شود.

به گزارش ورزش سه، مهدی هاشمی نسب در نشست خبری پس از بازی با مس رفسنجان گفت: بازی خوبی انجام دادیم و بازی را خوب شروع کردیم ولی از چیزی که می‌ترسیدیم، بر سرمان آمد. تمرکز لازم را نداشتیم و گل زودهنگام دریافت کردیم. تیمی که در کورس قهرمانی است و زمانی که در بازی خانگی گل دریافت می‌کند، شرایط کمی برایش سخت می‌شود تا بتواند به بازی برگردد.

 

او ادامه داد: خدا را شکر با همتی که بازیکنان به خرج دادن و تلاشی که کردند، دو مرتبه توانستیم به بازی برگردیم و ۷ تا ۸ موقعیت خیلی خوب داشتیم. آن نوع بازی که بقیه دوست دارند که سبک اتوبوسی نباشد را انجام دادیم تا شاهد یک بازی خوب از استقلال باشند ولی در نهایت دیدیم چه اتفاقی رخ داد.

 

مربی آبی‌ها ادامه داد: به هر حال یکی از بهترین بازی‌هایمان در فاز هجومی بود ولی در خط دفاعی تمرکز لازم را نداشتیم. به تیم حریف چند موقعیت خوب دادیم، ولی در کل از بچه‌ها راضی هستیم. آنها تلاش کردند و زحمت کشیدند. به بازیکنان خسته نباشید می‌گویم. دو گلی که دریافت کردیم، روی اشتباهات فردی بود. هیچ ایرادی ندارد فقط مقداری کار در ادامه راه برایمان سخت تر شد.

 

هاشمی نسب صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: با توجه به تلاشی که بازیکنان می‌کنند و رفاقتی که بین ما هست، هیچ ترسی از آینده نداریم. مجدداً می‌جنگیم. جنگیدن را بلدیم و تلاش می‌کنیم. هر چقدر که عرصه بر ما سخت و تنگ شود، مطمئن باشید که بازیکنان مرد روزهای سخت هستند و مطمئن باشید که تا آخرین لحظه می‌جنگیم. همانطور که قبلا هم گفته بودم، تا آخرین لحظه برای قهرمانی می‌جنگیم، اما ما قول قهرمانی به هیچکس نداده بودیم.

 

مربی آبی‌ها اضافه کرد: متاسفانه ما امروز مهدی پور را از دست دادیم. یکی از دلایلی که باعث شده بود ما فریاد بزنیم که به بازیکن نیاز داریم را دیدید. مصدومیت جزوی از فوتبال است، ولی یکی از مهره‌های کلیدی را از ما گرفت. خدایی نکرده قصد نداریم که سایر بازیکنان را زیر سوال ببریم که مشکل فنی دارند، نخیر! شک نکنید اگر کسی تضمین دهد این بازیکنان تا آخر فصل سالم می‌مانند و دچار مصدومیت نمی‌شوند، ما به هیچ بازیکنی نیاز نداریم. اگر ما به دنبال این بودیم که بازیکن بگیریم، همین مسئله بود. تیم‌های رقیب در نیم فصل ۳ میلیون دلار بازیکن گرفتند که حالا اسم نمی‌آوریم.

 

وی با انتقاد از داور بازی نیز گفت: از آقای دکتر بیژن حیدری تعجب می‌کنم. زمانی که به ما گفتن ایشان داور است، خوشحال شدیم و فکر می‌کردیم که تیم‌ها بتوانند شرایط را درون زمین با فوتبالی که بازی می‌کنند، رقم بزنند. ولی متاسفانه امروز سوت‌های عجیبی زده شد. او در دقیقه ۳ به بازیکن ما کارت داد و باعث می‌شود مدافع ما تا دقیقه ۹۰ روی ویلچر برود! همان خطا را بازیکن حریف انجام داد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.

 

او گفت: من فکر می‌کنم در ۵ دقیقه وقت تلف شده که اعلام کرد، بازیکنان حریف کلاً روی زمین بودند و نمی‌دانیم این زمان چگونه گذشت. به طور کلی از تیم راضی هستیم و به بازیکنان خسته نباشید می‌گوییم. ما دوباره بلند می‌شویم، چون هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و صدر جدول هستیم. خیال دوستان راحت باشد. ما تلاش می‌کنیم تا در ادامه راه به موفقیت دست پیدا کنیم.

 

وی در خصوص اینکه استقلال امروز بازی متفاوتی انجام داد و هجومی بازی کرد و آیا این خواست کادر فنی بوده یا جریان بازی استقلال را به سمت انجام بازی هجومی برده است، توضیح داد: امروز شرایط بازی طوری رقم خورد که ما مجبور شدیم اینگونه بازی کنیم. فکر می‌کنم ما ۸ موقعیت خیلی خوب داشتیم. خط دفاعی یکی از نقاط قوت ما بود ولی دیدید که امروز چقدر به تیم حریف موقعیت دادیم. فکر می‌کنم در کل فصل به اندازه امروز به حریف موقعیت نداده باشیم. ما این بازی را نمی‌پسندیم! ترجیح می‌دهیم به سبک همیشگی بازی کنیم و به جای دو گل، یک گل به ثمر برسانیم ولی بازی را برنده شویم. باز هم می‌گویم آن اشتباهات بازیکنان و جریان فوتبال ما به سمت و سویی رفت که دوست نداشتیم آن اتفاقات رخ بدهد. در هر صورت از تلاش بازیکنان راضی هستیم ولی از نتیجه اصلاً.

 

مربی استقلال با تشکر از هواداران تیمش گفت: جا دارد از هواداران تشکر کنیم که در روز اول هفته به استادیوم آمده بودند و فکر نمی‌کردیم این جمعیت به استادیوم بیاید. از اینکه در کنار ما هستند، از آنها تشکر می‌کنیم. امیدوارم که در ادامه راه آنها را خوشحال کنیم.

 

هاشمی نسب در پایان و در مورد صحنه مشکوک عبور توپ از خط دروازه مس گفت: یک صحنه مشکوک بود که فکر می‌کنم توپ از خط دروازه رد شد و اگر امروز استقلال پیراهنش رنگ دیگری داشت، مطمئن باشید این گل پذیرفته می‌شد.

 

مربی استقلال: سراسر هجومی بازی کردیم/ توپ از خط دروازه گذشت

کیانوش رحمتی بعد از تساوی 2-2 استقلال مقابل مس رفسنجان گفت: اتفاقات بازی به سود ما نبود. مهدی پور از ناحیه زانو و ماشاریپوف از ناحیه عضله دوقلو مصدوم شدند و دو تعویض اجباری داشتیم. گوستاوو بلانکو نیز از ناحیه همسترینگ آسیب دید که ترسیدیم شدت این مصدومیت مانند آسیب‌دیدگی مهدی‌پور شود و او را تعویض کردیم. همین اتفاق باعث شد بار هجومی استقلال کمتر شود.

 

وی با انتقاد نسبت به بازی تدافعی آبی‌ها خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا برخی‌ فقط درباره ساختار دفاعی استقلال صحبت می‌کنند. 70 درصد بازیکنانی که در زمین بودند، موقعیت گلزنی داشتند و برخی از آنها صاحب دو یا سه فرصت گلزنی شدند. شاهد بازی سراسر هجومی بودیم و روی دو اشتباه خودمان گل خوردیم. بچه‌ها زحمت کشیدند و بازی را دو بار برگرداندند.

 

مربی استقلال با بیان اینکه شاگردان نکونام موقعیت‌های بیشتری برای گلزنی داشتند و تیم برتر زمین بودند، گفت: مشکلات زیادی داریم و درست نیست ما را از بیرون اذیت کنند. در رسانه‌ها می‌گویند استقلال دفاعی بازی می‌کند و فقط با نتیجه یک بر صفر پیروز می‌شود. دیدید چقدر مقابل مس رفسنجان موقعیت گلزنی ایجاد کردیم. انتظار داریم مساوات در داوری بازی‌های تهران رعایت شود. داوری در مسابقه امروز، شرایط مساوات را در زمین نداشت.

 

رحمتی در مورد دلیل اخراج نصرالله خواجه‌گیری، سرپرست تیم استقلال گفت: یک صحنه اعتراض بود که داور کارت زرد نشان داد. خواجه‌گیری بین دو نیمه به کمک داور گفت تو باعث شدی اخطار بگیرم که این کمک داور، داور مسابقه را صدا زد تا مدیر تیم اخراج شود.

 

وی درباره غیبت‌های مکرر جواد نکونام در نشست‌های خبری قبل و بعد از بازی‌های استقلال تصریح کرد: نکته خاصی نیست و این اتفاق حتماً در ادامه کار رخ می‌دهد. مشکلات زیادی داریم که نکونام روی تمرینات تیم تمرکز کرده است. منظور من نشست خبری قبل از بازی است و روز قبل از مسابقه خیلی مهم است.

 

مربی استقلال با انتقاد از قضاوت پیام حیدری در دیدار با مس رفسنجان عنوان کرد: انتظار داریم برای استقلال همانند سایر مدعیان قضاوت شود. فکر می‌کنم توپ (در دقیقه 80) از خط دروازه گذشته بود، اما خیلی راحت از این صحنه گذشتیم. کار استقلال برای قهرمان شدن خیلی سخت است و می‌شد از کمک داور مشورت گرفت.

 

رحمتی در پاسخ به این پرسش که آیا غیبت رافائل سیلوا در قلب دفاع استقلال دلیل خاصی داشت یا خیر، اظهار داشت: خیر.

 

وی در مورد اختلافات موجود میان مدیرعامل و سرمربی استقلال و اینکه مدیرعامل آبی‌ها در تمرینات استقلال حضور می‌یابد یا خیر، خاطرنشان کرد: بحث دیدن و آمدن به تمرینات نیست. مسئله این است که باید مشکلات تیم حل شود. تیمی که می‌خواهد برای قهرمانی بجنگد، باید از لحاظ بازیکن مسلح‌تر می‌شد. می‌توانیم به گونه دیگری حمایت کرده و مشکلات تیم را کم کنیم تا بازیکنان با تمرکز بیشتری تمرین و بازی کنند.

 

***

 

توضیحات نویدکیا درباره صحبت‌های درگوشی نکونام

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان درباره صحبت‌های پس از پایان بازی جواد نکونام با خودش توضیحاتی ارائه کرد.

 

نویدکیا و نکونام،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

به گزارش تسنیم، محرم نویدکیا پس از پایان دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال استقلال در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر درباره صحبت‌های پس از پایان بازی جواد نکونام گفت: چیز خاصی نبود. می‌دانم نکونام دوست دارد تیمش قهرمان شود و تحت فشار بود. او ناراحت بود که یکی دو بازیکن ما روی زمین افتادند ولی مهدی‌زاده که افتاد، هنوز هم از ناحیه سر مشکل دارد.

 

وی افزود: بعد از بازی گفتم من با کسی کُری ندارم و اهل این حرف‌ها نیستم و فقط بحث نظرات شخصی خودم بود. درباره استقلال و نکونام صحبت نکردم. مگر می‌شود تیمی صدرنشین باشد و دفاعی بوده باشد؟ آنهایی که این حرف را می‌زنند مقابل استقلال خوب بازی کنند تا امتیاز بگیرند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------