آخرین اخبار ورزشی

لیونل مسی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

اینستاگرام، لیونل مسی را بلاک کرد!

کاپیتان تیم ملی آرژانتین فاش کرد که حساب کاربری او در اینستاگرام برای چند روز مسدود شده بود. به گزارش تسنیم، یکی از مهمترین…

بند جنجالی در قرارداد فروش سرخابی‌ها؛چهارم به پایین برای پرسپولیس و استقلال ممنوع!اخبار،اخبار جدید،اخبار روز
در صورتی که پرسپولیس و استقلال در دو سال بعد از واگذاری، رتبه‌ای پایین‌تر از چهارم داشته باشند، دولت امکان بازگرداندن مالکیت آنها را خواهد داشت.

به گزارش ورزش سه، روز گذشته اطلاعیه‌ای مربوط به واگذاری ۵۱ درصد سهام پرسپولیس در خروجی وبسایت سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفت و امروز بازار پایه فرابورس، جزئیات بیشتری از این واگذاری گسترده را اعلام کرد.

 

بر این اساس و طبق ضوابطی خاص، باشگاه پرسپولیس به زودی پذیرای مشتریانی خواهد بود که برای خرید ۵۱ درصد از سهامش اقدام می‌کنند و حاضرند بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان در این راه هزینه کنند؛ رقمی که البته ۲۰ درصد به صورت نقدی و مابقی در اقساط شش ساله، با یک سال تنفس، پرداخت خواهد شد.

 

اما نکته جالب و قابل توجه این است که سازمان خصوصی‌سازی و در واقع دولت، باشگاه پرسپولیس و احتمالا در ادامه استقلال را مشروط به بندهایی واگذار می‌کنند که در صورت عدم رعایت، بازگشت مالکیت این دو باشگاه به دولت را در پی خواهد داشت.

 

در بخش نخست و بند ۵ این اطلاعیه آمده که خریدار باید متعهد شود که باشگاه را به شکلی اداره کند که در دو سال بعد از واگذاری، این باشگاه در بین چهار تیم بالای جدول قرار بگیرد.

 

در صورتی که این بند محقق نشود، سازمان خصوصی سازی این حق را برای خود قائل خواهد بود که مالکیت را از خریدار سلب کند و ۵۱ درصد را به دولت بازگرداند.

 

این در حالی است که باشگاه پرسپولیس و استقلال در طول ۲۱ دوره لیگ برتر بارها جایگاه پایین‌تر از رتبه پنجم داشتند اما حالا با این بند، خریدار ملزم می‌شود که شرایط مطلوبی را برای آنها رقم بزند و همچنین تحت فشار شدیدی ازاین بابت قرار خواهد گرفت.

 

اما از سوی دیگر نشان می‌دهد که مالکیت کنونی در خصوص نتایج پرسپولیس و استقلال حساسیت زیادی دارد و این را شرط واگذاری قرار داده است.

 

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022