دستمزد 27 میلیونی روزانه اسکوچیچ برای هیچ! اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , اسکوچیچ

 

چند روز پیش بود که یک خبرگزاری رسمی از احتمال تغییر دوباره در کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران خبر داد و گابریل کالدرون سرمربی سابق و آرژانتینی را گزینه فدراسیون فوتبال برای جانشینی دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات و فعلی تیم ملی معرفی کرد.

 

هرچند این خبر با واکنش سریع فدراسیون فوتبال مواجه شد و سخنگوی فدراسیون فوتبال و برخی از مسئولان به شدت موضع گرفتند و تغییر کادرفنی تیم ملی را تکذیب کردند اما در فوتبال ایران اتفاقا وقتی خبری تکذیب می‌شود بیشتر باید پیگیر بود و دنبال حقیقت گشت! فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش که وعده طلوع باشکوه‌تر را پس از جدایی کارلوس کی‌روش سرمربی سابق و پرتغالی تیم ملی داده بودند،  17 بهمن سال گذشته با انتخاب دراگان اسکوچیچ مربی کروات به عنوان سرمربی تیم ملی که رزومه معتبری نداشت و هرگز هدایت تیم ملی کشوری را بر‌عهده نگرفته بود، معنای طلوع باشکوه‌تر را فرسنگ‌ها جابه‌جا کرده و تغییر دادند! این انتخاب آنقدر عجیب و باورنکردنی بود که حتی منتقدان فدراسیون فوتبال هم هاج‌و واج مانده‌ و شوکه بودند.

 

با این‌حال اسکوچیچ با عقد قراردادی 4 ماهه که به شرط تمدید در صورت راهیابی تیم ملی به مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر بود و رقم قرارداد هم‌200 هزار دلار ذکر شد، سرمربی تیم ملی شد اما اسکوچیچ یا خیلی خوش‌شانس بود یا بد‌اقبال که شروع کارش به بحران کرونا خورد و این ویروس مرموز همه چیز را به تعطیلی کشاند و مسابقات انتخابی هم به تعویق افتاد تا سرمربی جدید تیم ملی ایران را ترک کند و پس از سپری شدن بحران برای آماده‌سازی تیم ملی برگردد.

 

با همه انتقادی که به انتخاب اسکوچیچ شده بود، شاید این خوش‌شانسی این مربی کروات بود که با کرونا وقت خرید تا آب‌ها از آسیاب بیفتد اما اگر این بحران طولانی‌تر شود، شاید دیگر اسکوچیچ را باید بدشانس نامید چراکه بعید نیست فدراسیون فوتبال به دنبال فسخ قراداد با او و جذب یک مربی مطرح‌تر باشد.

 

یکی از افرادی که به خبر احتمال حضور کالدرون روی نیمکت تیم ملی و فسخ قرارداد با اسکوچیچ واکنش نشان داد، صادق درودگر عضو هیئت‌رئیسه سازمان لیگ بود. او‌ ضمن تکذیب خبر فسخ قرارداد اسکوچیچ و شوخی دانستن آن گفته بود: «مگر می‌شود یک فدراسیون‌۲۰۰ هزار دلار برای یک مربی هزینه کند و او را به سفر بفرستد و بدون این‌که حتی یک‌جلسه  تمرینی برگزار شود، قراردادش را فسخ کند.» ظاهرا درودگر یا حافظه خوبی ندارد و یا آن‌که از اتفاقات درون فدراسیون فوتبال بی‌اطلاع است، وگرنه موضوع فسخ قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس سرمربی سابق و بلژیکی تیم ملی با آن رقم درشت و هنگفت قراردادش، هنوز آن‌قدر قدیمی یا مختومه نشده‌ که کسی فراموشش کند! برای فدراسیون فوتبال که به راحتی زیر بار تبعات و غرامت سنگین فسخ قرارداد چند میلیون یورویی مارک ویلموتس می‌رود و حالا با شکایت او به فیفا و درخواست غرامت‌100 میلیاردی مواجه است، قطعا فسخ قرارداد‌200 هزار دلاری با اسکوچیچ کار سختی نیست! اسکوچیچ برای 4 ماه قرارداد 200 هزار دلاری بسته که مجموع آن با دلار 16 هزار تومانی بازار آزاد ارز بیش از 3 میلیارد است و دستمزد او در 4 ماه یا به عبارتی 120 روز، روزانه حدود 27 میلیون تومان‌ می‌شود. البته که دستمزد 27 میلیونی روزانه هم برای یک مربی با رزومه کم و نه‌چندان معتبر آن هم در این اوضاع اقتصادی کشور و فدراسیون فوتبال رقم زیادی است اما این ارقام و اعداد در مقابل غرامت‌100 میلیاردی قرارداد ویلموتس یک شوخی است و رقمی ناچیز و همین مسئله شکنندگی قرارداد اسکوچیچ را بیشتر کرده و فسخ قرارداد با او را آسان‌تر و محتمل‌تر‌ می‌کند.

 

 

 خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------