دلیل حذف برخی گرایش‌های دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد/ اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری تا هفته آخر فروردینحذف برخی گرایش‌های دکتری ۱۴۰۰,اخبار کنکور,خبرهای کنکور
وزیر علوم از افزایش حوزه‌های برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: امسال پروتکل‌های سخت گیرانه‌تری در خوزستان اعمال کردیم.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی صبح امروز در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ حوزه دانشگاه شهید بهشتی به اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی این آزمون اشاره کرد و گفت: امروز آزمون متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ در کشور برگزار می‌شود و بیش از ۱۹۵ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند و در ۱۰۰ حوزه آزمون خود را می‌دهند.

 

وی در ادامه به افزایش حوزه‌های برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: سال گذشته تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون دکتری ۶۰ حوزه بود اما به دلیل افزایش فاصله صندلی‌ها و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تعداد حوزه‌ها امسال افزایش پیدا کرده است.

 

وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرد: در استان خوزستان پروتکل‌های سخت‌تری برای برگزاری آزمون دکتری در نظر گرفتیم و امسال توصیه شد تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون در این استان افزایش یابد.

 

دکتر غلامی همچنین تاکید کرد: حدود ۴۵ درصد داوطلبان دکتری زنان و ۵۵ درصد نیز آقایان تشکیل می‌دهند البته تعداد آقایان در دو تا از رشته‌های دکتری یعنی گروه فنی و مهندسی و دامپزشکی بیشتر از خانم‌ها هستند و در سایر گروه‌ها تعداد زنان داوطلب بیشتر است. 

 

وزیر علوم همچنین در خصوص حذف برخی گرایش‌های آزمون دکتری نیز تاکید کرد: گرایش‌هایی که در کنار رشته‌های مختلف تجمیع یا حذف شده است به دلیل برنامه‌ریزی آموزشی و یک سری بحث‌های کارشناسی بوده که اتفاق افتاده است.

 

نتایج اولیه کنکور دکتری هفته آخر فروردین ۱۴۰۰ اعلام می شود

 

"فاطمه زرین آمیزی" سخنگوی سازمان سنجش در حاشیه آزمون دکتری در حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی، اظهار داشت: تاکنون حدود ٩٠ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه را دریافت کرده‌اند.

 

وی افزود: تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که تعداد ۵ هزار و ۳۶۵ نفر بیشتر از سال ٩٩ است.

 

سخنگوی سازمان سنجش گفت: پس از اعلام نتایج اولیه در فروردین ۱۴۰۰ داوطلبان مجاز در هفته اول اردیبهشت ماه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی