پشت کنکوری‌ها خواستار دوره تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار شدند کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
داوطلبانی که کنکور امسال در رشته دلخواه خود قبول نشدند، خواستار دوره تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار شدند.

به گزارش فارس؛ حرفشان این است که در حق داوطلبان پشت کنکوری اجحاف شده و  تراز و رتبه‌هایی که کسب کردند برحسب عدالت نبوده است، می‌گویند: «استدعا داریم حق و عدالت را در نظر بگیرید و زحمات چندساله این دانش آموزان را هدر ندهید زیرا سرنوشت بسیاری از آنان تغییر خواهد کرد پس ناامیدی و سرخوردگی را به آنها هدیه ندهید.»

 

 این بخشی از صحبت‌های داوطلبانی است که متقاضی ضرورت تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار کنکور سراسری هستند.

 

این داوطلبان در سامانه فارس من نیز پویشی را ثبت کردند و خواستار  ضرورت تکمیل ظرفیت رشته های پرطرفدار کنکورسراسری شدند.

 

کاربران در پویش خود آورده‌اند: 

«با توجه به اعلام نتایج کنکور۱۴۰۲ که متاسفانه با نارضایتی فراوانی همراه شد و با وجود افزایش ظرفیت رشته‌های پرطرفدار علوم تجربی اما متاسفانه نتایج اعلامی سازمان سنجش دور از انصاف و تا حد بسیاری اجحاف درحق ارزنده‌ترین سرمایه‌های انسانی این مرز و بوم بود. از آن جا که بسیاری از داوطلبان اذعان داشته‌اند که انتخاب کدرشته محل‌ها را بسیار منطقی و براساس نرم‌ افزار مجازی سازمان سنجش و فایل‌های قبولی سال قبل انجام داده‌اند ولی متاسفانه با نتیجه اعلامی مردودی مواجه شدند.»

 

کوروش علی نژاد سردبیر این پویش سامانه فارس من در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: نتایج کنکور برای بسیاری از داوطلبان دور از باور بوده است. بعضی از ظرفیت‌‌ و صندلی‌های دانشگاه‌ها به دلایلی خاصی خالی می‌ماند و باید کاری کنیم که از تمام ظرفیت‌های دانشگاه‌ها استفاده شود.

 

* بار روانی را از روی داوطلبان کنکور سراسری بردارید

وی افزود: داوطلبان در سال کنکور بسیار استرس دارند و باید مسؤولان بار روانی را از روی داوطلبان بردارند نه اینکه یک بار روانی سخت روی دوش داوطلبان قرار دهند. از مسؤولان خواهشمندیم که بار روانی از روی داوطلبان بردارند.

 

* تغییر سرنوشت افراد 

علی نژاد گفت: در تعجبم که سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل ظرفیت را کاملا برداشته‌ است، بخشی از ظرفیت دانشگاه‌ها خالی است و بعضی از افراد باید فشار روانی کنکور را تحمل کنند. این کار تنها برای رشته‌هایی که با شرط سوابق است انجام می‌شود اما برای رشته‌های با آزمون این کار انجام نمی‌شود. این کار باعث می‌شود که سرنوشت افراد تغییر کند، از مسؤولان خواهشمندیم که این موضوع را پیگیری کنند.

 

داوطلبان کنکوری که متقاضی ضرورت تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار گفت: بنده رتبه برتر و تجلیل ازبنده شد با رتبه ۱۴۳ منطقه ۲ اما هیچ جا نتوانستم قبول شوم حتی فرهنگیان که  بسیار علاقمند بودم.

 

وی افزود: داخل کارنامه سبز که کارنامه علمی نیز می‌گویند، یکی از ردیف‌ها رتبه فرد و دیگری آخرین رتبه قبولی برای فرهنگیان رتبه من را نوشته بود یک و آخرین قبولی هم یک بود ولی قبول نشدم من حتی  اعتراض زدم ولی انگار نه انگار ولی نمیدانم رتبه برتر مگر می‌شود قبول نشود؟ من مطمئنم انتخاب رشته‌ام  را درست انجام دادم.

 

* هرسال ۲۰ درصد افزایش ظرفیت

حسین محمدی داوطلب کنکور 1402 گفت: لطفاً ظرفیت رشته‌های پزشکی و داروسازی رو زیاد کنید طبق مصوبه قرار بود هر سال ۲۰ درصد افزایش ظرفیت داشته باشیم ولی اجرا نشد. ما در منطقه ۳ هستیم و شهرمان محروم است؛ لطفاً ظرفیت را زیاد کنید که ما هم بتوانیم رشته‌های خوب قبول شویم.

 

یکی دیگر از متقاضیان دوره تکمیل ظرفیت نیز گفت: تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای دانشگاه روزانه در آبان ماه برگزار کنید برای رشته‌های پیراپزشکی مانند پرستاری نیز ترازها را پائین بیاورید.

 

وی ادامه داد: ظلم بزرگی در حق کنکوری‌های امسال شد، حداقل با وضعیت کمبود معلم، برای دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت بگیرید که کمبود معلم هم کمی جبران شود و در حق دانش آموزان ظلم نشود.

 

یکی دیگر از متقاضیان تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار کنکور سراسری گفت: از تمامی اعضای شورای سنجش و پذیرش که به امور جوانان اهتمام جدی دارند صمیمانه استدعا می‌شود ترتیبی اتخاذ کنید تا تکمیل ظرفیت رشته‌های پرطرفدار کنکور با جدیت و فوریت در دستور کار قرار گیرد تا روحیه آسیب دیده جوانان تا حدودی التیام پیدا کند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------