کارت شرکت در آزمون سراسری از فردا توزیع می شود اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1397 همه داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی از فردا (یکشنبه سوم تیر ماه 1397) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. 

دکتر حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با  ایرنا، با اعلام این خبر افزود: داوطلبان باید از روز یکشنبه سوم تیر ماه 97 تا روز چهارشنبه ششم تیرماه 1397 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

 

وی گفت: بدیهی است داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی خود بر حسب مورد نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم خود نیز اقدام کنند.

 

وی اظهار داشت: آزمون سراسری سال 97 داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی در یک مرحله برگزار خواهد شد و داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی پنج گانه به سوالات عمومی و اختصاصی گروه های آزمایشی پاسخ خواهند داد.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: این آزمون در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه (7 و 8 تیر) در 375 شهرستان و بخش مختلف کشور و 479 حوزه امتحانی برگزار می شود.

 

توکلی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه، آزمون عمومی و اختصاصی هنر بعدازظهر پنجشنبه، آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه و آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی زبان های خارجی بعدازظهر جمعه برگزار می شود.

 

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی پنج گانه 1 پاسخنامه و 2 دفترچه آزمون عمومی (دفترچه شماره 1) و دفترچه آزمون اختصاصی (دفترچه شماره 2) در قالب دو بسته نایلونی داده می شود.

 

به گفته وی کلیه سوالات آزمون عمومی و دفترچه آزمون اختصاصی داوطلبان هر پنج گروه آزمایشی شخصی سازی و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام داوطلب روی جلد دفترچه آزمون درج شده است.

 

توکلی اضافه کرد: این دفترچه متنوع بوده و به چند دسته بندی C, D, E, F تقسیم می شود؛ به جز دفترچه های زبان غیرانگلیسی کلیه گروه های آزمایشی پنجگانه و اقلیت های مذهبی، دفترچه شماره 3 گروه آزمایشی شماره 2 بهیاران، دفترچه شماره 3 گروه آزمایشی 3 و دروس تخصصی زبان فرانسه و آلمانی که شخصی سازی شده ولی دارای تنوع نیست.

 

وی ادامه داد: پاسخنامه به همراه دفترچه آزمون عمومی در یک بسته نایلونی بسته بندی شده و دفترچه آزمون اختصاصی دفترچه شماره 2 در بسته نایلونی جداگانه ای بسته بندی شده است، دفترچه آزمون عمومی داوطلبان هر یک از پنج گروه آزمایشی از لحاظ عناوین دروس امتحانی، تعداد سوالات آزمون و مدت پاسخگویی به سوالات یکسان است و محتوای سوالات هر یک از گروه ها با هم متفاوت است؛ دفترچه آزمون عمومی برای کلیه داوطلبان پنج گروه آموزشی حاوی 100 سوال عمومی است که داوطلبان باید در مدت 75 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

 

توکلی خاطرنشان کرد: در این دفترچه 25 سوال زبان و ادبیات فارسی، 25 سوال زبان عربی، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامی و 25 سوال زبان انگلیسی وجود دارد و داوطلبانی که به جای سوالات فرهنگ و معارف اسلامی به سوالات اقلیت های مذهبی کلیمی، زرتشتی، مسیحی پاسخ می دهند یا زبان خارجی انتخابی آنان فرانسه، آلمانی، روسی و ایتالیایی است به سوالات مربوطه که ضمیمه دفترچه آزمون عمومی است پاسخ خواهند داد.

 

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور یادآور شد: هر داوطلب باید پاسخ سوالات عمومی را از ردیف 1 تا 100 در پاسخنامه درج کند، دفترچه آزمون اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی حاوی 135 سوال اختصاصی است که داوطلبان گروه آزمایشی مذکور در مدت 175 دقیقه به سوالات آن از ردیف 101 به بعد باید پاسخ دهند.

 

وی ادامه داد: دفترچه آزمون اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی حاوی 170 سوال است که داوطلبان باید در مدت 175 دقیقه به این سوالات از ردیف 101 به بعد پاسخنامه جواب دهند، در این گروه بهیاران شاغل به این حرفه علاوه بر پاسخگویی به سوالات اختصاصی مندرج در دفترچه شماره 2 علوم تجربی به 50 سوال بهیاری مندرج در دفترچه شماره 3 نیز باید در مدت 30 دقیقه پاسخ دهند.

 

توکلی تصریح کرد: دفترچه آزمون اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی حاوی 180 سوال اختصاصی است که داوطلبان گروه آزمایشی مذکور باید در مدت 165 دقیقه از ردیف 101 به بعد پاسخنامه به آن پاسخ دهند. در این گروه داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند باید به 20 سوال اصول عقاید و فقه نیز در مدت 20 دقیقه در دفترچه شماره 3 جواب دهند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی هنر حاوی 160سوال اختصاصی است که داوطلبان باید در مدت 165 دقیقه به سوالات آن از ردیف 101 به بعد پاسخنامه جواب دهند.

 

توکلی اظهار داشت: دفترچه ازمون اختصاصی داطلبان گروه های آزمایشی زبان های خارجی انگلیسی، فرانسه یا آلمانی هر کدام 70 سوال اختصاصی دارد که داوطلبان این گروه های آزمایشی باید به 70 سوال اختصاصی مربوط در مدت 195 دقیقه پاسخ دهند. داوطلبانی که زبان های خارجی انتخابی آنان ایتالیایی یا روسی است سوال تخصصی ندارند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------