کنکور سراسری ۹۹ در کدام کشور‌های خارجی برگزار می‌شود؟/ هزینه شرکت در کنکور ۶۰۰ هزار تومان اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
خدایی اسامی کشور‌های خارجی که کنکور سراسری ۹۹ در آن‌ها برگزار می‌شود و هزینه شرکت در این آزمون را اعلام کرد.

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کشور‌هایی که کنکور سراسری در آن‌ها برگزار می‌شود گفت: کنکور سراسری سال گذشته در ۲۰ کشور برگزار شد، ولی کنکور سراسری سال ۹۹ فقط در ۷ کشور برگزار می‌شود. 

 

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: تعداد داوطلبانی که در این کشور‌ها متقاضی شرکت در کنکور هستند خیلی کم است و به عدد انگشتان دست هم نمی‌رسد. در سال‌های قبل اسامی کشور‌هایی که در آن‌ها کنکور برگزار می‌شود اعلام نمی‌شد، ولی امسال اسامی کشور‌هایی که کنکور سراسری ۹۹ در آن‌ها برگزار می‌شود اعلام شد تا این افراد برنامه‌ریزی لازم برای حضور در یکی از این کشور‌ها یا در داخل کشور را داشته باشند.

 

خدایی در ادامه درباره دلیل کم شدن حوزه‌های امتحانی کنکور سراسری ۹۹ در خارج از کشور گفت: علت کم شدن حوزه‌های امتحانی کنکور سراسری در خارج از کشور بحث اجرایی است. در بعضی از کشور‌ها مثل انگلیس و کانادا اصلاً امکانپذیر نبود که کنکور برگزار شود و حفاظت سوالات آزمون سازمان سنجش خدشه‌دار می‌شد. همچنین گرفتن ویزا برای نمایندگان ما سخت است و بالا رفتن هزینه‌ها نیز یکی دیگر از دلایل ما بود که به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

وی در ادامه گفت: کنکور سراسری در آلمان (فرانکفورت)، امارات متحده عربی (دوبی)، پاکستان (کویته)، ترکیه (استانبول)، قطر (دوحه)، کویت (کویت) و لبنان (بیروت) برگزار خواهد شد.

 

کنکور سراسری ۹۹ در کدام کشورهای خارجی برگزار می شود؟/ هزینه شرکت در کنکور ۶۰۰ هزار تومان

 

خدایی درباره هزینه شرکت در کنکور سراسری برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند گفت: هزینه شرکت در کنکور سراسری برای ایرانیان مقیم خارج از کشور ۶۰۰ هزار تومان است.

 

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان درباره سهمیه‌های کنکور نیز گفت: سهمیه‌های قبلی در کنکور ۹۹ به قوت خود باقیست.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------