آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار جدید,اخبار

تعیین مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون فلوشیپ پزشکی

فرصت ثبت‌نام در آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی(فلوشیپ) مجددا از ۲۷ خرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا،…


تمدید فرصت ثبت‌نام وام‌های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت/ضدعفونی کردن دانشگاه‌ها برای شروع احتمالی آموزش حضوری اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, معاون وزیر علوم
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اقدامات و برنامه‌های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله پیش از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا را تشریح کرد. 

به گزارش ایلنا، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سازمان امور دانشجویان از نخستین دستگاه‌های اجرایی کشور بود که پس از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس دست به اقدام زد گفت: فراهم کردن تسهیلات برای خروج دانشجویان غیرایرانی از اقدامات اولیه این سازمان بود که در اسفندماه ۹۸ انجام شد و اکثریت دانشجویان غیر ایرانی قبل از پایان سال ۹۸ از کشور خارج شدند.

 

وی افزود: با خروج دانشجویان غیرایرانی از کشور به دانشگاه‌ها تاکید شد زمینه استفاده از کلاس‌های آموزشی به شیوه مجازی و آنلاین برای آنان فراهم شود و برای مراجعات سایر دانشجویان به سازمان امور دانشجویان نیز دستورالعمل خاصی تدوین شد.

 

معاون وزیر علوم گفت: در نخستین روزهای شیوع کرونا نیز به دانشگاه‌ها ابلاغ شد نسبت به تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی و ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها و غذاخوری‌ها اقدام کنند و پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.

 

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا استفاده از ظرفیت همیاران بهداشت و همیاران سلامت روان و مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت و مراکز مشاوره به دانشجویان در خصوص مدیریت بحران کرونا مشاوره‌های آنلاین و مجازی ارائه کردند.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در همین راستا حدود ۶۰ مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌ها با دانشجویان تماس تلفنی گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت دانشجویان به آنان در زمینه مقابله با کرونا مشاوره دادند.

 

وی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم را از جمله اقداماتی نام برد که توسط دانشجویان و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان و کانون‌های همیار سلامت و روان دانشگاه‌ها انجام شد.

 

صدیقی گفت: برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در مقابل کرونا به دانشگاه‌ها اعتبارات خاصی تخصیص و ابلاغ شد و صندوق رفاه دانشجویان نیز به دانشگاه‌ها این فرصت را داد تا اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی را ترم جاری به این صندوق پرداخت نکنند.

 

وی افزود: همچنین صندوق رفاه دانشجویان فرصت ثبت نام وام‌های دانشجویی را تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید کرد و دریافت اقساط دانش آموختگان را تا سه ماه تعویق کرد.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: رسیدگی به وضعیت کارگران پیمانکاری غذاخوری‌ها وخوابگاه‌های دانشجویی به علت تعطیلی موقت این بخش ها در دستور کار قرار دارد.

 

وی افزود: در کنار تسهیلاتی که برای دانشجویان خوابگاه‌های دولتی صورت گرفت، ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان و غیر دولتی نیز از طریق مراجع ذیربط در حال پیگیری است.

 

صدیقی تاکید کرد از دانشگاه‌ها خواسته شده برای ضدعفونی کردن مکان‌های آموزشی، غذا خوری و خوابگاه‌های دانشجویی جهت شروع مجدد احتمالی آموزش حضوری دانشگاه‌ها پیش بینی‌های لازم را معمول دارند.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------