آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

رئیس سازمان سنجش: هزینه آیلتس را ما افزایش نداده ایم؛ همان ۲۲۰ دلار است / علت افزایش آن، بالا رفتن قیمت ارز است

رئیس سازمان سنجش گفت: هزینه اعلامی آزمون آیلتس از چند سال پیش افزایش نیافته و همان ۲۲۰ دلار است و علت افزایش آن، بالا رفتن…


تمدید فرصت ثبت‌نام وام‌های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت/ضدعفونی کردن دانشگاه‌ها برای شروع احتمالی آموزش حضوری اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, معاون وزیر علوم
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اقدامات و برنامه‌های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله پیش از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا را تشریح کرد. 

به گزارش ایلنا، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سازمان امور دانشجویان از نخستین دستگاه‌های اجرایی کشور بود که پس از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس دست به اقدام زد گفت: فراهم کردن تسهیلات برای خروج دانشجویان غیرایرانی از اقدامات اولیه این سازمان بود که در اسفندماه ۹۸ انجام شد و اکثریت دانشجویان غیر ایرانی قبل از پایان سال ۹۸ از کشور خارج شدند.

 

وی افزود: با خروج دانشجویان غیرایرانی از کشور به دانشگاه‌ها تاکید شد زمینه استفاده از کلاس‌های آموزشی به شیوه مجازی و آنلاین برای آنان فراهم شود و برای مراجعات سایر دانشجویان به سازمان امور دانشجویان نیز دستورالعمل خاصی تدوین شد.

 

معاون وزیر علوم گفت: در نخستین روزهای شیوع کرونا نیز به دانشگاه‌ها ابلاغ شد نسبت به تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی و ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها و غذاخوری‌ها اقدام کنند و پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.

 

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا استفاده از ظرفیت همیاران بهداشت و همیاران سلامت روان و مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت و مراکز مشاوره به دانشجویان در خصوص مدیریت بحران کرونا مشاوره‌های آنلاین و مجازی ارائه کردند.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در همین راستا حدود ۶۰ مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌ها با دانشجویان تماس تلفنی گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت دانشجویان به آنان در زمینه مقابله با کرونا مشاوره دادند.

 

وی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم را از جمله اقداماتی نام برد که توسط دانشجویان و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان و کانون‌های همیار سلامت و روان دانشگاه‌ها انجام شد.

 

صدیقی گفت: برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در مقابل کرونا به دانشگاه‌ها اعتبارات خاصی تخصیص و ابلاغ شد و صندوق رفاه دانشجویان نیز به دانشگاه‌ها این فرصت را داد تا اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی را ترم جاری به این صندوق پرداخت نکنند.

 

وی افزود: همچنین صندوق رفاه دانشجویان فرصت ثبت نام وام‌های دانشجویی را تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید کرد و دریافت اقساط دانش آموختگان را تا سه ماه تعویق کرد.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: رسیدگی به وضعیت کارگران پیمانکاری غذاخوری‌ها وخوابگاه‌های دانشجویی به علت تعطیلی موقت این بخش ها در دستور کار قرار دارد.

 

وی افزود: در کنار تسهیلاتی که برای دانشجویان خوابگاه‌های دولتی صورت گرفت، ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان و غیر دولتی نیز از طریق مراجع ذیربط در حال پیگیری است.

 

صدیقی تاکید کرد از دانشگاه‌ها خواسته شده برای ضدعفونی کردن مکان‌های آموزشی، غذا خوری و خوابگاه‌های دانشجویی جهت شروع مجدد احتمالی آموزش حضوری دانشگاه‌ها پیش بینی‌های لازم را معمول دارند.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------