تاریخ برگزاری کنکور بدون تغییر ماند/ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی است کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
آزمون سراسری سال ۱۴۰۱بدون تغییر در تاریخ‌های اعلام شده برگزار می‌شود. 

 به گزارش صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر تحقیقات، ارزشیابی وتضمین کیفیت آموزش عالی سازمان سنجش کشور در جلسه هم‌اندیشی با عوامل اجرایی آزمون‌های این سازمان در فارس گفت: سازمان سنجش امسال آمادگی بیشتری برای برگزاری آزمون سراسری دارد و این آزمون بدون تغییر در زمان دروز‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم تیرماه در پنج گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنروزبان برگزارمی شود.

 

شادمهر افزود: امسال رعایت مسائل حفاظتی برای افزایش ضریب امنیت برگزاری آزمون به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و تاکید سازمان، برگزاری آزمونی سالم با ضریب امنیتی بالا در تمامی حوزه‌های برگزاری است.

 

او گفت: امسال همچنین به دلیل کمک به داوطلبان در کاهش خطاهاواشتباهات، هوشمند سازی آزمون سراسری هم به صورت ویژه موردتوجه قرارگرفته و تفکیک پاسخنامه هاومدیریت مدت زمان اجرای آزمون ازجمله این موارد است.

 

مدیر تحقیقات، ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی سازمان سنجش کشور افزود: امسال پاسخنامه‌های آزمون سراسری متناسب با مواد درسی طراحی شده و این موضوع ضریب اشتباه داوطلبان رادر زمان پاسخگویی کاهش خواهد داد.

 

شادمهر در این جلسه همچنین از برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های سازمان سنجش برای هوشمند سازی آزمون سراسری نام برد و گفت: پیش بینی می‌شود این هوشمند سازی از سال ۱۴۰۳ اجرایی شود.

 

او همچنین از دو مرحله‌ای شدن آزمون سراسری از سال ۱۴۰۲ خبرداد و گفت: براساس طرح جدید سازمان سنجش و آموزش کشور هر داوطلب می‌تواند دو بار در سال در آزمون سراسری شرکت کند.

 

در آزمون سراسری امسال بیش از ۹۴هزار داوطلب در پنج گروه آزمایشی در فارس با هم به رقابت می‌پردازند که نتیجه این رقابت هم قرار است بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده سازمان سنجش و آموزش کشور اواسط مردادماه خواهد بود.

 

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی است | روح و روان صدها هزار داوطلب برهم خورده

کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی است؛ باید ملغی شود.

 

 

به گزارش همشهری آنلاین، کوچکی‌نژاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود در قانون را ندارد؛ اخیرا مصوبه ای درباره کنکور داشته که روح و روان صدها هزار داوطلب و خانواده آنها را به هم زده است. اثر معدل در کنکور کاملا شفاف است ولی این شورا تعدادی از دروس را حذف کرده که خلاف قانون است. باید از مجلس دفاع شود؛ حق این نیست وقتی ما قانونی را در مجلس وقت می گذاریم و تصویب می کنیم و شورای نگهبان تایید می‌کند، ناگهان شورای عالی انقلاب فرهنگی این مصوبه را باطل و یک مصوبه غیرکارشناسی و غیرقانونی را ابلاغ کند. همکاران ما طرح دوفوریتی آماده کردند که می‌توان ارائه کرد یا تذکر بدهید که شورا این مصوبه را ملغی کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------