چطور عوامل سن و سلامتی بر قیمت بیمه عمر تأثیر می‌گذارند؟ (عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر)عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان, قیمت بیمه عمر

قیمت بیمه عمر

 

عواملی که تعیین‌کننده قیمت بیمه عمر هستند 

یکی از مهم ترین سوالاتی که به عنوان یکی از متقاضیان بیمه عمر در ذهنتان می گذرد، عواملی است که در هزینه ی ثبت نام این بیمه تاثیر می گذارد. بیمه عمر یکی از شاخص ترین بیمه هایی است که باعث تضمین امنیت مالی خانواده ی فرد بیمه شده می شود. در این مطلب از بیتوته قصد داریم در خصوص مهم ترین عواملی که در قیمت گذاری بیمه عمر تاثیرگذار هستند، صحبت کنیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه زندگی، بیمه عمر و یا بیمه سرمایه گذاری به یکی از انواع بیمه گفته می شود که در آن بیمه گذاران در قبال دریافت هزینه، متعهد به حمایت از بیمه گر در طول زندگی (در صورت ابتلا به بیماری های جدی، قطع عضو و از کار افتادگی) و حمایت از خانواده پس از مرگ فرد بیمه شده می شود. برای جبران هزینه های مالی، هزینه های مربوط به این بیمه می تواند به صورت یکجا و یا پلکانی ماهیانه) پرداخت شود.

 

بیمه عمر متناسب با نوع خدماتی که ارائه می دهد دارای انواع مختلفی است که شامل:

* بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی: این نوع بیمه توسط موسسات مالی اعتباری و بانک ها صادر می شود و مطابق با آن آن چنانچه فرد دریافت کننده ی وام قبل از بازپرداخت کامل، دچار از کارافتادگی و یا فوت شود، مابقی هزینه ی وام توسط شرکت بیمه به بانک پرداخت خواهد شد.

 

* عمر و بازنشستگی: در این بیمه فرد بازنشسته علاوه بر حقوق پایه خود، مسمری دیگری نیز توسط شرکت بیمه دریافت خواهد کرد.

 

* بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان: بیمه تامین آتیه فرزندان برای افرادی مناسب است که به علت بیماری و یا سایر مشکلات خود، نگران آینده مالی فرزندانشان هستند. به موجب این بیمه پس از مرگ فرد بیمه شده به فرزندان صغیر (زیر 18 سال) به ماهیانه مستمری تعلق می گیرد.

 

* بیمه عمر و سرمایه گذاری: این نوع بیمه بهترین و پرطرفداترین نوع بیمه است. در بیمه عمر و سرمایه گذاری پس از فوت فرد بیمه شده و یا از کارافتادگی وی، برای جبران مشکلات مالی، به خانواده فرد مستمری تعلق می گیرد.

 

* بیمه تامین آتیه زنان خانه دار: در این نوع بیمه زنان خانه دار می توانند با پرداخت هزینه به صورت ماهیانه، از بروز مشکلات مالی که به علت فوت همسر و یا از بیماری وی بوجود می آید، جلوگیری کنند.

 

* تمام عمر: در این بیمه نیز مشابه بیمه عمر و سرمایه گذاری فرد بیمه شده به صورت ماهیانه وجوهی را به شرکت بیمه ای پرداخت می کند تا در صورت فوت، به صورت ماهیانه به خانواده وی مبالغی مشخصی پرداخت شود.

 

* بیمه عمر زمانی: برخلاف بیمه تمام عمر، در این نوع بیمه فقط زمانی شرکت بیمه ای ملزم به پرداخت هزینه به بازماندگان است که فرد، در طول زمان قرارداد که معمولا یکساله است، فوت کند. این بیمه اغلب توسط ادارات و سازمان هایی درخواست می شود که قصد دارند از پرسنل و خانواده آنها خود در برابر حوادث غیر مترقبه حفاظت کنند.

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان,بیمه سرمایه گذاری

بیمه سرمایه گذاری

 

عوامل موثر در قیمت گذاری بیمه عمر

همانطور که اشاره شد در بیمه عمر عوامل و خدمات مختلفی وجود دارد که در قیمت گذاری آن نیز موثر است. برای مثال هر چه سن فرد بالاتر باشد، هزینه ی پرداختی برای این بیمه نیز بالاتر خواهد بود. در این قسمت از مقاله به سایر این موارد خواهیم پرداخت.

 

جنسیت

شاید برای تان جالب باشد که بدانید میانگین عمر زنان فوت شده در کشور بالاتر از مردان است. به همین دلیل زنان اغلب در وضعیت سلامتی و جسمانی بهتری قرار دارند. در قیمت گذاری بیمه عمر به دلیل درصد کمتر مرگ و میر در زنان، هزینه ی بیمه در این افراد نیز کمتر خواهد بود. همچنین نسبت به زنان متاهل، زنان مجرد برای دریافت این خدمات هزینه کمتری را پرداخت می کنند.

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان,قیمت بیمه عمر برای زنان

قیمت بیمه عمر برای زنان

 

سن

از لحاظ سن فقط افرادی مجاز به ثبت نام بیمه عمر هستند که کمتر از 65 و در بعضی از شرکت های بیمه ای کمتر از 70 سال داشته باشند. برای استفاده از این بیمه میزان طول و عمر و سلامت افراد نیز ارزیابی می شود. به همین دلیل هر چه سن افراد بالاتر باشد، ریسک ابتلا به بیماری ها و طبعا مرگ بیشتر خواهد بود.

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان,تاثیر سن بر قیمت بیمه عمر

تاثیر سن بر قیمت بیمه عمر

 

ژنتیک یا سابقه بیماری در خانواده

یکی از عوامل مهمی که در طول عمر و سلامتی افراد تاثیر گذار است، سابقه ی ژنتیکی آنها در ابتلا به بیماری های مختلف است. متاسفانه بسیاری از بیماری ها سابقه ی ارثی دارند؛ به همین دلیل علی رغم مراقبت های ویژه، در سن افراد این بیماری ها مشاهده می شود. از آنجایی که شرکت بیمه در زمان ثبت نام سود خود را در نظر می گیرد، هر چه در سابقه ی خانوادگی افراد بیماری های بیشتر و پرهزینه تری وجود داشته باشد، هزینه ی دریافتی برای بیمه عمر نیز بالاتر خواهد بود.

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان,تاثیر ژنتیک بر قیمت بیمه عمر

تاثیر ژنتیک بر قیمت بیمه عمر

 

قد و وزن

یکی از عوامل مهم و البته عجیب در تعیین هزینه ی بیمه عمر، قد و وزن متقاضیان است. محاسبه ی وزن افراد و میزان اضافه ی وزن متناسب با قد آنها، مشخص کننده ی احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند: دیابت، بیماری های قلبی و فشار خون است. به همین دلیل افرادی که نسبت به شاخص وزن استاندارد خود، بسیار کمتر و یا بیشتر هستند، باید برای دریافت خدمات بیمه هزینه ی بیشتری را بپردازند.

 

وضعیت جسمانی

وضعیت جسمانی جزء شاخصه های مهمی است که قبل از ثبت نام بیمه توسط پزشک شرکت بیمه ای بررسی می شود.شاید این جمله را شنیده اید که می گویند: " رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون" این جمله یکی از شاخصه های مهمی است که مشخص می کند برای ثبت نام بیمه چقدر باید هزینه ی اضافی پرداخت کنید.

 

همانطور که قبلا اشاره شد ظاهر فرد مثل: قد، وزن و رنگ بعضی از قسمت های بدن مثل سفیدی چشم، مشخص کننده ی ابتلا و در معرض ابتلا قرار داشتن به بعضی از بیماری ها است. به همین دلیل برای چکاپ وضعیت سلامتی شما، پزشک متخصص از لحاظ ظاهری نیز شما را پایش خواهد کرد.

 

عوامل موثر بر قیمت بیمه عمر, بیمه عمر برای زنان,تاثیر وضعیت جسمانی در قیمت بیمه عمر

تاثیر وضعیت جسمانی در قیمت بیمه عمر

 

شغل

شغل و حرفه ی افراد نیز یکی از عوامل تعیین کننده ی سلامتی است. متاسفانه در بعضی از مشاغل مانند: کار در معدن و یا بیمارستان به علت در معرض بودن افراد با انواع ویروس، عفونت، فشار هوای بالا و ... ریسک ابتلا به بیماری های مختلف بسیار افزایش می یابد.

 

همچنین افرادی که در مشاغل دارای درامد کم مشغول به کار هستند از لحاظ مالی توان انجام بعضی از مراقبت های ویژه را برای حفظ سلامتی شان را ندارند. به همین دلیل متناسب با شغل افراد هزینه بیمه عمر نیز متغیر خواهد بود.

 

در نهایت پیشنهاد می کنیم از آنجایی که خدمات و شیوه کارشناسی شرکت های بیمه ای متفاوت است؛ برای استفاده از بیمه عمر مجموع خدمات و عوامل موثر در قیمت گذاری بیمه عمر را در شرکت های مختلف بیمه ای در نظر بگیرید، سپس متناسب با خدمات مورد نظرتان بهترین شرکت بیمه گذار را انتخاب کنید.

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------