روشهای تشخیص وجود پرده ی بکارتتشخيص داشتن بكارت, تشخیص پرده بکارت, تشخیص پارگی پرده بکارت

تشخيص داشتن بكارت

 

تشخیص پرده بکارت

تشخیص سلامت پرده بکارت، مطلبی است که دختران دائما با استرس به آن نگاه می کنند. این موضوع نه به علت داشتن رابطه جنسی، بلکه به علت فکر و خیالاتی است که در پیرامون برای آنها به وجود آمده است. در ادامه در مورد اینکه پرده بکارت (باکرگی) چیست؟ و تشخیص سلامت پرده بکارت چگونه است؟ می پردازیم. با ما همراه باشید.

پرده بکارت چیست؟

پرده ی بکارت مثل یک بافت نازک در قسمت انتهایی مهبل وجود دارد. پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد و باکرگی افراد گوناگون با هم فرق دارند. پرده بکارت در سنین پایین تر بافت نازک تری دارد. ولی با بالا رفتن سن، لبه های فرجی مهبل عمیق تر می شود. این خود سبب می شود که این پرده ضخیم تر و عمیق تر شود.

 

چه عواملی باعث پارگی پرده بکارت می شود؟

برخی از دختران مادرزادی بکارت ندارند و نداشتن پرده علت عدم باکره گی آنها و داشتن رابطه جنسی نیست. همچنین، ورزش های سنگین یا کششی، افتادن، شیرجه در آب یا ورزشهایی که به واژن فشار می آورند مانند اسب سواری یا دوچرخه سواری سبب پارگی پرده بکارت دختران نمی شود. بلکه عوامل زیر دلیل پارگی پرده بکارت هستند:

 

- رابطه جنسی واژینالی

- وارد شدن هر چیزی به داخل واژن

- جراحی های سنگین در ناحیه لگنی

- صدمه دیدن دهانه واژن با اشیای نوک تیز

- خاراندن شدید مهبل هنگامی که عفونت واژن شدید است

- کارهای سنگین و حمل بار

- تصادف

 

تشخيص داشتن بكارت, تشخیص پرده بکارت,تشخیص بکارت

تشخیص پرده بکارت

 

چگونگی پاره شدن انواع پرده بکارت

پارگی پرده بکارت امکان دارد به گونه های مختلف و جهات گوناگون اتفاق بیوفتد. مثلا در پرده بکارت نوع هلالی دو پارگی در طرفین به وجود می آید و در نوع حلقوی بیشتر 4 تا 5 پارگی شعاعی اتفاق می‌افتد و پارگی‌ها و گوشت‌های اضافه اغلب تا جدار واژن کشیده می‌شود. در دختران کم سن و سال که آلت تناسلی به طور کامل شکل نگرفته، امکان دارد پارگی در قسمت واژن و قسمت های دیگر تناسلی اتفاق بیوفتد.

 

معاینه پرده بکارت از طریق خود فرد

دقت کنید خود فرد نمی تواند به درستی پرده بکارت خودرا ببیند باید باید معاینه بیشتر توسط پزشک انجام بگیرد .

 

ولی دقت کنید با توجه به اینکه پرده بکارت یک قسمت از دستگاه تناسلی محسوب می شود خود فرد هم می تواند آن را ببیند اما قضاوت در مورد سالم بودن یا نبودن آن نیاز به مهارت و دارد که توسط پزشک انجام می گیرد.

 

پاره شدن انواع پرده بکارت 

همان گونه که گفتیم پرده بکارت در زنان دارای شکل‌های گوناگونی است که هر کس با توجه به نوع پرده بکارت خود در نخستین رابطه جنسی درد و خونریزی متفاوتی را تجربه می‌کند.

 

اطلاع از اشکال و انواع پرده بکارت به خانم‌ها در شناخت بهتر بدنشان کمک می‌کند. لازم است به این نکته هم دقت کنید که پرده بکارت تنها با اولین رابطه جنسی و دخول از میان نمی‌رود. 

 

پرده بکارت حلقوی

تقریبا 95درصد از خانم‌ها دارای پرده بکارت حلقوی هستند. پرده بکارت حلقوی در حقیقت یک بافت شبیه به یک حلقه است که حفره‌ای در میان آن قرار گرفته است که محل خروج ترشحات واژن و همینطور خون به وجود آمده از قاعدگی می‌باشد.

 

پرده بکارت حلقوی هم در دو نوع کشسانی و غیرکشسانی وجود دارد که خونریزی به وجود آمده از پاره شدن پرده بکارت در نوع حلقوی غیر کشسانی بیشتر است.

 

پرده بکارت حلقوی می‌تواند دارای حلقه‌ای بیضی شکل هم باشد و به طور کلی پرده بکارت حلقوی هم خود دارای شکل های گوناگونی است.

 

پاره شدن پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی، مشابه پرده بکارت حلقوی است و فرق آن با پرده بکارت حلقوی این است که به علت داشتن قابلیت ارتجاعی در نخستین رابطه جنسی و اولین دخول پاره نمی‌شود و در نتیجه پارگی اتفاق نیفتاده و خونریزی ندارد.

 

افرادی که دارای این نوع پرده بکارت هستند، امکان دارد در نخستین رابطه جنسی خود فکر کنند که باکره نیستند و پرده بکارت خود را از دست داده اند که اینطور نیست.

 

پرده تیغه ای یا دو سوراخی

این نوع از پرده بکارت را می‌توان این گونه توصیف کرد که پرده بکارت حلقوی را در نظر بگیرید، به گونه ای که یک تیغه عمودی این حلقه را به دو قسمت تقسیم کرده باشد. با اولین دخول این تیغه از بین رفته و احتمالا با قدری خونریزی همراه خواهد بود.

 

پاره شدن پرده غربالی یا مشبک

پرده بکارت کریبریفرم، نوعی از پرده بکارت است که به طور کامل در ورودی واژن قرار گرفته است و دارای حفره‌های ریز و سوراخی جهت خروج ترشحات واژن و خون قاعدگی می‌باشد. این نوع پرده بکارت چندان رایج نیست، پاره شدن پرده بکارت مشبک هم اگر با آمادگی و تحت شرایط آرام انجام شود بدون درد و با خونریزی کمی همراه خواهد بود.

 

پرده بسته یا مسدود

در بعضی دختران، هنگام کودکی پرده بکارت به طور کامل شکل نمی‌گیرد و در حقیقت پرده بکارت آن‌ها مسدود و به طور کامل بسته است. این گروه از افراد هنگامی که به سن بلوغ می‌رسند و سیکل قاعدگی را تجربه می‌کنند، متوجه پرده بکارت مسدود خواهند شد، چراکه خون به وجود آمده از قاعدگی راهی برای خارج شدن از واژن ندارد.

 

این گروه از دختران در زمان اولین رابطه‌جنسی خود هم با مشکل روبرو هستند و امکان دارد به دلیل پاره نشدن پرده بکارت یک رابطه جنسی سخت و دردناک را تجربه کنند. در صورتی که پرده بکارت این دسته با دخول نیز پاره نشود بایستی با یک عمل جراحی آن را درمان کنند.

 

تشخیص پارگی پرده بکارت

پرده بکارت انواع گوناگونی دارد که همین سبب می‌شود بعد از پاره شدن پرده بکارت دختران و خانم‌ها نشانه های مختلفی را مشاهده کنند. از رایج ترین نشانه های پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، ولی این نشانه ها قطعی نخواهد بود و امکان دارد هیچ نشانه ای نداشته باشد.

 

- خونریزی

- احساس درد در واژن

- مشاهده لکه بر روی واژن

- مشاهده تکه هایی از پوست پاره شده در اطراف واژن

- و …

 

تشخيص داشتن بكارت, تشخیص پرده بکارت,چک کردن پرده بکارت

نحوه تشخیص پرده بکارت

 

پاره شدن پرده بکارت در اثر خودارضایی

سوالی که بعضی از دختران با آن روبرو هستند این است که آیا پرده بکارت در اثر خودارضایی پاره می شود، یا خیر؟ کلا عمل خود ارضایی توصیه نمی‌شود ولی دقت داشته باشید که اگر این عمل در منطقه کلیتوریس و با مالش همراه باشد، صدمه ای به پرده بکارت نخواهد رسید.

 

ولی اگر برای خود ارضایی از یک جسم خارجی و یا انگشت استفاده کنید و داخل واژن خود فرو کنید امکان دارد به پرده بکارت خود صدمه برسانید. برای مطمئن شدن از سالم بودن پرده بکارت خود به متخصص زنان مراجعه کنید.

 

روش های تشخیص پارگی پرده بکارت

 

حالت لب‌های کوچک اطراف واژن

در دختران لب‌های مینور نزدیک و حالتی چسبیده به هم دارند. ولی در زنان این لبه‌هابه طور مشخص قابل دیدن هستند. البته در صورت عدم وجود این علامت نمی‌توان باکره نبودن دختر را تشخیص داد. چرا که در بعضی دختران این لبه‌ها از آغاز تولد باز است. در مقابل در بعضی زنان با وجود ارتباط جنسی زیاد این لبه‌های به هم نزدیک و بسته هستند.

 

شکل ورودی واژن

در بعضی موارد می‌توان شکل v  ورودی واژن را نشانه ای از دخول آلت مردانه دانست. چرا که در اثر فشار وارده به دیواره واژن، شکل آن از وضعیت گرد و حلقوی به ۷ تبدیل می‌شود. ولی این حالت هم فقط با دخول صورت نمی‌گیرد و با عواملی مانند حرکات رقص (به ویژه رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار‌های جسمانی کاری… این حالت v امکان دارد به وجود آید.

 

دهانه رحم

غشای برجسته ای در دیواره گردن رحم وجود دارد که در اثر رابطه جنسی مرتب این برجستگی‌ها از میان می‌رود. به گونه ای که پس از مدتی دخول به آسانی انجام می‌شود. این علامت هم نمی‌تواند باکره نبودن دختر را تایید کند. چرا که معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی هم می‌تواند همین وضعیت را به وجود آورد. 

 

تشخيص داشتن بكارت, تشخیص پرده بکارت,تشخیص داشتن پرده بکارت

چک کردن پرده بکارت

 

نکات مهم در مورد پرده بکارت

- رشته‌های عصبی خیلی کمی در پرده بکارت وجود دارد، به همین علت اگر رابطه جنسی در حالت آرامش‌بخش و بدون تنش صورت بگیرد، پارگی آن بدون درد است.

 

- بهتر است خانم‌ها پیش از رابطه جنسی برای شناسایی نوع پرده بکارت و نکات مربوط با آن به پزشک زنان مراجعه کنند و تحت معاینه قرار بگیرند. در زمانی که پرده از نوع ضخیم باشد، برای پاره شدن آن احتیاج به جراحی وجود دارد. 

 

- گاه پرده بکارت به یک باره و در نخستین دخول پاره نمی‌شود. امکان دارد با هر بار رابطه جنسی قدری از آن پاره شده و خونریزی کند.

 

- اگر پرده بکارت پاره نشود هم احتمال حاملگی وجود دارد، چرا که اسپرم‌ها از سوراخ پرده بکارت عبور کرده و به تخمک‌ها می‌رسند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023