رفتار درست با شوهر خاله زنک !رفتار درست با شوهر خاله زنک,برخورد درست با شوهر خاله زنک,برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

رفتار درست با شوهر خاله زنک

 

چگونه با شوهر خاله زنک رفتار کنیم؟

متاسفانه بعضی مردان صفتی به نام خاله زنک دارند و بیشتر حرف های آن ها در مورد صحبت های بعضی از زنها و بیرون از منزلت مردانه است چرا این حالت در مردان به وجود می آید و روش رفتار با این جور شخصیت ها چگونه باشد.

برای تغییر رفتار نادرست شوهر خاله زنک احتیاج به گفتگو در این مورد هستید. ولی برای اینکه حرف شما در او اثر گذار باشد به این نکته دقت شود که تلاش کنید این مسئله را در یک زمان و موقعیتی به او بگویید که در وضعیت آرامش روحى به سر مى‌‏برد و دچار تشویش، خستگى یا عصبانیت نیست؛ زیرا در این حالات، اشخاص نه تنها اشتباه و نقطه ضعف خود را قبول نمی کنند، بلكه به شدت در برابر آن جبهه می گیرند.

 

همینطور دقت داشته باشید که تذكر دادن زن به شوهر، نباید به صورت نصیحت كردن باشد، بلكه باید به طور گفت‌وگویى دوستانه و صمیمانه طرح شود؛ بنابراین شما می‌توانید ابتدا با گفتن نقاط و خصوصیت های مثبت وی آغاز کنید و به او بگویید که خوشحال هستید که در کنارش هستید و او را انتخاب کردید و آنگاه به صورت صادقانه در مورد موضوع پیش آمده به طوری که به او بر نخورد توضیح بدهید که این رفتارش را نمی‌پسندید و حیف است که با وجود خصوصیت های مثبتی که دارد این رفتار را داشته باشد.

 

اضافه بر گفت‌وگو در این مورد خود شما می‌توانید در جاهایی که حس می‌کنید که پرداختن به یک مسئله ای، سبب حساسیت همسرتان می‌شود در مورد آن صحبت نکنید یا اینکه می‌توانید موضوع را عوض کنید تا زمینه وارد شدن به موضوعات حاشیه‌ای برای همسرتان به وجود نیاید.

 

چنانچه همسرتان اخلاق خاله زنک دارد که شما را رنج می دهد می توانید با این راه حل های مناسب او را به انجام کارها و رفتارهای مردانه ترغیب کنید.

 

رفتار درست با شوهر خاله زنک,برخورد درست با شوهر خاله زنک,برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

 

برخورد درست با شوهر خاله زنک

پرسیدن نظر همسرتان درمورد رفتارهای زنانه اش

بعضی اوقات خود آقایان متوجه رفتارهای زنانه خود نمی شوند و فکر می کنند رفتارهایشان مردانه است و شما اشتباه تصور می کنید پس اول شما باید شما بفهمید همسرتان در چه سطحی از بینش نسبت به رفتارهای خود قرار دارد و دیدگاهش نسبت به این رفتارها چیست و سوال کنید :«نظرت درباره رفتاری که امروز داشتی چیست؟» یا «چگونه شد که این گونه رفتار کردی؟»

 

گارد گرفتن ممنوع

چنانچه بعد از ازدواج متوجه این ضعف شخصیتی در همسرتان شده اید، بهتر است به جای گارد گرفتن ، از در دوستی وارد شوید و با محبت و مهربانی خالصانه ای نسبت به همسرتان وی را به ترک این رفتارها ترغیب کنید.

 

رفتار درست با شوهر خاله زنک,برخورد درست با شوهر خاله زنک,برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

برخورد درست با شوهر خاله زنک

 

از شخص دیگری کمک بگیرید

چناچه همسرتان رفتارهای خود را کاملا مردانه دانست و مشکل را به شما ربط داد ، برای حل این مشکل که نظر کدام یک از شما درست است از شخص سوم بی طرفی مثل یک مشاور کمک بگیرید که هیچ کدام از شما را نمی شناسد و صلاحیت لازم را داشته باشد.

 

به مادر شوهرتان نزدیک شوید

به مادر شوهرتان نزدیک شوید و از نفوذ وی روی فرزندش برای رسیدن به هدف های خود استفاده کنید.

 

غر نزنید

مردان طاقت غر زدن را ندارند و بعضی از آنها در برابر غر زدن سرسختانه رفتار می کنند و خلاف کاری را که همسرشان می خواهد را انجام می دهند.

 

رفتار درست با شوهر خاله زنک,برخورد درست با شوهر خاله زنک,برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

با شوهر خاله زنک چه کنیم

 

به سردی رفتار کنید

چنانچه همسرتان رفتار زنانه ای از خود نشان داد ، در همان زمان با او به سردی رفتار کنید تا وی بفهمد از رفتارش ناراحت هستید . حتی می توانید با گفتن این جمله نارحتی خود را نشان دهید:«هنگامی که این طور رفتار می کنی حس خوبی ندارم و ترجیح می دهم مردانه تر رفتار کنی».

 

پیش دیگران از وی ایراد نگیرید

شما این حق را ندارید که پیش دیگران به او توهین کنید و ایرادش را بگیرید. برای تذکر دادن اشتباهش تنها شما دو نفر باید باشید.

 

مراقب لحن تان باشید

هنگام صحبت با همسر و گفتن ایرادات رفتاری او مواظب لحن کلام تان باشید، مخصوصا زمانی که عصبانی هستید. حتی درصورتیکه سبب آزارتان شده، بی ادبی نکنید و سرش فریاد نزنید.

 

رفتار درست با شوهر خاله زنک,برخورد درست با شوهر خاله زنک,برخورد صحیح با شوهر خاله زنک

نحوه برخورد با مردان خاله زنک

 

متهم کردن ممنوع

تلاش کنید با محبت های بی دریغ و خالصانه ی خود، خلا عاطفی شخصیت همسرتان را پر کنید تا حرف شما را قبول کند.

 

شوهرتان را به انجام رفتارهای مردانه تشویق کنید

چنانچه برخوردی از شوهرتان دیدید که مطابق با خواسته شماست و در اصطلاح مردانه است، از تشویق کلامی یا غیر کلامی استفاده کنید و او را ترغیب کنید.

 

کلام آخر 

یکی از روشهای مفید برای مقابله با چنین رفتارهایی برقراری ارتباط پدران با فرزندان شان و وقت وقت بیشتر با آنها است تا آنها از رفتارهای مردانه پدرشان الگو بگیرند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------