چگونه بفهمیم که آیا رابطه مان ارزش ماندن دارد یا نه؟رابطه بی هدف, بلاتکلیفی در یک رابطه, معلق بودن در رابطه

بلاتکلیفی در یک رابطه

 

بلاتکلیفی در عنوان و تعیین تکلیف کردن آینده رابطه

اگر به دنبال رابطه ای هدفدار و آشنایی پیش از ازدواج هستید و مدتی از رابطه تان گذشته است مسلما میخواهید بدانید که چطور تکلیف رابطه را مشخص کنید و متوجه شوید آیا طرف مقابل شما را برای ازدواج میخواهد یا وقت گذرانی.

این روزها مقوله ازدواج به قدری پیچیده شده است که فرد فقط صرفا به دلیل این که به کسی علاقمند است به فکر ازدواج نمی افتد. آمادگی فکری ، روحی و مالی برای ازدواج اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

با وجود آشنایی های دخترها و پسرها در محیط کار ، دانشگاه ، مهمانی ها و فضای مجازی ، احتمال این که رابطه ای عاطفی بین دو نفر ایجاد شود بسیار زیاد است. 

 

در مواردی که قصد هر دو نفر از رابطه عاطفی داشتن یک رابطه دوستانه است که تکلیف مشخص است ولی اگر هدف شما از وارد شدن به یک رابطه ازدواج است یا بعد از مدتی به طرف مقابلتان علاقمند شدید و قصد ازدواج داشتید کمی کارتان سخت می شود چون احتمال این که طرف مقابل هدفش از رابطه با شما صرفا کوتاه مدت و برای دوستی باشد زیاد است. 

 

شما نمیتوانید توقع داشته باشید چون به طرف مقابل علاقمند شده اید یا میخواهید با او ازدواج کنید ، شریک عاطفی شما هم چنین قصدی داشته باشد. 

 

معمولا دختران بعد از گذر از 25 – 30 سالگی تمایل زیادی به ازدواج پیدا میکنند و هدفشان از وارد شدن به یک رابطه دوستانه ازدواج است ولی مردان زیادی هستند که هنوز هم در این سنین دلشان میخواهد جوانی کنند و زیر بار مسئولیت ازدواج نمی روند و بدون هدف بلند مدت و صرفا برای پر کردن تنهایی یا اثبات خودشان به دوستان وارد یک رابطه می شوند. 

 

آیا به یک رابطه بی هدف ادامه دهم؟

این که شما میخواهید در یک رابطه دوستی بی هدف باقی بمانید یا خیر انتخاب شخصی خود شما است. شاید شما از این که زمانی را با جنس مخالف سپری کنید و از او محبت بگیرید حس خوبی پیدا میکنید شاید شادی برای شما صرفا قرار گرفتن کنار جنس مخالف است و چیز بیشتری از او نمیخواهید ولی بیهوده صرف کردن زمانتان کنار شخصی که آینده ای برایتان ندارد باید یک انتخاب آگاهانه باشد و بدانید که رابطه شما صرفا یک دوستی معمولی و برای حمایت عاطفی از هم و تنها نماندن است.  

 

اگر میخواهید به هم تعهد داشته باشید باید از او بخواهید که با شما صادقانه رفتار کند و نسبت به شما متعهد بماند و هر گاه یکی از شما خواست وارد رابطه با فردی دیگر شود ، دوستانه از هم خداحافظی کنید تا خودتان هم بتوانید به خواستگاری که شرایط مناسبی دارد فکر کنید و ازدواج و آینده خودتان را به پای یک رابطه بی هدف نریزید. 

 

حساس بلاتکلیفی در رابطه, مشخص کردن تکلیف رابطه, بلاتکلیفی دختر در رابطه

احساس بلاتکلیفی در رابطه

 

به حس ششم خودتان اعتماد کنید

خیلی اوقات مردان برای این که تنهاییشان را پر کنند ، نیاز جنسیشان را رفع کنند ، جلوی دوستانشان کم نیاورند و خودشان را بین زنان محبوب نشان دهند وارد رابطه دوستانه می شوند بدون این که قصد ازدواج داشته باشند ، متاسفانه برخی از این مردان صداقت را زیر پا می گذارند و برای این که دختری که با او وارد رابطه شده اند.

 

کنارشان باقی بماند هر از گاهی اشاره هایی به ازدواج می کنند تا بدون این که قولی داده باشند شما با خودتان تصور کنید قصدشان ازدواج است و ناگهان چشم باز میکنید و میبیند بیشتر از یک سال است که در رابطه عاطفیتان بلاتکلیف باقی مانده اید  و با مردی وقتتان را تلف میکنید که در زمان خوشی از  ازداج با شما صحبت میکند و در زمان ناراحتی به شما می گوید ما صرفا دوست هستیم چرا به من گیر میدهی.

 

با این وجود از آنجا که شما دلتان نمیخواهد وقتی که صرف کرده اید بیهوده باشد ، هنوز هم به خودتان تلقین میکنید که اشاره های گذشته اش در مورد ازدواج واقعیست و حرفی که از سر ناراحتی زده و به شما مستقیما گفته فقط برایش یک دوست هستید ، غیر واقعی است. 

 

در این گونه موارد حس ششم زنان همیشه درست می گوید. از دیدگاه روانشناسی ، مردان شکارچی هستند و زنان شکار ، یک مرد تا زمانی که شکار دلخواهش را پیدا نکند ممکن است با زنان مختلفی وارد رابطه شود حتی اگر او را به چشم همسر آینده نبیند .

 

در این بین خداوند حس ششم بسیار قوی در درون زنان قرار داده است ، ناخودآگاه یک زن هنگامی که با مردی وارد رابطه می شود همیشه مراقب است و نشانه ها را به خوبی درک میکند و هشدارهای لازم را به او می دهد.  زنی که در یک رابطه بلاتکلیف قرار میگیرد ، همیشه هشدارهای حس ششمش را که به او میگوید عزیزم این مرد تو را برای ازدواج نمی خواهد وداری وقتت را تلف میکنی ، متاسفانه نادیده می گیرد و ترجیح میدهد خودش را گول بزند ولی غم و ناراحتی تمام شدن رابطه را تحمل نکند.

 

اگر کمی با خودتان منطقی فکر کنید متوجه خواهید شد که ناراحتی و گریه ناشی از جدایی خیلی بهتر از بلاتکلیف ماندن در یک رابطه است که عمرتان را هدر میدهد. زمانی که دیگر قابل برگشت نیست. شما یک انسان بالع هستید که به اختیار خودتان تصمیم می گیرید از ماندن در یک رابطه بی هدف خودداری کنید. 

 

احساس بلاتکلیفی در رابطه, مشخص کردن تکلیف رابطه, بلاتکلیفی دختر در رابطه

مشخص شدن تکلیف رابطه دوستی

 

علت بلاتکلیف ماندن رابطه عاطفی

بلا تکلیف ماندن رابطه عاطفی معمولا زمانی پیش می آید که پسر صداقت را کنار گذاشته و برای وارد شدن به یک رابطه خودش و هدفش را متفاوت از چیزی که است نشان میدهد.

گاهی اوقات هم با وجودی که پسر برای کاهش عذاب وجدانش در مواردی احساسی شده و صداقت نشان میدهد و مستقیما به شما می گوید قصد ازدواج با شما را ندارد ولی شما خودتان ترجیح میدهید خودتان را گول بزنید و به امید تغییر نظرش در رابطه بمانید. 

 

گاهی اوقات ممکن است هدف اولیه پسر از وارد شدن به رابطه عاطفی ازدواج باشد  ولی بعد از مدتی که شناخت بیشتری از دختر پیدا میکند متوجه شود که به درد ازدواج با هم نمیخورند ولی وابستگی عاطفی یا عدم تمایل به تنها شدن باعث می شود با وجودی که نظرش تغییر کرده ولی همچنان به رابطه ادامه دهد.

 

گاهی اوقات هم مشکلات مالی یا خانوادگی ناگهانی باعث می شود که پسر آمادگی مالی و فکری و حتی تمایلش را به ازدواج از دست بدهد ولی برای فرار از تنهایی و بهتر شدن حال روحی اش ترجیح بدهد شما همچنان کنارش بمانید بدون این که به فکر تلف شدن عمر و از دست رفتن فرصت هایتان باشد. 

 

مهم ترین عواملی که باعث بلاتکلیفی دختر در یک رابطه می شود عبارت است از : 

- سن کم یا تمایل برای بدست آوردن تجربه بیشتر در ارتباط با دخترها

- وارد رابطه شدن صرفا برای کم نیاوردن جلوی دوستان

- نداشتن تعهد و ارتباط با چند نفر به طور همزمان

- شروع یک رابطه صرفا برای تامین نیازهای جنسی یا عاطفی یا هردو

- کمبود عزت نفس و سعی در افزایش آن با بدست اوردن دخترهای بیشتر

- درخواست دوستی از سوی پسر برای تنها نماندن 

- عدم صداقت در پیشنهاد دوستی و ایجاد سوتفاهم برای دختر

- مصمم نبودن پسر برای ازدواج

- شک کردن به درست بودن انتخاب اولیه

- آشنایی بیشتر بین دو نفر و مشاهده اختلافات زیاد خانوادگی یا فرهنگی

- مشکلات خانوادگی که باعث ترس از ازدواج و تعهد و مسئولیت پذیری می شود

- مشکلات مالی و نداشتن شغل و درامد ثابت

- مخالفت خانواده ها با دختری که انتخاب پسر بوده

- شروط سخت دختر یا خانواده او

- رفیق باز و ولنگار بودن و ترس از دست دادن آزادی

- سرد شدن نسبت به دختر و از بین رفتن هیجان اولیه

- عدم هماهنگی های اخلاقی و رفتاری لازم از نظر پسر برای ازدواج

 

 چگونه تکلیف رابطه ام را مشخص کنم, احساس بلاتکلیفی در رابطه, مشخص کردن تکلیف رابطه

احساس بلاتکلیفی در رابطه

 

چگونه تکلیف رابطه ام را مشخص کنم؟

شاید در شروع یک رابطه و زمانی که هنوز شناخت درستی از طرف مقابل ، رفتار ، اخلاق و خواسته های او ندارید یا هماهنگی های لازم بین هم آگاهی ندارید و خانواده هم را نمی شناسید حرف از هدف رابطه زدن صحیح نباشد. 

 

شما در ابتدای یک رابطه میتوانید طرف مقابل را از روی هماهنگی ها و دلنشینی ظاهری انتخاب کنید و تصمیم بگیرید آیا میخواهید او را بیشتر بشناسید یا خیر. 

 

تقریبا حدود 3 بار قرار گذاشتن با یک فرد شناخت کلی درباره شخصیت ، اهداف و خواسته های او به شما می دهد و شما باید تصمیم بگیرید که آیا تمایل به شناخت بیشتر او دارید یا خیر. 

 

اطلاعاتی که در این 3 قرار دریافت می کنید اهمیت بسیار زیادی دارد چون با به خاطر سپردن آنها میتوانید میزان صداقت طرف مقابل را در ماههای آینده بسنجید. 

 

بعد از مدتی که میتواند بین 3 – 6 ماه باشد ، زمانی که از  هماهنگی های فرهنگی و خانوادگی ، صداقت ، توانایی های شغلی و امکان تامین مخارج زندگی ، متعهد بودن او نسبت به رابطه  ، در اولویت قرار دادن شما و مسئولیت پذیری اش مطمئن شدید و تمایل به ادامه رابطه داشتید نباید اجازه دهید رابطه شما بلاتکلیف باقی بماند . 

 

شما باید به طور مستقیم در این زمینه با او گفتگو کنید و از او بخواهید که صادقانه نظرش را در مورد آینده این رابطه با شما در میان بگذارد . 

 

به هیچ عنوان نباید به طور مستقیم حرفی از ازدواج به میان بیاورید و طوری با او صحبت کنید که به او بفهمانید یا باید با شما ازدواج کند یا او را رها میکنید چون در این صورت احتمال این که تحت فشار و صرفا برای ماندن شما کنار خودش شروع به دروغ پردازی یا وعده و وعیدهای دروغین روی بیاورد زیاد است. 

 

شما صرفا باید نظرش را در مورد رابطه از او بپرسید و اجازه  دهید آزادانه بدون هیچ فشاری نظرش را در مورد شما و آینده ای که برای این رابطه می بیند بیان کند و سپس شما با توجه به حرفهایش یک هفته به خودتان برای فکر کردن فرصت بدهید و سپس قاطعانه تصمیم بگیرید. 

 

در صورتی که حرفش ازدواج بود باید در مورد این که به نظرش چه زمانی برای خواستگاری مناسب است یا این که چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا اقدام به خواستگاری کند بپرسید اگر حرفهایی در پاسخ به این سوالات داد که دوباره بلاتکلیفی شما را بیشتر کرد دوباره به خودتان فرصت فکر کردن یک هفته ای بدهید و در نهایت تصمیمی قاطعانه بگیرید و به او بگویید ما زمان کافی برای شناخت هم داشته ایم و من نمیتوانم به این رابطه بلاتکلیف ادامه بدهم و خانواده ام از این موضوع ناراحت هستند و بهتر است مدتی از هم دور باشیم ولی به دلیل حس خوبی که به شما دارم مدتی را برای این که بتوانی با خودت کنار بیایی صبر میکنم ولی بعد از آن قول نمیدهم که به خواستگاری موردی مناسب پاسخ ندهم. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023