روشهایی موثر برای ترک خودارضاییراههای پیشگیری از خودارضایی, ترک خودارضایی

ترک خودارضایی

خودارضایی می تواند منجر به احساسات منفی شود یا در برخی از جنبه های زندگی یک شخص اختلال ایجاد کند. ممکن است زمان آن رسیده باشد که چطور جلوی خودارضایی را بگیرد. اگرچه غیر معمول است، اما خودارضایی مکرر می تواند باعث تحریک پوست و تورم آلت شود. در صورت بروز این مسئله ، ممکن است لازم باشد جلوی خودارضایی را بگیرید تا علائم را کاهش دهید.

خودارضایی (اِستِمناء برای مردان و استِشهاء برای دختران ) از روش‌های ارضای میل جنسی است. به عبارت دیگر، خودارضایی به تحریک جنسی اندام جنسی خود، جهت برانگیختگی جنسی یا سایر لذت‌های جنسی اطلاق می‌شود.

 

خودارضایی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و حتی در بعضی مواقع جبران ناپذیری به شخص بزند، هر چند بدلیل آنکه سن انجام خودارضایی معمولاً در دوران نوجوانی و جوانی است اکثر مشکلات جسمی و روحی پس از ترک خودارضایی از بین میروند اما خودارضایی صدمات جسمی و روحی به انسان میزند، پس ترک خودارضایی واجب است.

 

روشهای موثر برای ترک خود ارضایی:

برای ترک خودارضایی ترکیبی از تکنیک ها می تواند مفید باشد ، از جمله موارد زیر:

 

1. از تماشای تصاویر مستهجن خودداری کنید 

قرار گرفتن در معرض هرزه‌نگاری ممکن است میل به خودارضایی را برانگیزد.

افرادی که می خواهند جلوی خودارضایی را بگیرند، باید از تماشای فیلم ها ، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر فرد بتواند مانعی بین خود و پورنوگرافی ایجاد کند، می تواند این عادت را بشکند. اکنون دسترسی به مستهجن فقط در چند ثانیه بسیار آسان است. با این حال، مردم می توانند با استفاده از فیلترهای دستگاههای الکترونیکی، دسترسی خود را به مستهجن محدود کنند.

 

2. فعال باشید 

این می تواند برای شخص مفید باشد که راه هایی را برای اشغال وقت خود پیدا کند که این امر باعث ایجاد میل به خودارضایی نشود. یافتن محل های برای تخلیه انرژی می تواند جایگزین زمان صرف شده برای خودارضایی شود. افراد می توانند یک سرگرمی جدید یا یادگیری مهارت جدید مانند یادگیری یک ساز موسیقی یا تلاش برای ورزش جدید در نظر بگیرند. 

 

راههای پیشگیری از خودارضایی, ترک خودارضایی

راه های ترک خود ارضایی

 

3. به دنبال کمک حرفه ای باشید

هنگامی که استمناء روی زندگی فرد تأثیر منفی می گذارد ، ممکن است به دنبال مشاوره از یک متخصص بهداشت روان که متخصص در رابطه جنسی است ، مفید باشد.

این امکان وجود دارد که مسائل اضافی ، مانند اختلال وسواس-اجباری ، مشکل اساسی باشد. صحبت با یک درمانگر یا روانشناس برای احساسات منفی و یادگیری راهکارهای اصلاح رفتار برای جلوگیری از خودارضایی مفید است.

 

4. زمان بیشتری را با دیگران سپری کنید

برخی از افراد ممکن است خودارضایی کنند زیرا احساس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند. کمتر تنها ماندن فرصت های خودارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه ممکن است فکرش را نیز تغییر مسیر دهد.

 

روش های مختلفی برای کاهش تنهایی وجود دارد. افراد می توانند با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند ، کلاس بروند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از لحاظ اجتماعی با دیگران در ارتباط باشند.

 

5. ورزش کنید

ورزش راهی مؤثر برای کاهش تنش و تمرکز مثبت انرژی است. فعالیت هایی مانند دویدن ، شنا و وزنه برداری می تواند بدن را تقویت کرده و اندورفین هایی را آزاد کند که باعث تقویت احساس بهزیستی می شود.

احساس خوشبختی و آرامش بیشتر ممکن است اشتیاق به خودارضایی را کاهش دهد.

 

6. قاطعانه برای ترک خودارضایی تصمیم بگیرید

اگر قبلاً نیز تصمیم به ترک خودارضایی گرفته باشید اما موفق نشده باشید، اراده شما تا حدی ضعیف شده است. در این صورت باید به خود تلقین کنید که اراده قوی ای دارید. برای این کار موفقیت های خود در زندگی را در ذهن مرور کنید و مرتب به خود بگویید که من بسیار پر اراده هستم و تصمیم به هر کاری که بگیرم، آن کار را انجام خواهم داد.

 

7. شب ها لباس اضافی بپوشید

لباس زیر فقط یک مانع جسمی جزئی بین شما و دستگاه تناسلی شما ایجاد می کند. اما مالیدن یا لمس کردن خود در شب ممکن است ذهن شما را به خودارضایی تشویق کند. یک لایه اضافی لباس بپوشید تا احساس را کاهش دهید.

 

راههای پیشگیری از خودارضایی, ترک خودارضایی

راههای پیشگیری از خودارضایی 

 

اثرات جانبی خودارضایی: 

اگر خودارضایی ، مداوم یا جدی باشد ، ممکن است عوارض جانبی زیر را به همراه داشته باشد:

ورم : در مردان ، گرفتن آلت تناسلی بیش از حد محکم می تواند باعث تورم خفیف یا ورم شود.

 

تحریک پوست: هنگامی که استمناء خیلی شدید است ، ممکن است منجر به تحریک پوست یا سوزش پوست شود. سوزش پوست معمولاً خفیف است و بعد از چند روز از بین می رود.

 

احساس گناه: برخی از افراد ممکن است احساسات منفی بعد از آن ، مانند گناه یا شرم را تجربه کنند.

 

گردآوری:بخش زناشویی بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------