عشق مجازی چیست؟ + آخر و عاقبت عشق های مجازیعشق مجازی, عشق مجازی چیست, عشق مجازی سالم

عشق مجازی چیست

 

همه چیز درباره عشق مجازی

عموم مردم از «عشق» بعنوان یکی از گرانبهاترین تحفه های هستی یاد می کنند و عاشق بودن را سعادت خود می دانند. کمتر کسی یافت می شود که از آن فراری باشد و در ژرفای دل خود آنرا ارزو نکند. پیش از هر چیز باید دانست که عشق عبارت است از:دوستی و محبّت در حد زیاد. و آن بر دو نوع است: عشق الهی و عشق مجازی

عشق مجازی چیست؟

عشق مجازی منشا آن، خواسته های غريزي و امیال نفسانی میباشد و بحث ما در این مقاله، بر محور این عشق متمرکز است؛ عشقی که بعضی از جوانان در دوران جوانی به آن دچار شده و خواسته یا ناخواسته سرنوشت خود را دست خوش ناملایمات آن می سازند و در بیشتر مواقع باناکامی و شکست روبرو می شوند.

 

چنين عشقی، ارمغانی جز افسوس و از بین رفتن نقد جوانی برای آن ها بهمراه نخواهد داشت. به قول گروهی بر این باورند که آغاز زندگی بدون عشق، ورود به کارزار نامشخصی است که هیچ تجربه ای در آن نیست.

 

این گروه، از عشق بعنوان ضامن زندگی مشترک یاد می کنند و هر پیوندی را که عاری از عشق پیشین باشد، نفی می نمایند. ایشان بر این عقیده اند که آشنایی دو جوان و رفتارهای محبّت آمیزشان، پایداری زندگی آينده آنان را تضمین می کند و آنگاه با شناختی دقیق از یکدیگر پا به عرصه زندگی می گذارند و….

 

 عشق مجازی, عشق مجازی چیست, عشق مجازی سالم

معایب عشق های مجازی

 

چرا عشق مجازی معمولاً به ازدواج ختم نمی شوند؟

ارتباط مجازی و عاشق شدن یک ریسک به حساب می آید برای این که شما نمی توانید از طريق فضای مجازی شخص موردنظر خود را تمام و کمال بشناسید و شما تا حدی از وی شناخت بدست می آورید که او خود را معرفی کند. در فضای مجازی امکان دارد طرف مقابل شما خود را آنگونه که هست معرفی نکند و بعضی از جنبه های شخصیتی آن فرد هنوز برای شما ناشناخته باقی بماند.

 

شما هیچوقت نمی توانید تا هنگامی که به صورت حضوری با او ملاقات نکنید، از او شناخت وسیعی بدست آورید .پس باید کاملاً احتیاط کنید و جدّي باشید و تا هنگامی که در دنیای حقیقی با یکدیگر ملاقات می کنید از عاشق شدن پرهیز نمایید. زیرا درگیری احساستان امکان دارد برای شما تبعات زيادي را در پی داشته باشد.

 

برای این که بتوانید از شخصی که از طريق فضای مجازی با وی اشنا شده اید شناخت بدست آورید، ملاقات های بیشتر با او داشته باشید و بدون درگير کردن احساستان تلاش کنید او را بشناسید. ارتباط کلامی رو در رو که با دیدن و شنیدن همراه است سبب کسب اطلاعات بهتری خواهد شد.

 

آیا عشق مجازی سالم امکان پذیر است؟

نمی توان منکر این واقعیت شد که در دنیای امیخته به تکنولوژی این روزهای ما، بهرحال زنان و مردانی در شبکه های اجتماعی و سایت دوست یابی با هم اشنا میشوند و حتی ازدواج می کنند. پس سیاه و خطرناک نشان دادن دنیای مجازی منطقی و صادقانه نیست.آن چه اهمیت دارد این است که بدانیم فضای مجازی قابلیت اسیب رسانی بالایی دارد و هشیاری در این فضا لازمه حفظ امنیت است.

 

عشق مجازی, عشق مجازی چیست, عشق مجازی سالم

مشکلات عشق های مجازی

 

معایب عشق های مجازی

حقایق از شما پنهان می ماند

اگر در دنیای مجازی با شخص دیگری اشنا شوید وی میتواند حقایقی را به آسانی از شما پنهان کند. شما نباید در این باره به صحبتهای طرف مقابلتان اعتماد کامل داشته باشید زیرا امکان دارد آنچه او از خود به شما معرفی می کند زمین تا اسمان با آنچه هست، تفاوت داشته باشد.

 

باید منتظر هر نوع پاسخی باشید

شما گزینه های زيادي در دنیای مجازی دارید و با افراد زیادی در ارتباط اید. اگر در بین آنها به دنبال یک شریک زندگی می گردید ، باید جسارت داشته باشید زیرا اما احتمال این که « نه» بشنوید، زیاد است پس خودتان را برای هر نوع پاسخی آماده کنید.

 

ممکن است سریع گول بخورید

شما نمی توانید از روی عکس هایی که طرف مقابلتان از خود در فضای مجازی منتشر می کند، او را بشناسید و نباید گول عکس های او را بخورید. گاهی عکس های پروفایل و ديگر عکس های منتشر شده در فضای مجازی گویای شرایط خانوادگی و اجتماعی شخص نیست و آنچه این عکسها نشان میدهند کاملاً با واقعیت تفاوت دارد.

  

نمی توانید به راحتی اعتماد کنید

بعضی اشخاص در فضای مجازی با هدف کلاهبرداری فعالیت می کنند. پس هیچوقت به اشخاص در فضای مجازی اعتماد نکنید زیرا همه افرادی که با شما رابطه برقرار می کنند، هدفی مثل شما ندارند. آن ها امکان دارد در ابتدا نوعی رفتار کنند که شما به آن ها اعتماد کنید ولی بعد از مدتی متوجه خواهید شد مقصود آن ها چیزی جز فریب شما نبوده است.

 

عشق مجازی, عشق مجازی چیست, عشق مجازی سالم

عاقبت عشق و عاشقی های مجازی چیست

 

احتمال جدایی زیاد است

ازدواج های مجازی به دلیل شناخت کم تر و غیر واقعی دختر و پسر از یکدیگر بیشتر با شکست رو به رو هستند و ماندگاری زيادي ندارند. این اشخاص چنانچه وارد زندگی مشترک شوند، دعواهای بیشتری را در رابطه تجربه خواهند کرد واحتمال جدایی شان در نخستین سال بعد از ازدواج بیش از آنهایی است که از طريق آشنایی و ملاقات حضوری ازدواج می کنند.

 

با توجه به چت ها تصویرسازی می کنید

اگر با طرف مقابلتان از طريق فضای مجازی و چت کردن اشنا شوید، شما با چت کردن با او از حرف های او تصویرسازی می کنید و او را مثل شخصیت ایده‌ال تان را در ذهن می سازید و توقعات غیر واقعی از وی خواهید داشت در صورتی که چنانچه وی را از نزدیک بینید، در می یابید که تمام تصورات تان خیالی بیش نبوده است.

 

به آسانی کنار گذاشته می شوید

در دنیای مجازی پیشنهادهای متنوعی برای ازدواج وجود دارد ، بنابراین اشخاص راحت یکدیگر را کنار گذاشته و رابطه شان را بهم می زنند و به دنبال شخص دیگری می گردند ولی در دنیای واقعی بر هم زدن رابطه سر مشکلات کوچک به راحتی امکان پذیر نیست.

 

شخص مقابلتان هیچ مسئولیتی در قبال شما ندارد

همان طور که در فضای جازی ارتباط برقرار نمودن اسان است، ترک کردن ارتباط هم راحت و اسان است زیرا شخص مقابلتان هیچ مسئولیتی در قبال شما ندارد و حتی شما را هم از نزدیک ندیده است بنابراین اسان میتواند زیر همه چیز بزند و از زندگی شما بیرون رود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------