دانستنیهای قبل از ازدواج

گرفتن مچ مرد و زن خیانتکار

روش گرفتن مچ زن خیانکار

بحث با زن خیانکار نشانه های رایج خیانت زن و راههای برخورد با آن در این مقاله از بیتوته، در مورد…

چگونه با ازدواج نکردن کنار بیاییم؟مضرات ازدواج نکردن, بررسی ازدواج نکردن شما, مشکلات اجتماعی ازدواج نکردن

ترس از ازدواج نکردن 

 

چگونه بر ترس از مجرد ماندن خود غلبه کنیم؟

در صورتی که هنوز ازدواج نکرده اید و مجرد هستید، یا تحت فشار خانواده و پرسش های اطرافیان درگیر ناراحتی شده اید و می خواهید بدانید که چگونه با ازدواج نکردن کنار بیایید با ما همراه شوید. 

با افزایش مشکلات اقتصادی و عدم توانایی مالی جوانان برای تشکیل به موقع خانواده ، در دسترس بودن روابط جنسی خارج از چارچوب ازدواج ، افزایش سطح توقعات جوانان ، خواسته های غیر منطقی ، عدم شناخت صحیح مهارت های لازم برای داشتن ارتباط موفق و هدفمند با جنس مخالف ، فرد گرایی و ترس از مسئولیت پذیری و غیره همه و همه باعث شده اند تعداد افرادی که با وجود داشتن سن و یا شرایط لازم برای ازدواج ، مجرد مانده اند افزایش پیدا کند. 

 

برخی از افراد با ازدواج نکردن به خوبی کنار می آیند و سعی می کنند بر جنبه های دیگر زندگیشان تمرکز کنند و از مجردی خود لذت ببرند ، مهارت های گوناگون کسب کنند ، به مسافرت بروند و از این فرصت به بهترین نحو برای خوش گذراندن به خودشان استفاده کنند ولی برخی افراد هم هستند که دچار ترس از ازدواج نکردن می شوند که ممکن است به دلیل شرایط خانوادگی و فرهنگی یا فشار اطرافیان باشد یا این که ترسی درونی از عقب ماندن از دیگران یا احساس تنهایی داشته باشند. 

 

برای داشتن یک رابطه عاطفی و عالی محدودیت زمانی وجود ندارد ، هیچ تاریخ انقضایی برای پیدا کردن یک فرد مناسب برای زندگی وجود ندارد و شما در هر سنی و در هر محدوده زمانی ای ممکن است با کسی برخورد کنید که بهترین حس های دنیا را به شما بدهد.

 

با ترس از ازدواج نکردن چطور کنار بیاییم؟

در صورتی که دچار ترس از ازدواج نکردن شده اید باید در اولین قدم علت احساسات درونی خود را پیدا کرده و مشکلتان را ریشه یابی کنید و سعی کنید افکاری که باعث ایجاد این احساسات شده اند را شناسایی کنید، مهم ترین افکاری که باعث ایجاد ترس از مجرد ماندن می شوند عبارتند از:

• فرد ارزش شخصی خود را وابسته به تایید و مطلوبیتش از سوی دیگران می داند. 

• احساس می کند تاریخ انقضا دارد و اگر قبل از آن ازدواج نکند شانس را از دست خواهد داد.

• برای خوشبختی به دنبال یک عامل بیرونی است و این عامل بیرونی را ازدواج می داند و تصور می کند در صورتی که ازدواج نکند و وابستگی شدید عاطفی به کسی نداشته باشد، خوشبخت نیست.

• فکر می کند اگر ازدواج نکند به اندازه دیگران خوب نیست.

• برای تایید این که شخصی دوست داشتنی است نیاز به ازدواج دارد.

زمانی که توانستید افکاری که ریشه ترس و ناراحتی شماست را پیدا کنید از خودتان بپرسید که این افکار تا چه حد واقعیت دارند؟ کم کم با فکر کردن به این افکار ، به نظرتان غیرمنطقی و احمقانه می آیند و باعث می شوند روحیه تان به مرور بهتر شود.

 

ترس و افکار قدیمی را کنار بگذارید

ما به افکاری که در مغزمان کاشته اند خو گرفته ایم . اغلب ما نمی خواهیم از دست افکار قدیمی خلاص شویم چون به آن ها عادت کرده ایم و کنار گذاشتن آن ها برایمان سخت و آزار دهنده است. شما باید بدانید که بسیار با ارزشید و لایق بهترین هایید پس به جای این که خودتان را درگیر افکار ناراحت کننده کنید به فکر راههایی برای این باشید که چطور بیشتر به خودتان برسید و خوش بگذرانید. 

 

کنار آمدن با ترس از ازدواج نکردن, فواید مجرد ماندن, چگونه با ازدواج نکردن کنار بیاییم

ازدواج مساوی با خوشبختی نیست ، خوشبختی یک حس درونی است

 

ازدواج مساوی با خوشبختی نیست

تا حالا با زوجینی که از ازدواجشان پشیمان شده اند روبرو نشده اید؟ یک تصور اشتباه که باعث می شود فردی با ازدواج نکردن کنار نیاید این است که تصور می کند ازدواج یعنی خوشبختی . خوشبختی یک مهارت و احساس درونی است که از وجود شما نشات می گیرد نه از مجرد یا متاهل بودن شما. 

 

این تصوری است که از کودکی در فیلم و سریال ها یا سخنان بزرگترها در فکر و ذهن ما نقش بسته است. حال با این که اگر به زندگی افراد متاهلی که اطراف شما هستند به دقت نگاه کنید متوجه خواهید شد که اغلب آن ها با وجودی که ازدواج کرده اند ولی احساس خوشبختی ندارند. به قولی شما وقتی یک چیز را ندارید دردت یکی است ولی وقتی آن چیز را بدست می آوری دردت هزار تا می شود. 

 

تصور فرد مجردی که در حسرت ازدواج است یک رابطه  عاشقانه و سراسر شور و اشتیاق و خواستن است در حالی که ازدواج با افزایش مسئولیت و درگیری های زندگی همراه است و از سویی دیگر حس و حال رمانتیک ازدواج دوامی طولانی ندارد و کمرنگ تر خواهد شد و در صورتی که زوجین مهارت های لازم برای حفظ و بقای زندگی و سازگاری با هم را نداشته باشند با کوهی از مشکلات و کارهای روزمره روبرو خواهند شد و حسرت یک روز مجردی بر دلشان خواهد ماند.

 

شما اگر نتوانید دوران مجردی لذت بخشی داشته باشید و از تنهایی تان لذت ببرید مسلما بعد از ازدواج هم نمی توانید از زندگی خودتان لذت ببرید و بعد از 6 ماه تا یک سال که از ازدواجتان بگذرد دچار رخوت  ، سستی  و بی حوصلگی خواهید شد به علاوه بسیاری از مسئولیت های زندگی متاهلی که یک فرد مجرد به هیچ عنوان درگیر آن ها نیست. 

 

اگر میخواهید خوشبختی را حس کنید باید بتوانید از داشته هایتان لذت ببرید. یک فرد مجرد مسئولیت زندگی ندارد و میتواند از زمان خودش به بهترین نحو و به دلخواه خودش استفاده کند و در لحظه تصمیم بگیرد که به مسافرت برود یا برای خودش خرید کند و به رستوران برود بدون این که نگران جواب پس دادن به کسی باشد، در صورتی بعد از متاهلی شما همیشه نیازمند هماهنگی با همسرتان برای انجام کارها هستید و مسئولیت هایتان بسیار بیشتر خواهد شد. 

 

از تنهاییتان لذت ببرید

رهایی و آزادی و سرخوشی ای  که یک فرد در تنهایی می تواند احساس کند بسیار لذت بخش است ولی نه برای کسی که با خودش دشمنی دارد و در حال سرزنش خود و حسرت خوردن به دیگران است. 

 

دست از منفی بافی علیه خودتان بردارید و خودتان را مقصر ندانید. با خودتان صادق باشید و به خودتان یادآوری کنید که نباید ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان مقایسه کنید. 

همه مردم ویترینی زیبا و خوشایند از زندگی خودشان به نمایش می گذارند و شما فقط همین ویترین زیبای ظاهری را می بینید و در صورتی که این ظاهرسازی را با واقعیت زندگی خودتان مقایسه کنید مسلما سرخورده و ناراحت خواهید شد. 

 

در صورتی که مشکلات دیگران اگر از شما بیشتر نباشد مطمئن باشید که کمتر نیست و معمولا هر چه مشکلات درون خانودگی افراد بیشتر باشد سعی می کنند ویترینی پر رنگ و لعاب تر به نمایش بگذارند تا عقده ها و کمبودهای درونی خود را به این گونه جبران کنند. 

 

شما یک فرد منحصر به فرد هستید که لایق بهترین هایید ، همه مقایسه و بارهای منفی را رها کنید و سعی کنید هر روزتان بهتر از دیروز باشد. شما تنهایید و می توانید بدون نگرانی از بار مسئولیت افرد متاهل ، به خودتان برسید و مطابق میل خودتان خوش بگذرانید بدون این که پاسخ گوی همسرتان باشید. 

کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید و لذت ببرید. به خودتان بیشتر اهمیت بدهید و علایق و استعدادهایتان را پرورش دهید تا رضایت از خودتان بیشتر شود. 

 

چگونه با ازدواج نکردن کنار بیاییم, کنار آمدن با ازدواج نکردن, ازدواج نکردن

چگونه با ازدواج نکردن کنار بیاییم - فواید مجرد ماندن و استقلال فردی

 

فواید مجرد ماندن

درست است که ازدواج در صورتی که با یک انتخاب درست انجام شود میتواند باعث تعالی فکری و روحی شود و به شما احساس تعلق و آرامش بدهد ولی از سویی دیگر اغلب ازدواج ها با انتخاب های اشتباه همراه است و با مشکلات و دردسرهای روز افزون همراه می شود و چیزی برای حسرت خوردن ندارد. 

 

اگر میخواهید به جای غم و حسرت از زندگی مجردی خود لذت ببرید و بدانید که چگونه با ازدواج نکردن کنار بیایید بهترین روش این است که از شرایط فعلی بهترین بهره را ببرید و به جای ناراحت بودن از مجردی به فواید ازدواج نکردن فکر کنید. 

 

استقلال بسیار گسترده در همه زمینه ها از جمله مالی و اقتصادی

داشتن حق انتخاب کاملا آزاد و مطابق میل خودتان در همه زمینه ها چه شغلی چه تفریح و چه معاشرت.

 

آزادی و در اختیار داشتن تمام وقت خودتان برای وقت گذراندن با افراد مورد علاقه  یا رفتن به مکان های مورد علاقه .

 

مجبور نیستید که خودتان را به عادت ها و اخلاق یک نفر دیگر وفق دهید یا اخلاق هایی که مطابق میلتان نیست را تحمل کنید .

 

نداشتن مسئولیت زندگی و کم بودن کارهای زندگی

 

افزایش تجربه و داشتن فرصت بیشتر برای پیدا کردن یک فرد ایده آل برای خود

 

 کنار آمدن با ازدواج نکردن, ازدواج نکردن, عوارض ازدواج نکردن

کنار آمدن با ازدواج نکردن

 

بپذیرید که ممکن است هرگز ازدواج نکنید

در صورتی که بپذیرید ممکن است هرگز ازدواج نکنید بار سنگینی از روی دوشتان برداشته خواهد شد و استرس و ناراحتی تان از بین خواهد رفت و میتوانید به راحتی و در آرامش به زندگیتان برسید. 

 

شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید و به قدری اعتماد به نفستان را بالا ببرید که نیازی به تایید دیگران نداشته باشید .

 

باید به خودتان بقبولانید که حتی اگر ازدواج نکنید هم میتوانید یک زندگی شاد و معنی دار داشته باشید و خوشبختی خودتان به ازدواج محدود نکنید.

 

به دنبال معنی برای زندگی خود باشید و برای هر چه بهتر شدن خودتان همیشه تلاش کنید و سعی کنید با اطرافیان به بهترین نحو ممکن معاشرت داشته باشید و دیگران را از وجود ارزشمند خود بهره مند کنید. 

 

آینده یک راز نامعلوم است و ممکن است با رشد شخصیتی و اخلاقی شما و افزایش گستره معاشراتتان بتوانید بهترین آینده را برای خودتان رقم بزنید و در همین معاشرت های گسترده فردی ایده آل را پیدا کنید. 

 

ولی همیشه باید گوشه ذهنتان به این فکر کنید که برای خوشبختی به کسی نیاز ندارید و دیگران برای خوشبخت بودن به شما نیاز دارند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------