ارزش قائل شدن برای همسر چگونه است؟ارزش قائل شدن برای همسر, نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او, احساس ارزشمندی در زنان

ارزش قائل شدن برای همسر

 

ارزش قائل شدن برای همسر به چه معناست؟

همسر ما به عنوان کسی که انتخاب کرده ایم تا برای همیشه با او بوده و در همه موارد ما را کمک می کند باید مورد احترام واقع شده و دارای ارزش و منزلت باشد. این وظیفه مردان و زنان است تا از همسرشان در خانواده شان تعریف نموده و همیشه ارزش آنان را بالا ببرند.

چند مورد برای ارزش قائل شدن برای همسر

- اهمیت دقت به زمان های شخصی همسر

گرچه داشتن زمان های شخصی در زندگی زناشویی از نظر خیلی از زوج‌های جوان باور پذیر نیست، ولی روانشناسان ثابت کرده‌اند که دقت به اوقات شخصی جدای از زندگی زناشویی در بهتر شدن رابطه با همسر کمک بسیاری خواهد کرد.

 

زمانی که زن و شوهر همه وقت با یکدیگر هستند، امکان دارد با گذشت زمان فاکتورهایی که سبب جذب آنها در گام اول به یکدیگر شده به تدریج کمرنگ شوند.

 

- اهمیت دقت به حریم شخصی و عمومی

همیشه در نظر داشته باشید که اتفاقات پیش آمده بین شما و همسرتان تنها مربوط به شما و همسرتان است، بنابراین هیچ وقت آنها را جای دیگر و پشت سر همسرتان نگویید. هیچ زمان حتی دوستان صمیمی را محرم رازهای خودتان ندانید، در حقیقت هیچ علتی ندارد که کسی از کیفیت رابطه شخصی شما آگاه باشد.

 

زوج‌ها باید حتما فرق مرزهای شخصی و مشترک را بفهمند و با خود به موافقت برسند که چه چیزی را بگویند و از گفتن چه مواردی به دیگران خودداری کنند.

 

ارزش قائل شدن برای همسر, نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او, احساس ارزشمندی در زنان

نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او

 

- اهمیت دقت به شیوه ارتباط با همسر

متاسفانه بیشتر زن و شوهرها نمی‌دانند که چطور و در چه هنگامی با همسر خود جدی حرف بزنند، مثلا شاید همسر شما دوست نداشته باشد که موقع خوردن غذا در مورد موضوعات جدی حرف بزند.

 

به طور مثال در مشاجرات خانوادگی اغلب زن یا شوهر به دنبال بیان موضوع از روش گفت‌وگو هستند، ولی طرف مقابل فقط به دنبال آرام کردن اوضاع برای پیشگیری از تنش‌های بیشتر است، شما در این شرایط باید حریم همسر خود را بشناسید و با برنامه به دنبال رفع مشکل باشید.

 

- اهمیت دقت به نوع حمایت از همسر

متاسفانه هنوز خیلی از زوج‌ها فرق میان حمایت از همسر و یا مسئولیت داشتن در مقابل او را درک نمی‌کنند.

 

برای درک درست این مفهوم با اهمیت و اساسی در زندگی به این مثال دقت کنید. شما در جایگاه همسر در خانواده خود دچار مشکل و با یک یا چند نفر از اعضای خانواده به شدت دچار اختلاف شده‌اید، در این شرایط درصورتیکه همسر شما به دنبال حمایت از شما باشد، باید با صبوری به مشکلات شما گوش دهد و در آخر با دادن راه کار به دنبال رفع مسئله از روش عدم دخالت باشد.

 

ولی چنانچه همسر شما فقط بر روی مسئولیت داشتن روی شریک زندگی متمرکز شود، به جای ارائه راه‌ کار به همسر، خود وارد حریم خصوصی خانوادگی شما می‌شود که مسلما به نتیجه خوب نخواهد رسید. 

 

نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او

-  مردان خواهان غرور و رعایت آن هستند. در هر صورت، حتی دعوا و مشاجره و در حین حق به جانب بودن هم، این مورد را رعایت کنید.

 

-  مقتدر بودن یک احتیاج اساسی برای مرد است. در حرف ها و رفتارهای خود خیلی بر این نکته تمرکز کنید. به همسرتان بگویید که هیچ‌ مردی را به اندازه او قبول ندارید و او بهترین مردی است که تا به حال دیده اید‌. تلاش کنید همه ی نظرات همسرتان را موافقت کنید و چنانچه هم مخالف عقیده او بودید. ضمن حفظ احترام ، بدون انکار، تنها نظر خود را بگویید.

 

- مردان خیلی دوست دارند مورد احترام باشند. این احترام باید در گفتار و رفتار شما نشان داده بشود. به طور مثال در حرف زدن با او همانند یک شخص متشخص حرف بزنید و ادب را رعایت کنید. نوع الفاظ، چگونگی صدا کردن، مقدم داشتن و.. .بدانید که احترام هیچ ضدیتی با صمیمیت ندارد.

 

-  همسرتان را انطور که هست دوست بدارید و به دنبال ایراد گرفتن و یا عوض کردن او نباشید.

 

- هر کار کوچک یا بزرگی که همسرتان انجام میدهد حتما از او تشکر و قدردانی کنید.

 

- احترام مخصوصی به خانواده همسرتان قائل باشید. احترام‌ به خانواده احترام به خود شخص است و مردان ایرانی بسیار به این نکته دقت دارند و این مورد باعث جلب نظر همسرتان می گردد.

 

- از همسرتان‌ تعریف و تمجید کنید به ویژه پیش خانواده هایتان.

 

ارزش قائل شدن برای همسر, نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او, احساس ارزشمندی در زنان

احساس ارزشمندی در زنان

 

چگونه می توانیم برای یک زن ارزش قائل شویم؟

- به آن ها ثابت کنیم که اولویت نخست ما شاد بودن آنها است

عشق الویت اول زن هاست و به همین دلیل همیشه سعی می کنند دیگران و اطرافیان را شاد و خوشحال کنند و دغدغه شان این است که چگونه می توانند شریک زندگی شان را شاد کنند و بخندانند. چنانچه بخواهیم حقیقت را بگوییم؛ بیشتر مردها توجهی به احتیاجات همسرشان ندارند و اولویت اول شان احتیاجات خودشان است. به طور طبیعی مردها بیشتر به فکر خودشان هستند تا دیگران و اطرافیان! 

 

« وقتی که مردی به همسرش نشان دهد و ثابت کند اولویت اول او است و خوشحالی و شادی و خوشبختی اش برایش اهمیت دارد؛ قدرتی فوق العاده و حس ارزش مندی و عزت نفس بالایی به همسرش می بخشد.»

 

زن ها به این فکر نمی کنند که مرد زندگی شان نمی خواهد یا نمی تواند آن ها را شاد و خوشحال کند؛ بلکه فکر می کنند اولویت نخست او نیستند و همین سبب سرخوردگی و احساس طرد شدگی می شود.

 

ولی راه چاره برای مرد ها در این وقت ها چیست؟!

می توان تلاش کرد اولویت های اول و چیزهایی که از نظر یک زن با ارزش و مهم هست را شناخت و آن ها را اولویت خود قرار دهند و همه سعی و تلاش خود را به کار بگیرند تا آن ها را انجام دهند.

 

می توانند بسیار واضح و آشکار از او بپرسند که چه چیزی بیشتر از همه خوشحال و شاد شان می کند! چنانچه حقیقتا تصمیم داریم برای زن زندگی مان سنگ تمام بگذاریم و احساس بسیار گران بها بودن و ارزشمند بودن را به او ببخشیم؛ باید کنار او بنشینیم و از او بپرسیم: « عزیزم؛ چه کاری از دست من بر می اید که می تواند تو را شاد کند؟!»

 

تلاش کنیم برای شان زمان بیشتری بگذاریم. می توانیم برای با هم بودن و در کنار هم لذت بردن برنامه ریزی کنیم. حتی چنانچه زمانش هم کم بود ولی باز این برنامه ریزی نشان از ارزش مند بودن همسرمان است. تردید نکنیم این اتفاق از هر هدیه ای بیشتر همسرمان را خوشحال خواهد کرد.

 

ارزش قائل شدن برای همسر, نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او, احساس ارزشمندی در زنان

ارزش قائل شدن برای همسر به چه معناست

 

- به آن ها ثابت کنیم که به زندگی مان علاقه مند هستیم

تلاش کنیم به اتفاقات و رویداد های لحظه های همسرمان دقت بیشتر داشته باشیم. معمولا خیلی از مردها به طور باور نکردنی خود شیفته می شوند و به هیچ وجه شریک زندگی شان را نمی بینند. و این اتفاق؛ حس بی ارزش بودن و حقیر بودن را در وجود همسرشان به وجود می آورد. 

 

لطفا به آن چه برای همسرتان اهمیت دارد و ارزشمند است علاقه نشان دهید. در مورد فعالیت ها و برنامه ها و کارهای مهم او سوال کنید؛ تلاش کنید خود را در جریان زندگی او و اتفاقات زندگی و دنیای زنانه ی او بگذارید. درباره ی چیزی که بیشتر دوست دارد حرف بزند از او سوال بپرسید. 

 

موضوع با اهمیت و اثرگذار دیگر بر حس با ارزشی یک زن؛ سراغ گرفتن و پرسیدن از افکار و احساسات شان است. 

 

«وقتی که از همسرمان می پرسیم که چه حسی دارد یا به چه چیزی فکر می کند؛ در حقیقت داریم به او می گوییم که برایم اهمیت داری و افکار و احساست برای من با ارزش است.»

 

پرسیدن سوالاتی نظیر سوالات بالا ؛ روش های خیلی آسان ولی شگفت انگیز برای به وجود آوردن حس علاقه مند بودن و با ارزش بودن است.

 

- به آن ها اثبات کنیم که به وجودشان احتیاج داریم

آیا می دانید حقیقتا خیلی از زن ها نمی دانند چقدر به وجودشان احتیاج است در زندگی؟! این حس نیاز بودن وجودشان را چه کسی به آن ها می بخشد؟! در طول مطالعات و تحقیقات انجام شده همیشه همه ی مردها بیان داشته اند که واقعا به وجود همسرشان احتیاج دارند! چنانچه واقعا این حس نیاز از طرف مردها وجود دارد پس چرا زن ها آن ها را حس نمی کنند؟!

 

شاید به این علت باشد که به ما نشان نمی دهند یا به ما نمی گویند! مردها دوست دارند بسیار مستقل و قوی باشند و از این رو تلاش می کنند احساسات شان را پنهان نگه دارند و این فکر که همسرشان از این احساسات آگاه شوند کمی ترس دارند؛ و گاهی متاسفانه حس ناتوانی می کنند و نتیجه ی این دیدگاه این می شود که نه فقط به همسرمان حس نیازمند بودن به آن ها را نمی گوییم بلکه به طور عجیبی حتی نشان می دهیم که اصلا به وجودشان احتیاجی نداریم!!

 

«وقتی که به شریک زندگی مان نشان دهیم که چقدر به وجودش احتیاج داریم؛ حس ارزش مند بودن و مهم بودن را به او می بخشیم.»

 

ارزش قائل شدن برای همسر, نیازهای روانی مردان و ارزش قائل شدن برای او, احساس ارزشمندی در زنان

ارزش قائل شدن برای همسر چگونه است

 

ولی چاره چیست؟! در ادامه چند راه کار ساده را بیان می کنیم:

از همسرمان نظرخواهی کنیم. نظر او را درباره رخدادها و اتفاقات انجام شده در محیط اطراف و پیرامون و دوستان و آشنایان و اقوام مطلع شویم. این موضوع به او نشان می دهد که برای افکار و باورهایش ارزش قائلیم و علاقه مند و کنجکاویم!

 

برای شان جایگاهی برابر با خودمان قائل شویم! خیلی از مردان همانند پدران خویش نقش حمایت کننده و تصمیم گیرنده را اجرا می کنند و به عبارتی زن ها را درگیر موضوعات و وقایع و رویداد و مشکلات نمی کنند.

 

گر چه احتمال دارد بعضی از خانم ها این رفتار را بپسندند و مشکلی نداشته باشند؛ ولی خیلی از آن ها ترجیح می دهند با آن ها بالغانه رفتار شود و روی مهارت و توانایی های شان حساب کنند.

 

چنانچه با  آن ها با جایگاه متفاوت و حتی پایین تر رفتار شود حس ارزش مند بودن و موثر بودن نمی کنند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022