4 مهارتی که مردان برای موفقیت در زندگی مشترک باید بدانند!مهارت های مردانه برای موفقیت یک زندگی مشترک‎

 

هم زنان و هم مردان برای موفق شدن در زندگی مشترک شان باید مهارت های کاربردی و مهمی بدانند، به همین بهانه در این مقاله مهارت هایی که مردان برای موفقیت در زندگی مشترک شان بدانند را می گوییم

 

مهارت های مردانه برای موفقیت یک زندگی مشترک

 

دادن احساس امنیت به همسر

مرد به عنوان ستون خانواده وظیفه ایجاد امنیت و حمایت در خانواده را بر عهده دارد چرا که خانم ها نیاز به تکیه گاهی مطمئن و امن دارند و از این رو به امید کسب آرامش و آسودگی خیال تن به ازدواج می دهند. به همین دلیل شایسته است که آقایان این نکته را مد نظر داشته باشند و در زمان هایی که همسرشان به آن ها نیاز دارد در دسترس باشند و از زور بازو تا اقتدار روانی مورد نیاز وی را تامین کنند. این که  زنی احساس کند که در هر شرایطی همسرش در کنار او و حامی اوست حس فوق العاده ای به زن القا می کند.

  

شناخت نیازهای عاطفی و روانی زنان

علاوه بر  تفاوت های فردی، توجه به تفاوت های جنسیتی نیز لازم و ضروری است. از این رو بهتر است آقایان نیازها و سلایق همسرشان را از زاویه دید مردانه تحلیل نکنند چرا که مردان ذاتا کل نگر هستند و خانم ها به جزئیات توجه بیشتری دارند. نیاز به توجه، نیاز به دیده شدن، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، نیاز به احترام و... بین زن و مرد مشترک است ولی دیدن تغییرات ظاهری، مورد احترام واقع شدن به ویژه در جمع، شنیدن همراه با توجه حرف ها و درد دل ها، تشکر کردن از خدمات و زحمات و ابراز محبت کلامی از جمله مواردی است که تاثیر زیادی بر روحیه خانم ها دارد و به نوعی می توان گفت معجزه می کند.

  

داشتن استقلال و بلوغ

یکی دیگر از ویژگی های مردانه ای که برای خانم ها مهم و ارزشمند است، رسیدن به بلوغ عاطفی و روانی و داشتن استقلال رای در مردان است. اگر مردی در زندگی استقلال و قدرت لازم برای تصمیم گیری نداشته باشد و متکی به خانواده پدری خود باشد، نمی تواند تکیه گاه مطمئنی برای همسرش باشد. بنابراین تقویت اعتماد به نفس و رسیدن به استقلال فکری، عاطفی، اقتصادی و... برای آقایان ضروری به نظر می رسد.

  

زندگی مشترک 2 نفره است

در پایان مجدد تاکید می کنم تسلط به مهارت های زندگی از سوی زن و شوهر نقش مهمی در موفقیت زندگی مشترک آن ها دارد و ضعف یکی از زوج ها در این امر موجب ناهماهنگی و تنش خواهد شد. بنابراین برای پیشگیری از بروز این مشکل لازم است که هر دو نفر آگاهی خود را درباره جایگاه و نقش خود در زندگی و همچنین شناخت طرف مقابل ارتقا بخشند.

 

منبع : khorasannews.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------